Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zero seksu/Biały związek


Arasha

Rekomendowane odpowiedzi

Jako mój głos w dyskusji: nie uważam, żeby spełnienie seksualne człowieka była niezbędne i było nieodłącznym elementem człowieczeństwa. Nie przeczę, że w niektórych przypadkach, jak ktoś jest przyzwyczajony i nastawiony na zaspokajanie seksualnych potrzeb to seks może działać na różne rejony życia uspokajająco (czytam posty powyżej), ale w drugą stronę to już nie działa wg mnie taka rzekoma prosta implikacja: brak spełnienia seksualnego, zaspokojenia swoich potrzeb => nerwica, gorsze samopoczucie etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrast, no trochę późno... Fakt. Bo ja do tej pory zawsze przepraszałem, kajałem się itd. Więc dla mnie to jednak odkrycie, że można inaczej. z pozytkiem dla obydwu stron. A kobieta zaspokojona nie ma ochoty się kłócić :D jak się okazuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arasha, wie, bo pewnie jak każdy okresowo go doświadcza. Natomiast Ty nie możesz mówić, że seks jest niefajny skoro go nie doświadczyłaś. Najpierw spróbuj potem opowiedz się czy lubisz czy nie i zadecyduj czy rzeczywiście chcesz żyć w białym związku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy ludzie od nadmiernego zainteresowania seksem dostają pie.olca

:brawo::brawo::brawo:

 

A teraz pytanie zupełnie na poważnie ( bo nie mogę założyć nowego wątku póki co :time::mrgreen: )

Jak sądzicie, czy partnerzy w białym związku mogą się sobie nawzajem wizualnie podobać, ale bez pożądania ? Po prostu stwierdzić, że druga osoba jest ładna, nawet najładniejsza / najprzystojniejsza, jaką w życiu spotkała, ale nie ma z nią ochoty współżyć :roll: ? Bo mnie ta sprawa nie daje spokoju ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wizualne podobanie ma niewiele wspólnego z pożądaniem. Pożądanie to chemia... wiele kobiet mi się podoba wizualnie, ale aktualnie pożądam tylko jednej. Mogę nawet uznać, że są ładniejsze od niej, ale to ją kocham i jej pragnę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sądzicie, czy partnerzy w białym związku mogą się sobie nawzajem wizualnie podobać, ale bez pożądania ? Po prostu stwierdzić, że druga osoba jest ładna, nawet najładniejsza / najprzystojniejsza, jaką w życiu spotkała, ale nie ma z nią ochoty współżyć :roll: ? Bo mnie ta sprawa nie daje spokoju ...

Uwazam, ze pytasz niewlasciwych ludzi. Musialabys spytac osob, ktore w takim zwiazku zyja, a nie tych, ktorzy nie maja o tym zielonego pojecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sądzicie, czy partnerzy w białym związku mogą się sobie nawzajem wizualnie podobać, ale bez pożądania ?
Mnie się wiele osób wizualnie podoba, zarówno mężczyzn jak kobiet, ale nikogo z nich nie pożądam, w sensie, że z nikim z tych osób, nie chciałabym seksu uprawiać.

Także bycie podobającym się, wcale nie równa się byciu pożądanym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sądzicie, czy partnerzy w białym związku mogą się sobie nawzajem wizualnie podobać, ale bez pożądania ?
Mnie się wiele osób wizualnie podoba, zarówno mężczyzn jak kobiet, ale nikogo z nich nie pożądam, w sensie, że z nikim z tych osób, nie chciałabym seksu uprawiać.

Także bycie podobającym się, wcale nie równa się byciu pożądanym.

 

Potwierdzam ten tok myślenia bo mam podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ego, nareszcie zawitałaś w moim wątku ;) Masz dużo przemyśleń na różne tematy, więc fajnie by było, jakbyś się zatrzymała tu trochę na dłużej i podzieliła swoim spojrzeniem na świat.

 

ego, dar, mnie się właśnie marzy taki związek, żeby się sobie nawzajem podobać, ale nie odczuwać potrzeby bliskości fizycznej ( poza przytuleniem itp. ). Ale gdzie kogoś takiego znaleźć :roll: ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ego, dar, mnie się właśnie marzy taki związek, żeby się sobie nawzajem podobać, ale nie odczuwać potrzeby bliskości fizycznej ( poza przytuleniem itp. ). Ale gdzie kogoś takiego znaleźć :roll: ?

