Skocz do zawartości
Nerwica.com

Imigranci - za czy przeciw?


kliku

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zależy od interpretacji Koranu itp. O tym, jak interpretować daną "świętą księgę" decyduje zazwyczaj kler.

 

Aktywni dżihadyści stanowią raczej niewielki procent muzułmanów, ale jeśli mają ogólne poparcie społeczeństwa lub poparcie bogatych i wpływowych osób, to będą "mieć się dobrze".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

New-Tenuis, co zatem proponujesz by muzułmanie przestali okupować europę zachodnią i północną, bo inaczej się tego nie da nazwać skoro masz całe dzielnice i nie możesz tam wejść będąc niemuzułmanką), by nie narzucali swoich porządków vide wieprzowina, vide ze wszystko ich obraża.

 

co mnie obchodzi teoria, ze jest tyle nurtów, skoro w praktyce ja widzę agresję, ekspansje i faszyzm.

więc na prawdę jeśli masz jakieś pomysły poza graniem nam na emocjach to się podziel, ja chcę wierzyć, że można to tak załatwić - bardzo bym chciał spać spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę to co już gdzieś napisałem.

Dotyczy to wszelakich wrażliwców na punkcie "uchodźców"

Nie mam nic przeciwko temu, żebyście im pomagali...

Ale za SWOJE I U SIEBIE !!

Proszę sobie przyjąć do swojego domu delikwentów w dowolnej liczbie.

Domagam się jedynie aby sporządzono Akt Notarialny, w którym wrażliwiec zobowiąże się do dożywotniego utrzymywania każdego z przyjętych przez siebie delikwentów zarejestrowanych z imienia, nazwiska i oczywiście odcisków palców ( hołota jest do siebie bliźniaczo podobna)

Oczywiście deklaracja utrzymania musi również dotyczyć dzieci delikwentów i dzieci ich dzieci.

Tak więc obowiązki wynikające z Aktu Notarialnego będą dziedziczone również przez potomstwo wrażliwca.

Dodatkowo koszty wynikające ze zniszczeń spowodowanych przez delikwentów również pokrywać będą wrażliwcy.

Koszty leczenia, lekarstw, zachcianek tudzież.

Łatwo być samarytaninem nie ponosząc jakichkolwiek konsekwencji wynikających z samarytanizmu, obarczając tym innych, którzy samarytaninami nie chcą być.

Narzucanie czegokolwiek innym jednostkom jest już faszyzmem i totalitaryzmem.

Tak więc lewactwo i tęczostwo jest zwykłym faszyzmem, polegającym na narzucaniu WIĘKSZOŚCI swoich chorych rojeń i wyboczeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mark123, aktywni dżichadyści może i mały procent, ale ogromny procent zaczepia kobiety, jest agresywna, chamska, rasistowska, robi zamieszki, narzuca swoje obyczaje, przejmuje dzielnice, właśnie ze względu na tą swoją ideologię.

to nie musi być od razu zamachowiec.

Szwecja kiedyś taki elegancki kraj, teraz jest krajem gwałtów i tyle na ten temat, możemy sobie rozprawiać o nurtach, interpretacjach, uczone dyskusje, ale skupmy sie na realiach i na realnych rozwiązaniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ja po prostu jestem za tym, aby właśnie nie ładować w całą tę dyskusję tylu emocji. Czytam właśnie Koran (ściągnęłam z Chomika ;D ) i faktycznie, jest to tekst bardzo stary i można go źle wykorzystać, podobnie jak Biblię. Chodziło mi o to, że generalizowanie typu "muzułmanin gwałci kobiety", "Polak kradnie samochody" jest krzywdzące dla tych, którzy tego nie robią, a wyznają daną religię lub przynależą do danej nacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

New-Tenuis, nawiązywałem do tego, że traktują jak podludzi niewierzących.

już jakieś wprowadzanie praw, że muzułmańskie dzieci kąpią się osobno na zajęciach pływania, bo jak to z niewiernymi dziećmi by miały?

