Skocz do zawartości
Nerwica.com

Imigranci - za czy przeciw?


kliku

Rekomendowane odpowiedzi

Jezus występuje w Koranie jako ważny prorok (bo tam ktoś coś wyżej o Jezusie pisał).
jest prorokiem ale nie Bogiem tak jak uważają Chrześcijanie. A co do muzułmanów to gdy jest ich niewielu tak jak np obecnie w Polsce to nie stanowią większego problemu, ale gdy na jakimś mieście więcej np parę tysięcy, czy parędziesiąt tysięcy w przypadku metropolii to zaczną się żądania aby respektować ich religijne prawa np. dziewczynki nie będą ćwiczyły na wf, w stołówkach tylko mięso halal a święta o rodowodzie chrześcijańskim choć już zlaicyzowane zakazać aby ich nie obrażać. Później zaczną się burdy, zamieszki, getta gdzie nie będą mieli wstępu niewierni, gwałty na tubylcach itd czyli wszystko to co jest na zachodzie i północy Europy w miastach gdzie stanowią dużą liczbę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jetodik, zestawienie pijaka i awanturnika z Barbarą Nowacką jest wielce niestosowne. On do pięt jej nie dorasta.

 

Czy niedzielną porą nie mógłbyś przekazać nam znaku pokoju? :angel: Tako rzecze ksiądz o tej porze...

Ja tam nawet Nowacką lubię, ale dopóki nie zaczyna się wypowiadać w sprawie "uchodźców" dla mnie popieranie multikulti to największe zarzut wobec lewicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazdy terrorysta to muzulmanin.

 

No nie do końca, pierwszy przykład z brzegu - Breivik zabił siedemdziesiąt siedem osób w imię chrześcijaństwa i walki z islamem.

bonsai, wypierasz rzeczywistość :arrow:https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Terror_and_ideology.png?uselang=pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie w Europie nierzadko boją się muzułmanów. Ich RELIGII. To nie język, kolor skóry, narodowość jest tym, co wzbudza największe obawy, lecz ich światopogląd, religia. Ludzie chcą mieć spokój, nie chcą żadnych aktów terroru typu zamachy w środkach komunikacji publicznej czy obcinanie głów na ulicy. Europejczycy chcą BEZPIECZEŃSTWA u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy Ty w ogóle czytałeś Koran ? Dziwi mnie jak mozna porywnywać Biblię z tym. Koran nawołuje do zabijania, gwałtów popiera pedofilie i kłamstwo i grabież innowierców wskaż mi takie wersety w Biblii gdzie Jahwe nawołuje do zabijania.

 

O zabijaniu nic nie kojarzę, ale w starym testamencie na pewno było o biciu, chłostaniu kobiet, w tym też ciężarnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że grzeszki Biblii są każdemu dobrze znane.. Po prostu chrześcijanie bardzo dawno przestali być dziczą i nie potrzebują nadinterpretować jej tekstów, teraz taki okres przechodzą muzułmanie. Te religie są niemalże identyczne.

 

Khaleesi, to o czym mowa? Może o tym?

"Kill Anyone who Approaches the Tabernacle

For the LORD had said to Moses, 'Exempt the tribe of Levi from the census; do not include them when you count the rest of the Israelites. You must put the Levites in charge of the Tabernacle of the Covenant, along with its furnishings and equipment. They must carry the Tabernacle and its equipment as you travel, and they must care for it and camp around it. Whenever the Tabernacle is moved, the Levites will take it down and set it up again. Anyone else who goes too near the Tabernacle will be executed.' "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja psychika też może mieć wątpliwości pokusy odnośnie moralności opisanej w Biblii. Ale bardziej "przeraża" moją "dziecięcą mentalność" postawa muzułmanów niż chrześcijan. A brak wiary w życie pozagrobowe czy nawet nadziei na nie jest dla mnie straszny. W "zlaicyzowanej", "ateistycznej" kulturze też są rzeczy, które mi się wyraźnie nie podobają, np. beznadzieja dotycząca pośmiertnej egzystencji czy rozpasanie seksualne (którego "nienawidzę" (niszczy ono człowieka, degeneruje, ogołaca go z wewnętrznego bogactwa), ale nie nienawidzę osób, co je czynią).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TruchłoBoga, znam Biblię tylko, że tu o co innego chodziło :D Bóg nakazał również potop tylko ono miało inne przesłanie nie ma mowy idzcie i zabijajcie innowierców no chyba, ze mam Biblię inną niż Ty. Bóg karał ludzi za grzechy i szkoda, ze nadal tego nie czyni tak na marginesie przydałoby sie :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I Koran, i Biblia są chore. Tak tak, są praktycznie takie same, Koran też nie nawołuje do przemocy bez powodu, lecz podaje sytuacje, w których należy użyć siły. Podaj dowolny cytat, który uważasz za nawołujący do przemocy bez powodu. Ja szukałem, nie ma. Wystarczy się wczytać. Łatwo jest je po prostu dla niektórych nagiąć i tak samo można wykorzystać cytat z Biblii, który podałem. Po prostu te religie są w innej fazie.

