Skocz do zawartości
Nerwica.com

Prawie zwyczajni ludzie - MAŁOPOLSKA


nw_kamil

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, nie wiem jak reszcie z was ale diagnoza mojej nerwicy zajeła około 3 lata(mimo ze duzo wczesniej pojawialy sie juz pierwsze sygnaly) i po tym okresie nasuwaja sie dwa wnioski: 1 ze moze ona manifestowac sie pod wplywem stresogennych bodzcow w dowolny sposob w ciele(kazdy przypadek jest inny), a dwa to ze trzeba po prostu pogodzic sie z tym i okielznac swoje ego tak zeby kontrolowac emocje - nie ma zlotego srodka.

 

Chetnie wymienilbym sie doswiadczeniami z dojrzalymi osobami ktore opanowaly juz w pewnym stopniu ten temat, jak zmienily swoj tryb zycia, jak radza sobie zawodowo czy prywatnie, po prostu porozmawiac o tym zwyczajnie (podkreslam to dlatego ze nie jestem tutaj zeby sie powyglupiac czy prowadzic jakies infantylne dialogi na poziomie gimnazjum, tylko czerpac przez poznanie kogos wartosciowego z kim mozna otwarcie porozmawiac na temat nerwicy.

 

Mam 30 lat, uwielbiam sport i spelniam sie zawodowo natomiast prywatne zycie ograniczylem do minimum glownie przez odstawienie calkowite alkoholu i wszystkich uzywek (ile macie niepijacych przyjaciol?) i nadwrazliwosc na halas (wiem mizfornia jest dziwna i bardzo specyficzna, bo jak to jest ze nie przeszkadza mi b.glosna orkiestra na weselu a sasiada ktory puszcza kiepski hh na caly glos gdy myje samochod mam ochote pogrzebac zywcem). Takze zaleta tego wszystkiego sa sukcesy zawodowe na ktorych skupiam 90% uwagi i lepsza kondycja, ale wada ubogie zycie towarzyskie bo kto zrozumie ze ktos nie lubi klasycznego/intensywnego sposobu imprezowania:)

 

Btw. czy wasi bliscy wiedza ze macie nerwice? u mnie nie ma takiej opcji zreszta pewnie podobnie u pozostalych mezczyzn tutaj, mamy byc samcami alfa a okazywanie slabosci nie wchodzi w rachube. Wizyta u psychologa? come on sami rozwiazemy problem, stad w poczatkowym etapie hipochondryzm murowany bo przeciez problem jest czysto fizyczny.

 

W kazdym razie jezeli ktos chce porozmawiac w miare rozsądnie z małopolskiego i nie tylko to dajcie znać na pw.

 

K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×