gnębią je w szkołach, plują do wieprzowiny jak widzą, że taką jedzą, od dziecka są uczone nazistowskiego podejścia do niewiernych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo są na świecie, w każdej kulturze, ludzie ograniczeni umysłowo i czytający teksty pisane bardzo dawno temu dosłownie. Ograniczony umysłowo i niedouczony muzułmanin będzie pluł na innowierców i kazał dzieciom bawić się z dala od dzieci innego wyznania, a ograniczony umysłowo i niedouczony chrześcijanin będzie postępował według zasady "oko za oko, ząb za ząb" i nienawidził wszystkich, którzy mają inne zdanie od niego. Nie ma ludzi dobrych i złych, są tylko ignoranci i ci, którzy chcą poznać i dowiedzieć się, rozwiać lub potwierdzić swoje wyobrażenia o "obcym". A najlepiej po prostu z tym "obcym" pogadać, wtedy może obie strony przestaną tak się siebie nawzajem bać. ;) Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo są na świecie, w każdej kulturze, ludzie ograniczeni umysłowo i czytający teksty pisane bardzo dawno temu dosłownie. Ograniczony umysłowo i niedouczony muzułmanin będzie pluł na innowierców i kazał dzieciom bawić się z dala od dzieci innego wyznania, a ograniczony umysłowo i niedouczony chrześcijanin będzie postępował według zasady "oko za oko, ząb za ząb" i nienawidził wszystkich, którzy mają inne zdanie od niego.

Fakt, bo to ludzie decydują o zasadach w danej religii, nie księga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo są na świecie, w każdej kulturze, ludzie ograniczeni umysłowo i czytający teksty pisane bardzo dawno temu dosłownie. Ograniczony umysłowo i niedouczony muzułmanin będzie pluł na innowierców i kazał dzieciom bawić się z dala od dzieci innego wyznania, a ograniczony umysłowo i niedouczony chrześcijanin będzie postępował według zasady "oko za oko, ząb za ząb" i nienawidził wszystkich, którzy mają inne zdanie od niego. Nie ma ludzi dobrych i złych, są tylko ignoranci i ci, którzy chcą poznać i dowiedzieć się, rozwiać lub potwierdzić swoje wyobrażenia o "obcym". A najlepiej po prostu z tym "obcym" pogadać, wtedy może obie strony przestaną tak się siebie nawzajem bać. ;) Pozdr.

 

Na jakiej podstawie zrównujesz islam z chrześcijaństwem? Czy chrześcijanie stworzyli pseudo państwo, w którym zabijają innowierców? Czy chrześcijanie tworzą zamknięte getta, w których narzucają zasady Biblii wszystkim, którzy się tam zjawią? Czy chrześcijanie wysadzają się w tłumie innowierców? Czy chrześcijańskie samotne wilki atakują innowierców bronią maszynową? Pytania można mnożyć. Sam jestem krytykiem Kościoła, ale takie porównanie to jest skrajny relatywizm, negowanie faktów i właśnie ignorancja, o której piszesz w swoim poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo są na świecie, w każdej kulturze, ludzie ograniczeni umysłowo i czytający teksty pisane bardzo dawno temu dosłownie. Ograniczony umysłowo i niedouczony muzułmanin będzie pluł na innowierców i kazał dzieciom bawić się z dala od dzieci innego wyznania, a ograniczony umysłowo i niedouczony chrześcijanin będzie postępował według zasady "oko za oko, ząb za ząb" i nienawidził wszystkich, którzy mają inne zdanie od niego. Nie ma ludzi dobrych i złych, są tylko ignoranci i ci, którzy chcą poznać i dowiedzieć się, rozwiać lub potwierdzić swoje wyobrażenia o "obcym". A najlepiej po prostu z tym "obcym" pogadać, wtedy może obie strony przestaną tak się siebie nawzajem bać. ;) Pozdr.

 

Na jakiej podstawie zrównujesz islam z chrześcijaństwem? Czy chrześcijanie stworzyli pseudo państwo, w którym zabijają innowierców? Czy chrześcijanie tworzą zamknięte getta, w których narzucają zasady Biblii wszystkim, którzy się tam zjawią? Czy chrześcijanie wysadzają się w tłumie innowierców? Czy chrześcijańskie samotne wilki atakują innowierców bronią maszynową? Pytania można mnożyć. Sam jestem krytykiem Kościoła, ale takie porównanie to jest skrajny relatywizm, negowanie faktów i właśnie ignorancja, o której piszesz w swoim poście.

