Skocz do zawartości
Nerwica.com

godzina kawkowania i słuchania opowieści 100zł?!


ideaxp

Rekomendowane odpowiedzi

Bittersweet, a jak myślisz na podstawie czego napisałam że te Panie nie są psychoterapeutami ?

Z fusów, czy jednak wlazłam na ich www.

 

I nie ma czegoś takiego jak terapia online !

I nie jest to myślenie tego typu że lepiej cokolwiek robić niż nic. Tutaj się mylisz. Ty masz iluzje że się leczysz, a to NIE JEST leczenie. Chcesz wydawać kasę i po 10latach takiego działania dowiedzieć się, że tak na prawdę to nie jest leczenie ? Że jesteś dalej od zdrowia, niż gdybyś podjęła normalną terapię ? I że być może za póżno jest na to, żeby wyzdrowieć ???

 

A co do takich www - to uważam, że to nie jest etyczne. Coś jak leczenie nowotworu za pomocą "bioenergoterapeuty", "znachora".

Twój wybór.

 

Spoko, na poradę ok. Ale nie do leczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

essprit, tez uwazam że lepiej byłoby w realu, ale niestety z powodu nieregulowanych godzin pracy nie moge... zaden ter nie chciał sie podjac terapii z przerwami, bo podstawa kontaktu jest jego ciagłośc. No i jestem na lodzie, bardzo żle sie czuję, nie zrozumieja tego szczesliwcy którzy sobie korzystaja z terapii stacjonarnej. To jest dramat, trwa od kilku lat i na zmiany w moim zyciu zawodowym sie nie zanosi. Wiele osób mi radziło żebym zawiesiła prace uniemozliwiajaca mi terapie, ale niestety moje lęki egzystencjalne dotycza takze bezrobocia, myśl ze bede bez pracy wzbudza we mnie taka panike, ze nie zdecyduje się na rezygnację z niej. Zamkniete koło :roll: tez chciałabym stacjonarna, żeby mieć kontakt bezpośredni, ew móc terapeute objąc czy trzymac za rękę. Zazdroszcze wszystkim, którzy chodza na terapię, ja nie mam sie komu wygadać :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie ma czegoś takiego jak terapia online !

A na jakiej podstawie tak twierdzisz? Przeszłaś taką lub znasz osobę, która to zrobiła, żeby mieć 100% potwierdzenie, że jest nieskuteczna? Bo takie rzucanie słów bez solidnych argumentów jest bez sensu i wprowadza w bład inne osoby.

 

-- 14 mar 2015, 13:26 --

 

Bittersweet, ale sama znajdujesz sobie powody żeby się nie leczyć.

Cały czas to jest twój wybór.

Nie do końca, a jak człowiek ma sie bez pracy utrzymać? Terapeuta będzie się zrzucał na życie hmm...? A może Ty dorzucisz kilka groszy koleżance, żeby mogła rzucić pracę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*Monika*, Bzdura totalna.

 

Nie istnieją " Nasze ramy teoretyczne".

Radzę zajrzeć do literatury przedmiotu, kodeksów etyki Towarzystwa Psychoterapii, które oparte są na badaniach, statystyce i odnoszą się do fundamentalnej wiedzy z tego zakresu.

 

ależ o tym właśnie pisze przecież, nigdzie nie twierdziłem że Wy jesteście autorkami tych ram teoretycznych tylko, że są Wasze w sensie, je uznajecie...a różnych 'towarzystw' 'związków jest pełno'

i oczywiście nie jestem zrzeszony w nich ale czy trzeba być aby prowadzić psychoterapię? moja odpowiedź jest taka, że nie.

tak jak nie muszę mieć licencji piłkarza aby grać w piłkę nożną. proste :)

 

 

Psychoterapeuta nie powinien podejmować pracy w czasie, w którym nie jest zdolny do podejmowania odpowiedniej oceny sytuacji oraz nie może prowadzić terapii osobom bliskim.

 

całe szczęście, że ja potrafię być bardzo obiektywny, nawet dla bliskich.

 

 

Ale Ty zrzeszony nie jesteś więc o jakiej psychoterapii rozmawiasz?