 

------------

Gdyby Bóg karał za grzechy, to nasz gatunek by wymarł. Siebie też by ukarał za zabicie swojego synka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TruchłoBoga,

Koran

Sura druga, wers 191:

 

„I zabijacie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili (...) Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciwko wam, zabijacie ich – Taka jest odpłata niewiernym!”

 

 

 

Sura czwarta, wersety 89 i 91:

 

„Oni by chcieli, abyście byli niewiernymi (...) a jeśli się odwrócą, to chwytajcie i zabijacie ich, gdziekolwiek ich znajdziecie”

 

„A jeśli oni nie odejdą od was i nie zaproponują wam pokoju (...) chwytajcie ich i zabijacie ich, gdziekolwiek ich napotkacie”

 

 

 

Sura dziewiąta, wers 5:

 

„A kiedy miną święte miesiące, wtedy zabijacie bałwochwalców, tam gdzie ich znajdziecie, chwytajcie ich, oblegajcie i przygotowujcie dla nich wszelkie zasadzki!”

 

Biblia

„A ja wam powiadam: miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują” (Ewangelia św. Mateusza rozdział 5, werset 44)

 

 

 

 

jest róznica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ulubiony cytat, i przeciwników islamu też, tylko że to obusieczny miecz

rapuję hehe

"I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili – Prześladowanie jest gorsze niż zabicie. – I nie zwalczajcie ich przy świętym Meczecie, dopóki oni nie będą was tam zwalczać. Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich! – Taka jest odpłata niewiernym!"

Wypędzajcie, jeśli oni wam to robią, nie zwalczajcie przy meczetach, chyba że oni to robią, jeśli oni walczą, to wy też walczcie. I tyle. Całkiem mądra postawa, zwykłe lex talionis, ale ile trzeba, by jakiś imam zaczął to naginać pod swoje zasady i zebrał grupę biednych muzułmańskich szaleńców?

 

haha, wiedziałem, że użyjesz tego cytatu :D

Nie muszę nic pisać, sama się kosisz. To naprawdę jest wolność w najprawdziwszym wydaniu, taka, która nie pozwala na krzywdzenie innych, dopóki oni nie krzywdzą nas i nie naruszają naszej wolności. Nie przebijesz tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Defensywa ci się sypie.

 

Można dojść do wniosku, że Bóg islamu jest lepszy, bo usamodzielnia swoich wiernych i nie robi niczego za nich. Podoba mi się to, honorowy ten Allah.

 

I z czym ty teraz wyjeżdżasz? Przed chwilą była mowa o tym, że Koran jest gorszy od Biblii, tłumaczyłem, że to to samo i po prostu akurat teraz muzułmanie są tymi, którzy nadinterpretują swoją świętą księgę. Teraz nagle piszesz o sprawach oczywistych, aczkolwiek niemających związku z dyskusją.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TruchłoBoga, Ty jesteś truchłem którego Boga?

Troll z ciebie poprzednicy rozmówcy któzy mieli z tobą do czynienia dobrze twierdzili masz argumenty z dupy wszystko tłumaczysz sobie jak muzułmanie na swoją modłe. Tak Koran jest cacany bo Allah nakazuje zabijac a Jahwe sam każe ludzi a nakazuje ich się miłować. Wiem, że są ciemne strony Biblii ale nie porównuj nawet Koranu z Biblią bo Koran to jest herezja oparta na nienawiści

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TruchłoBoga, zgadzam się z Tobą pod tym względem w 100%

 

 

khaleesi, Twój cytat pochodzi z nowego testamentu, stary testament jest tak samo bzdurny jak koran, poza tym w biblii mamy do czynienia z masą sprzeczności, myślę, że w koranie również znalazłoby się parę pacyfistycznych cytacików, tylko że nikt się na nich nie skupia

 

Dawniej biblię tłumaczono dosłownie, czasy jednak się zmieniły więc i sposób interpretacji także

 

 

Dzieci, zwierzęta i w szczególności kobiety według biblii są takim samym podgatunkiem co w islamie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×