Skocz do zawartości
Nerwica.com

Imigranci - za czy przeciw?


kliku

Rekomendowane odpowiedzi

Fanatyków Chrześcijańskich i muzułmańskich nie ma nawet co porównywać, chrześcijański ortodoks typu Terlikowski jest na poziomie religijności przeciętnego muzułmanina, do fanatyków islamskich mordujących, obcinających głowy, kamieniującym na żywca niewiernym i nie przestrzegającym szariatu bardzo mu daleko. Poniżej jest o tym tekst i to nie żadnego prawicowca tylko multikulturalnego ateisty który uważa podobnie. Ktoś kto na obecnym etapie rozwoju zrównuje islam do Chrześcijaństwa jest beznadziejnie głupi.

http://racjonalista.tv/czy-islam-i-chrzescijanstwo-rzeczywiscie-bywaja-tak-samo-niebezpieczne/

Chrześcijański rekonstrukcjonizm zakłada utworzenie systemu religijno-polityczno-prawnego opartego na Biblii, narzucenie by państwo i życie obywateli było całkowicie podporządkowane Biblii.

Rekonstrukcjonistów jest bardzo mało, ale gdyby było ich tyle, co fanatyków islamskich, niewykluczone, że robili by podobne rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie do końca ale większość.

w imię i za przykładem Jezusa nikt terroryzować nie może, Jezus nikogo nie polecał zabijać, jego przesłanie to miłosierdzie i miłosierdzia Jezus jest przykładem, jaki przykład daje Mahomet? chyba nie trzeba pisać.

widze usilnie starasz się bonsai, zrównywać chrześcijaństwo z islamem :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bonsai, no i za każdym razem gdy padnie krytyka islamu tam będziesz relatywizował problem, a krytykę przekierowywał na chrześcijaństwo? które jest niepomiernie inną religią, co widać po owocach.

będziesz się odnosił do tego co było wieki temu, będziesz spekulował na zasadzie "gdyby" tak jak mark123 i takie zabiegi dziwne, w sytuacji gdy chrześcijanie są mordowani i gnębieni na całym świecie przez muzułman, nie zmienisz jednak faktu, że chrześcijaństwo a islam to dwie zupełnie inne w swoim charakterze religie, możesz sobie gdybać ale chrześcijaństwo nie stanowi zagrożenia a islam tak.

ludzie to wiedzą i widzą coraz wyraźniej, dlatego takich rozmywaczy problemów jak Ty coraz mniej się trakuje poważnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale to wszystko jest "raczej". Tam gdzie obecna jest religia, nieodłącznym jej elementem jest zło, fanatyzm, zabijanie. Radykalizm poszczególnych wyznań zmieniał się na przestrzeni lat i podejrzewam, że jeszcze niejednokrotnie się zmieni (taka już natura religii).

 

jetodik, muzułmanów, nie "muzułman", kuźwa. :hide: Zależy co czytasz, podejrzewam, że staniesz się kolejnym wyznawcą wpolityce.pl, frondy.pl, niezależnej.pl czy wolnej-polski.pl. Mnie do takich ludzi jest bardzo daleko. I wcale nie chodzi o rozmywanie problemu tylko o znalezienie innego rozwiązania niż zamykanie granic czy strzelanie do tych ludzi (nie wiem, co Ci tam jeszcze przyjdzie do głowy). Jeśli uważasz, że pomysł, nad którym zastanawia się cała UE zrodzi się na łamach forum nerwica.com, to chapeau bas,

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bonsai, no to napisz jakie tam rozwiązania przyszły Ci do głowy. ostatnio coś mówiłeś, że mamy policje itp. i oni rozwiążą problem, jak w takiej Francji gdy muzułmanie masowo wychodzą na ulicę i uprawiają modły blokując ruch nielegalnie to policja dostaje rozkazy nieinterweniowania.

jak są strefy muzułmańskie to policja nawet tam nie zagląda bo się boi, a ludzie niemuzułmanie nie mają wstępu. więc zastanawiaj się dalej w sytuacji gdy europa jest okupowana.

o naiwności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jetodik,

bonsai, no to napisz jakie tam rozwiązania przyszły Ci do głowy. ostatnio coś mówiłeś, że mamy policje itp. i oni rozwiążą problem, jak w takiej Francji gdy muzułmanie masowo wychodzą na ulicę i uprawiają modły blokując ruch nielegalnie to policja dostaje rozkazy nieinterweniowania.

jak są strefy muzułmańskie to policja nawet tam nie zagląda bo się boi, a ludzie niemuzułmanie nie mają wstępu. więc zastanawiaj się dalej w sytuacji gdy europa jest okupowana.

o naiwności.