 

o takiej w której stosuje te same metody co psychoterapeuci, a nie o takiej formalnej uznanej przez jakieś tam towarzystwo.

więc widzę, że się troche mijaliśmy w dyskusji :)

dla mnie się nie liczy świecenie certyfikatami tylko pomoc tej osobie.

 

blah!blah!

 

A na jakiej podstawie tak twierdzisz? Przeszłaś taką lub znasz osobę, która to zrobiła, żeby mieć 100% potwierdzenie, że jest nieskuteczna? Bo takie rzucanie słów bez solidnych argumentów jest bez sensu i wprowadza w bład inne osoby.

 

tutaj niektórym nie potrzebne konkrety, mają swoje założenia arbitralne i jak się w nie nie wpasujesz to piszesz bzdury ;)

 

 

bittersweet,

 

słuchaj nic się nie martw, jak nie znajdziesz porządnego terapeuty, to pamiętaj, że na razie mam tylko jedną pacjentkę i miejsce dla Ciebie się znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj niektórym nie potrzebne konkrety, mają swoje założenia arbitralne i jak się w nie nie wpasujesz to piszesz bzdury ;)

Nie chcę nic mówić ale Ty masz dokładnie tak samo jak tak obserwuję tą dyskusję ;).

 

bittersweet,

 

słuchaj nic się nie martw, jak nie znajdziesz porządnego terapeuty, to pamiętaj, że na razie mam tylko jedną pacjentkę i miejsce dla Ciebie się znajdzie.

Osobiście uważam, że Moderator/Admin powinien usunąć tą część Twojego wpisu.

Chyba, że zaproponowałbyś koleżance zwykłe luźne rozmowy lub wsparcie a nie "profesionalną terapię".

Obiektywnie oceniając część Twoich poprzednich wpisów uważam, że przeceniach swoje możliwości bo zupełnie bezkrytycznie podchodzisz do pewnych sugestii (w tym i mojej dotyczącej Twojego zachowania podczas "terapii" i uznania go za słuszność). Sam fakt, że usilnie cały czas prowadzisz tą dyskusję próbując przekonać innych do swoich umiejętności może świadczyć o Twoim braku dystansu i pewnego rodzaju niepewności. Gdybyś wiedział, że nie możesz mieć sobie nic do zarzucenia to po prostutrzeba było dyskusję urwać i tyle a nie brnąć dalej bo im dłużej to robisz tym coraz bardziej wychodzi Twoja nieumiejętność poradzenia sobie z tymi zarzutami.

To, że przeszedłeś kilka swoich terapii nie oznacza, że potrafisz jak terapeuta pracować bo pacjent zupełnie inaczej postrzega terapię aniżeli terapeuta ;).

 

A po raz kolejny zbiegnę moje wywody do tego, że skoro sam wcześniej uznałeś, że wpatrywanie się w pacjenta ma przynieść skutek otwarcia się - i tak powinna wyglądać "atmosfera" podczas sesji świadczy o tym, że brak Tobie dostosowania się indywidualnie do potrzeb danej osoby oraz braku wyczucia drugiego człowieka.

 

To, że przejście szkoleń i posiadanie wiedzy nie czyni od razu człowieka dobrym psychoterapeutą to jedno ale brak tych elementów zupełnie taką osobę skreśla w moich oczach.

 

Poza tym, to nie jest miejsce do reklamowania (nawet darmowych) usług, jeśli Administracja sie zgodzi to masz dział Oferty ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blah!blah!,

Nie chcę nic mówić ale Ty masz dokładnie tak samo jak tak obserwuję tą dyskusję

 

mylisz się bo ja podaję argumenty, uzasadnienia.

o nawet tutaj napisałem "mylisz się bo"

a espritt tylko krzykła, że nie ma terapii przez skajp ;)

różnica jest zasadnicza.

 

Osobiście uważam, że Moderator/Admin powinien usunąć tą część Twojego wpisu.