 

Ano na forum dla aseksów. To chyba jedyne miejsce, gdzie możesz się dowiedzieć czegoś więcej, a i być może znaleźć kogoś. Wszelkie opinie na tym naszym forum to jak gadanie ślepego o kolorach. Każdy z nas może powiedzieć, jak to wygląda w jego przypadku, ale skoro aseksualni nie jesteśmy, to zapewne i nasze odczucia znacznie się różnią od uczuć typowego ASa. Tak, jak wypowiadali się poprzednicy, dla mnie też czym innym jest fakt, ze ktoś mi się wizualnie podoba, a do kogoś przyciąga mnie coś więcej. Zresztą przyciągało mnie zwykle do takich osób, za którymi wcale bym się na ulicy nie obejrzała. Ale jeśli kogoś kocham, to dla mnie oczywiste jest, że myślę również o tej osobie w aspekcie seksualnym. Jak to wygląda u asów, to już aseksi powinni się wypowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzie kogoś takiego znaleźć :roll: ?
Jak chodzi o internet, to jak @zmęczona napisała najprędzej na forum dla asów. http://www.asexuality.org/pl/index.php

Nie wiem, w realu może są jakieś kluby dla takich osób..

Tutaj może i znajdziesz osoby dla których podobanie się i pożądanie to odrębne kwestie, ale kogoś chętnego tworzyć związek oparty tylko na podobaniu, bez pożądania, to raczej wątpliwe, prędzej wpadniesz na kogoś, kto oprócz podobania się, będzie Cię próbował "nawrócić" też na pożądanie... :mrgreen:

A dla Ciebie ma jakieś znaczenie to, czy ewentualny partner do związku, by Cię pożądał w sensie seksualnym? Miałabyś coś przeciwko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

antylopa, dobrze wiedzieć ;) ( że się nie jest samemu dziwakiem, chociaż wcale tak o sobie nie myślę )

 

zmęczona_wszystkim, tylko, że ja najprawdopodobniej nie jestem całkowicie aseksualna ( prawie na pewno ), co nie znaczy, że mam automatycznie ochotę na bliskość fizyczną. Zresztą z tego co kojarzę, to białe związki tworzą nie tylko osoby bez potrzeb seksualnych, bo jest to raczej świadoma decyzja tych osób i rezygnacja z czegoś, co mogłoby nawet sprawiać takim osobom przyjemność.

 

-- 04 mar 2015, 20:27 --

 

ego, tam jest taka przelotowość, że naprawdę można liczyć na poznanie kogoś sensownego ( w tej chwili spr. z ciekawości i owo forum przeglądało aż 12 osób :shock: , w tym 4 osoby zarejestrowane )

 

-- 04 mar 2015, 20:30 --

 

A dla Ciebie ma jakieś znaczenie to, czy ewentualny partner do związku, by Cię pożądał w sensie seksualnym? Miałabyś coś przeciwko?

I tak i nie. Bo jeżeli obudziłoby się również we mnie pożądanie do tej osoby, to w sumie nie byłoby teoretycznie źle. Chociaż nie ukrywam, że chciałabym spotkać osobę, która by mnie dodatkowo utwierdziła w przekonaniu, że seks jest niepotrzebny i warto żyć w czystości ;)

Natomiast gdyby była taka sytuacja, że jedna strona by druga pożądała bez wzajemności, to raczej taka relacja przyszłości mieć nie będzie, bo nikt się poświęcać nie będzie wbrew swojej naturze :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ego, tam jest taka przelotowość, że naprawdę można liczyć na poznanie kogoś sensownego ( w tej chwili spr. z ciekawości i owo forum przeglądało aż 12 osób :shock: , w tym 4 osoby zarejestrowane )
Za to masz tam wyselekcjonowane głównie asy, albo może nawet same asy. Co z tego, że tutaj na forum jest niby ruch, jak tego ruchu wcale aseksualni nie robią..

No ile asów tu poznałaś przez ten czas co tu jesteś? :P

porównywać przelotu nie ma co..TY nie patrz na ilość, tylko na jakość...co ja Ci poradzę, że osób z podejściem do seksu jak Ty , to są promile w społeczeństwie, i tutaj na forum ta proporcja zdaje się jest zachowana, albo bardzo zbliżona.