A Ty myślisz, że w Polsce jest dużo lepiej? człowieku za taki tekst jaki napisałam w poprzednim poście, to przykładowo każdy miłosierny polski chrześcijanin może mnie pozwać, że nawołuję do nienawiści na tle religijnym.... A ile to razy ruch jest blokowany, bo katolskie pielgrzymki i procesje maszerują? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ego, w Polsce jest o wiele lepiej, bezpieczniej i możesz nawet mieć spódnice do kolan :] w niektórych krajach UE już byś sobie w takiej nie polatała i to w stolicach :]

pożyłabyś troche w krajach zachodnich to byś wiedziała, że w Polsce jest nieporównywalnie lepiej, nawet nie chce tego rozwijać bo szkoda czasu na oczywistości :]

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jetodik, że jest lepiej nie znaczy, że nie może być jeszcze lepiej. A Ty dużo żyłeś w krajach zachodu, że do dla Ciebie takie oczywiste? Spódnic akurat żadnych nie używam, więc to nie problem dla mnie, gorzej z krótkimi spodenkami.Ciekawe czy na nieużywaniu spódnic przez kobiety, bardziej cierpiały by polskie kobiety czy faceci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak cud że większość muzułmanów nie podażą śladami proroka Mahometa bo to był pedofil ,masowy morderca i kłamca który zwabiał przeciwników politycznych w celu pojednania a później wyżynał ich w pień, ot typowy rzezimieszek tamtych czasów imający się podstępu aby wykończyć wroga i że on ma być wzorem dla ponad miliarda muzułmanów to jakaś porażka. Gdyby wszyscy ludzie postępowali tak jak Jezus to na ziemi byłby pokój choć nie wiem jak z gospodarką:) jakby wszyscy mieli być ubodzy a jakby mieli postępować tak jak Mahomet to by była wojna, rzezie, prześladowania itd aż do momentu gdy wszyscy by byli muzułmanami ale wtedy dalej byłyby prześladowania niedostatecznie wiernych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jetodik, racja trzymajmy się tematu. Ostatnio moi znajomi wrócili z wakacji Grecji, jako przedstawiciele ruchu prouchodźcowego, wypowiadali się o tamtejszych ludzikach na tratwach w samych superlatywach. Pewnie dużo by nie brakło i by nam ich do polski przywieźli, gdyby mogli. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie napisałam, że II wojna światowa wybuchła z pobudek religijnych. Napisałam, że Hitler posługiwał się hasłem z Biblii.

I że założenia obu religii są podobne, jeśli nie praktykują ich fanatycy. Daruj sobie te tabelki, bo nie wiem jak miałyby mnie przekonać, że chrześcijaństwo jest lepsze od islamu lub odwrotnie.

To jest trochę rozmowa typu "pan Kalisz, a my do Kutna".

Ja swoje, Ty swoje, nie wiem, dlaczego, ale nie możemy się porozumieć (a jesteśmy oboje Polakami, i co będzie, jak przyjadą ci groźni najeźdźcy...). Już mnie to męczy, więc idę oglądać film i jeść gruszkę. ;)

 

Ja Ci zadawałem rzeczowe pytania i dążyłem do utrzymania dyskusji na poziomie wymiany zdań opartej o argumenty. To prawda, że niemieccy żołnierze mieli takie hasło np. na klamrach od pasów, ale tu bardziej chodziło o tradycję niemieckiej armii, niźli podpieranie się tym hasłem jako motywem przewodnim niemieckiej machiny wojennej. Choć niemieccy duchowni protestanccy mają swój niechlubny udział w kampaniach Hitlera - msze polowe, bicie w dzwony po zwycięstwach itd. Uważasz, że to rozmowa typu "pan Kalisz, a my do Kutna", to ja uważam, że Ty ją sprowadziłaś do tego poziomu, dlatego na siłę nie będę jej kontynuował.

 

 

ego, w Polsce jest o wiele lepiej, bezpieczniej i możesz nawet mieć spódnice do kolan :] w niektórych krajach UE już byś sobie w takiej nie polatała i to w stolicach :]

pożyłabyś troche w krajach zachodnich to byś wiedziała, że w Polsce jest nieporównywalnie lepiej, nawet nie chce tego rozwijać bo szkoda czasu na oczywistości :]

 

Ja bym chętnie zobaczył ego w spódnicy do kolan. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

New-Tenuis, nie chce się z Tobą kłócic bo sie znamy, ale piszesz straszne głupoty naiwne :bezradny: tu nie ma rozmów z nimi

Ok, to zadam pytanie inaczej - znasz jakiegoś muzułmanina osobiście? Czy to tylko Twoje wyobrażenie o wyznawcach islamu? O żadnej kłótni nie ma mowy. To jest dyskusja.

Hans, ok, możesz nie kontynuować rozmowy ze mną, ja tylko napiszę, że dzielenie ludzi na "my" i "oni" jest myśleniem raczej niebezpiecznym. Jeśli już pojawią się w mojej okolicy, na moim osiedlu faceci zaczepiający kobiety w niestosowny sposób czy grożący gwałtem, zmienię zdanie. Jak na razie, ani jednego uchodźcy nie widziałam, wszystko, co do mnie dociera, to przekazy medialne. To jest dla mnie wyobrażony "obcy", dlatego nie widzę sensu tak się go bać czy go nienawidzić. Co więcej, mam w sąsiedztwie rodzinę muzułmańską, normalnie się zachowują, a ich dziecko bawi się z polskimi dziećmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

New-Tenuis, nie zaprzyjaźniłem się z żadnym, ale mieszkałem w ich otoczeniu i obserwowałem.

 

Przemysław Wipler dobrze gada, a ta Nowacka z tym fałszywym uśmieszkiem i krzyczeniem, ze bzdury kiedy on mówi o faktach totalnie się skompromitowała, zjednoczona lewica jest skreślona u mnie.

[videoyoutube=H7XtrqY4BNY][/videoyoutube]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jetodik, zestawienie pijaka i awanturnika z Barbarą Nowacką jest wielce niestosowne. On do pięt jej nie dorasta.

 

Czy niedzielną porą nie mógłbyś przekazać nam znaku pokoju? :angel: Tako rzecze ksiądz o tej porze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×