 

nie ma prawa, bo ta wypowiedź jest zgodna z prawem i regulaminem.

w dodatku nie pisałem, że jestem terapeutą certyfikowanym.

chcecie sobie zawłaszczyć słowo terapia? ;)

 

To, że przeszedłeś kilka swoich terapii nie oznacza, że potrafisz jak terapeuta pracować bo pacjent zupełnie inaczej postrzega terapię aniżeli terapeuta

 

oczywiście że to nie oznacza, bo to tylko jeden z czynników :)

 

A po raz kolejny zbiegnę moje wywody do tego, że skoro sam wcześniej uznałeś, że wpatrywanie się w pacjenta ma przynieść skutek otwarcia się - i tak powinna wyglądać "atmosfera" podczas sesji świadczy o tym, że brak Tobie dostosowania się indywidualnie do potrzeb danej osoby oraz braku wyczucia drugiego człowieka.

 

trochę to wypaczyłaś co napisałaś, bo wpatrywanie się w pacjenta może przynieść skutek otwarcia, moja terka np. tak robi wtedy się czuje, że ktoś mnie słucha. jakby patrzyła w okno to by było już gorzej.

no to były takie moje początki z pacjentką teraz już dograliśmy się i dobrze nam się współpracuje.

ja dużo pytam moją pacjentkę jak się czuje itd. i wszelkie niedociągnięcia są na bierząco korygowane

Poza tym, to nie jest miejsce do reklamowania (nawet darmowych) usług, jeśli Administracja sie zgodzi to masz dział Oferty

 

to jest usługa niezrzeszona, nieoficjalna, ja nie prowadze działalności a to chyba w takim wypadku by się do tego odnosiło?

ale spoko, jak chcą niech usuną wysłałem ten tekst bittersweet już na priw :)

 

-- 14 mar 2015, 16:36 --

 

Sam fakt, że usilnie cały czas prowadzisz tą dyskusję próbując przekonać innych do swoich umiejętności może świadczyć o Twoim braku dystansu i pewnego rodzaju niepewności.

dobrze, że napisałaś "może" :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

całe szczęście, że ja potrafię być bardzo obiektywny, nawet dla bliskich.

Powiedział subiektywnie jetodik :P W sumie wcale mnie to nie dziwi, jak było tak jest, tylko skoro przeszedłeś tyle terapii, które Cię tak rozwinęły, że postanowiłeś pomagać innym, to czemu wciąż wygląda jakbyś miał problemy z umiejętnością decentracji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mylisz się bo ja podaję argumenty, uzasadnienia.

o nawet tutaj napisałem "mylisz się bo"

a espritt tylko krzykła, że nie ma terapii przez skajp ;)

różnica jest zasadnicza.

No i gdzie ta Twoja umiejętnośc analizy hmm...nie odniosłam się przecież do wypowiedzi w kierunki konkretnego zarzutu a całości dyskusji, którą prowadzisz.

Poza tym, zauważyłam, że Twoim jedynym argumentem jes stwierdzenie, że posiadasz naturalne predyspozycje do prowadzenia psychoterapii, które to właśnie żadnym argumentem poparte nie są.

 

nie ma prawa, bo ta wypowiedź jest zgodna z prawem i regulaminem.

w dodatku nie pisałem, że jestem terapeutą certyfikowanym.

chcecie sobie zawłaszczyć słowo terapia? ;)

Ehh...jak już do tego regulaminu tak bijesz to proszę:

§ 4 Treści o charakterze bezprawnym

- umieszczanie treści mających charakter reklamowy lub marketingowy w dziale innym niż do tego przeznaczony.

Skoro nie uważasz, że Twoje "propozycje" nie są nie na miejscu w świetle tego co wcześniej pisałeś, to masz punkt w regulaminie odnośnie "reklamy", którą zastosowałeś.

Nie napisałeś też, że nie posiadasz certyfikatu a każdy w domyśle (jeśli nie przeczyta kilku wcześniejszych stron) uzna, że jesteś - szczgólnie, że często używasz określenia "Twoja pacjentka". Ja również na poczatku myslałam, że prowadzisz normalny gabinet psychoterapii tylko po prostu za free udzialsz konsultacji przez Skype.