 

Natomiast gdyby była taka sytuacja, że jedna strona by druga pożądała bez wzajemności, to raczej taka relacja przyszłości mieć nie będzie, bo nikt się poświęcać nie będzie wbrew swojej naturze :?
Ale to nie jest odpowiedź na moje pytanie.. nie chodzi mi o to, czy Tobie by było źle czy dobrze z tego powodu, że ktoś się dla Ciebie "poświęca", tylko jak by Ci było ze świadomością, że ten ktoś Cię pożąda, czyli ma na Ciebie ochotę, czyli chciałby Cię przelecieć? :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą z tego co kojarzę, to białe związki tworzą nie tylko osoby bez potrzeb seksualnych, bo jest to raczej świadoma decyzja tych osób i rezygnacja z czegoś, co mogłoby nawet sprawiać takim osobom przyjemność.

 

Hmm, ale w takich przypadkach to jest decyzja zazwyczaj w imię jakiejś ideologii, np. z powodów religijnych. A jeśli takich powodów nie ma, a strony nie sa całkowicie aseksualne, to pozostaje pytanie - po co takie sobie zasady ustanawiać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ego, na chwilę obecną średnio bym się z tym czuła :? chociaż z drugiej strony to w pewnym sensie może łechtać czyjeś ego ( sic ! ), że ktoś się komuś podoba do tego stopnia, że aż ma na niego ochotę :shock: ( jakkolwiek to brzmi ), co wcale nie sprawia, że jakoś super hiper byłabym zachwycona :roll:

 

-- 04 mar 2015, 21:45 --

 

zmęczona_wszystkim, jak dla mnie może być z powodów ideologicznych ( nawet lepiej ), byle dawało to obojgu parterom spełnienie i nie było wbrew ich naturze :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porównywać przelotu nie ma co..TY nie patrz na ilość, tylko na jakość...co ja Ci poradzę, że osób z podejściem do seksu jak Ty , to są promile w społeczeństwie, i tutaj na forum ta proporcja zdaje się jest zachowana, albo bardzo zbliżona

.

 

Też tak myślę. Jeśli ktoś należy jednak do mniejszości (jakichkolwiek), to nie ma sensu mówienie sobie - a tam to na pewno nie znajdę, bo mało jest takich ludzi. Szuka się właśnie w tych nielicznych miejscach, w których jest szansa na poznanie podobnych sobie osób. Przy moich preferencjach i sposobie życia to nigdy bym nikogo nie poznała, gdybym kaprysiła. Wszystkie kobiety, z którymi miala jakiekolwiek relacje, poznałam przez internet.

 

-- 04 mar 2015, 22:46 --

 

 

zmęczona_wszystkim, jak dla mnie może być z powodów ideologicznych ( nawet lepiej ), byle dawało to obojgu parterom spełnienie i nie było wbrew ich naturze :?

 

Ale czy Twoje powody są takiej natury? czy jesteś religijna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę o aseksualizmie i jeżeli o to chodziło osobom wypowiadającym się pozytywnie w tym wątku na temat białych związków, to ja jednak wychodzę z zupełnie innych założeń.

 

Jak rozumiem są tutaj osoby aseksualne, to znaczy takie, które nie odczuwają pociągu seksualnego wobec innych osób lub przynajmniej zdarza się to bardzo mało i bardzo mało intensywnie.

 

Osoby takie żyjąc w białym związku byłyby w zgodzie ze swoimi potrzebami, odczuciami, pragnieniami i uniknęły by na przykład sytuacji gdyby same zmuszały siebie do seksu z partnerem dla zaspokojenia jego potrzeb, spełniania jego zachcianek.

 

Mi natomiast cały czas, pisząc swoje poprzednie wiadomości w tym temacie, chodziło o sytuacje gdzie dwie osoby odczuwają ku sobie popęd seksualny, podniecają się nawzajem, ale świadomie rezygnują z większej namiętności, zmysłowości czy właśnie seksu.

 

Ich życie, ich związek byłby nieustannym zmaganiem się ze swoją fizycznością, z chemią swojego organizmu, permanentną walką ze swoją cielesnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak btw. zapytam z innej beczki:

Czym się różni aseksulalizm od infantylizmu seksualnego (niektórzy nazywają go psychoseksualnym)?

 

Patrząc na dyskusje to mam mała nadzieje, że może jest tutaj ktoś kto widzi różnice. Jedno i drugie nie chce seksu. Jedno i drugie nie nic przeciwko przytulaniu. Chodzi mi o brak pełnego kontaktu seksualnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×