Skocz do zawartości
Nerwica.com

kciuk


przecicha90

Rekomendowane odpowiedzi

To nie jest żadna fiksacja,to jest problem,który trzeba rozwiązać..smoczek może zastąpić ssanie

kciuka,ale lęki prawdopodobnie pozostaną..

Emilia,jesteś odważna,bo piszesz o tym na forum otwartym a tutaj zawsze jest ryzyko "dziwnych"

komentarzy.

Nie radzisz sobie z lękami,ale szukasz rozwiązania problemu i to jest ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warrior, ... jakie zastąpić ?

 

Zwariowaliście - problem jest ten sam: tu ssie palec, a tu smoczek.

To tak jakbyś komuś kto chce rzucić papierosy, polecił palić marihuanę/fajkę.

Nic a nic w takim zachowaniu NIE ZMIENIA. Już nawet nie pisząc, o tych problemach co się kryją pod tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To JEST fiksacja, czyli mechanizm obronny, który sam w sobie może być problemem, ale na pewno podrzędnym. Gdyby nie było lęków, nie byłoby i ssania. Może ssać nawet swój własny język, ale nie o to chodzi.

 

Zakładam, że to nie jest troll, bo dla osób trzecich cały temat jest prawie tak durny, jak użytkownik take.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak...zgadzam się, że smoczek tylko zastępuje kciuk, ale przynajmniej mam wolne ręce, co jest bardzo ok. Co do lęków to przeglądam sobie to forum i czytam jak niektórzy sobie z nimi radzą. Jakby to napisać pozbycie się kciuka sprawiło mi ogtomną ulgę do tego stopnia, że postanowiłam zasnąć dziś po ciemku i uświadomić sobie, że nic złego stać mi się nie może, trochę nabrałam pewności, że może być normalnie. Co do smoczka, to owszem wyglądam idiotycznie, ale czuje,że była to dobra decyzja i na pewno niebawem skontaktuje się z lekarzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, nie twierdzę, że ściemniasz, ale zwłaszcza na tym forum należy zachować do wszystkiego dystans. Jest możliwość, że po x zapisanych stronach na temat ssania kciuka czy smoczka wyskoczysz z caps lockiem: HA, ŻARTOWAŁAM(EM), DEBILE, TYLE POSTÓW O SSANIU! Poza tym dla mnie na przykład wszelkie nerwice są niezrozumiałe, bo sam ich nie miałem. Nawet ludzi w depresji czasem nie rozumiem, nawet, jeśli spędzam w niej większość swojego czasu, to wystarczy, że poczuję się na chwilę lepiej i zmienię swój punkt widzenia, żeby uważać taką chorobę za smętny, irracjonalny płacz. Wiem, że to wynika z mojego postrzegania, więc nie wyśmiewam, ale zostawiam też margines dla zwykłych prowokacji.

 

Przynajmniej teraz jest ci lepiej i planujesz dalej coś z tym zrobić, chciałem przekierować uwagę całkowicie z ssania na same lęki. No i to jest, kurde, fiksacja, jak napisała ego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy bardziej zabawny czy przerażający. Taka zupełna infantylizacja może świadczyć o jakichś wyjątkowo nieciekawych doświadczeniach z dzieciństwa, których autorka tematu nie pamięta. A smoczek to regres a nie postęp. W ten sposób kolejnym krokiem musiałoby być ssanie piersi. Dziecko przecież od smoczka przechodzi do kciuka - uczy się w ten sposób samo uspokajać, bez pomocy innych.

Nie wierzę zazwyczaj we freudyzmy, ale tym razem mam wrażenie, że ciekawe rzeczy by wyszły przy odkopywaniu wczesnego dzieciństwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy bardziej zabawny czy przerażający. Taka zupełna infantylizacja może świadczyć o jakichś wyjątkowo nieciekawych doświadczeniach z dzieciństwa, których autorka tematu nie pamięta. A smoczek to regres a nie postęp. W ten sposób kolejnym krokiem musiałoby być ssanie piersi. Dziecko przecież od smoczka przechodzi do kciuka - uczy się w ten sposób samo uspokajać, bez pomocy innych.

Nie wierzę zazwyczaj we freudyzmy, ale tym razem mam wrażenie, że ciekawe rzeczy by wyszły przy odkopywaniu wczesnego dzieciństwa...

Że tak powiem, smoczek był tylko propozycją, a nie świadomym cofaniem się w rozwoju. Niewiele pamiętam z wczesnego dzieciństwa, ale raczej krzywda mi się nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×