Kiedyś chrześcijaństwo robiło podobne rzeczy, co islam obecnie. Do dziś są odłamy chrześcijaństwa, które mają założenia o podobnym stopniu radykalności, co islamski szariat, ale liczą bardzo niewielu wyznawców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pragnę przypomnieć, że Hitler posługiwał się pruską dewizą "Gott mit Uns", która została zaczerpnięta z Biblii.

Jest wiele przykładów na to, że chrześcijaństwo stawało się orężem w rękach fanatyków.

Poza tym, nie widzę nic zdrożnego w zestawianiu chrześcijaństwa z islamem, jako że obie te religie, jeśli nie praktykują ich fanatycy, mówią praktycznie o tym samym. Co więcej, wiele postaci wymienionych w Biblii występuje również w Koranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

New-Tenuis, :brawo: , głos rozsądku przyda się w tej całej "dyskusji". Dzisiaj czytałem, że to ponoć ściema była z tym, że uchodźcy rozwalili jakiś autobus z wycieczką, powybijali szyby itp. Za to polski bloger, który o tym wspomniał (jako jedyny, jak się okazało), zanotował bardzo duży wzrost liczby odsłon swojego bloga...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

New-Tenuis, uważasz, że II wojna światowa wybuchła z pobudek religijnych? Pisałem o faktach dotyczących aktualnego stanu chrześcijaństwa i islamu, a nie o tym, co by było gdyby. Mnie interesuje to, co mamy obecnie. O mrocznej historii chrześcijaństwa pisałem tutaj nieraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw odpowiedz na pytanie o drugą wojnę światową. A jak mi się uda, to zawołam tu refren, która Ci wklei ładne tabelki/mapy z tym, jak katolicy głosowali w Niemczech, w wyborach, w których wygrało NSDAP. Możesz się jeszcze odnieść do zrównywania obu nurtów, poprzez pisanie, że tu i tu są fanatycy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie napisałam, że II wojna światowa wybuchła z pobudek religijnych. Napisałam, że Hitler posługiwał się hasłem z Biblii.

I że założenia obu religii są podobne, jeśli nie praktykują ich fanatycy. Daruj sobie te tabelki, bo nie wiem jak miałyby mnie przekonać, że chrześcijaństwo jest lepsze od islamu lub odwrotnie.

To jest trochę rozmowa typu "pan Kalisz, a my do Kutna".

Ja swoje, Ty swoje, nie wiem, dlaczego, ale nie możemy się porozumieć (a jesteśmy oboje Polakami, i co będzie, jak przyjadą ci groźni najeźdźcy...). Już mnie to męczy, więc idę oglądać film i jeść gruszkę. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie napisałam, że II wojna światowa wybuchła z pobudek religijnych. Napisałam, że Hitler posługiwał się hasłem z Biblii.

I że założenia obu religii są podobne, jeśli nie praktykują ich fanatycy. Daruj sobie te tabelki, bo nie wiem jak miałyby mnie przekonać, że chrześcijaństwo jest lepsze od islamu lub odwrotnie.

To jest trochę rozmowa typu "pan Kalisz, a my do Kutna".

Ja swoje, Ty swoje, nie wiem, dlaczego, ale nie możemy się porozumieć (a jesteśmy oboje Polakami, i co będzie, jak przyjadą ci groźni najeźdźcy...). Już mnie to męczy, więc idę oglądać film i jeść gruszkę. ;)

 

Cóż za nieznajomość historii,Hitler wszystkiemu winien,nawet dzieci wiedzą że takie szufladkowanie to bzdura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fanatyków Chrześcijańskich i muzułmańskich nie ma nawet co porównywać, chrześcijański ortodoks typu Terlikowski jest na poziomie religijności przeciętnego muzułmanina, do fanatyków islamskich mordujących, obcinających głowy, kamieniującym na żywca niewiernym i nie przestrzegającym szariatu bardzo mu daleko. Poniżej jest o tym tekst i to nie żadnego prawicowca tylko multikulturalnego ateisty który uważa podobnie. Ktoś kto na obecnym etapie rozwoju zrównuje islam do Chrześcijaństwa jest beznadziejnie głupi.

http://racjonalista.tv/czy-islam-i-chrzescijanstwo-rzeczywiscie-bywaja-tak-samo-niebezpieczne/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×