 

 

trochę to wypaczyłaś co napisałaś, bo wpatrywanie się w pacjenta może przynieść skutek otwarcia, moja terka np. tak robi wtedy się czuje, że ktoś mnie słucha. jakby patrzyła w okno to by było już gorzej.

W swoim wcześniejszym stwierdzeniu wyraźnie uznałeś, że tak własnie powinien zachowywać się terapeuta. Nie na każdego to działa w ten spsób.

no to były takie moje początki z pacjentką teraz już dograliśmy się i dobrze nam się współpracuje.

ja dużo pytam moją pacjentkę jak się czuje itd. i wszelkie niedociągnięcia są na bierząco korygowane

Poprzez wyłączenie kamery - no rzeczywiście, duży postęp bardzo mocno przemyslany... ;).

Ojj "dzieciaku" fajnie, że chcesz pomóc bliskiej Tobie osobie i rób to dalej ale uważam, że nie stosowne jest przeprowadzanie takich eksperymentów na osobach obcych. A tym bardziej propagowanie tego tutaj na forum, gdzie wchodzą czasem osoby mocno zaburzone.

to jest usługa niezrzeszona, nieoficjalna, ja nie prowadze działalności a to chyba w takim wypadku by się do tego odnosiło?

ale spoko, jak chcą niech usuną wysłałem ten tekst bittersweet już na priw :)

Usługa to usługa - reklamujesz profesionalną usługę pod nazwą "psychoterapia" nie ma to znaczenia czy jest ona płatna czy darmowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jetodik,

Ej,porównywać grę w piłkę z psychoterapią...to jest klasa i profesjonalizm :great:

 

-- 14 mar 2015, 17:24 --

 

całe szczęście, że ja potrafię być bardzo obiektywny, nawet dla bliskich.

Powiedział subiektywnie jetodik :P W sumie wcale mnie to nie dziwi, jak było tak jest, tylko skoro przeszedłeś tyle terapii, które Cię tak rozwinęły, że postanowiłeś pomagać innym, to czemu wciąż wygląda jakbyś miał problemy z umiejętnością decentracji?

Bo u niego jest przerost intelektu nad emocjami ;)

 

-- 14 mar 2015, 17:27 --

 

blah!blah!,

Uwielbiam Cię :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

essprit, juz sama nasza rozmowa o braku terapii i ew bezrobociu tak mnie zdenerwowała, ze płacze i mam poczatek migreny :why: wiem, ze kazda decyzja lub jej brak to mój wybór, ale to jeszcze pogarsza sprawę :why:
@essprit, no i widzisz co narobiłaś? przez Ciebie @bittersweet rozbolała głowa.. krytykujesz @jetodika, że prowadzi terapię przez skajp, ale ja Ty sama robisz podobnie online, i to jeszcze bez skajpa! to wtedy ma to już być w porządku? wiesz czym się może skończyć nieumiejętna rozmowa z osobą zaburzoną? dziś na szczęście tylko na bólu głowy i na płaczu( miejmy nadzieję, że tylko tyle, bo Ty z powodu Twoich postępowych metod pracy, nie widzisz nawet osoby z którą rozmawiasz..), ale innym razem wiesz, co by mogło być? Zdajesz sobie sprawę, że takie zachowanie jest całkowicie nieprofesjonalne? A @huśtawka i @blah!blah! co? to samo! nie wiecie o tym, że @jetodik nie panuje na emocjami? a gdzie macie skajpa, żeby w razie czego móc jakoś zareagować, myślicie, że przez samo to, że nazwiecie coś niepsychoterapią, to jesteście bezpieczne? pewnie, że bezpieczne! jak Wy nawet do PTP nie należycie, to niby przed kim będziecie odpowiadać? to jest dopiero profesjonalizm, ale cwaniactwa! świadczycie mu usługę rozmowy i do żadnej odpowiedzialności się nie poczuwacie, bo nie musicie, bo niby przed kim? zdajecie sobie sprawę, do czego możecie kiedyś doprowadzić, jakie następstwa mogą mieć Wasze nieprofesjonalne rozmowy z ludźmi zaburzonymi ? :bezradny: Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jetodik, a co więcej powiem Ci, że w świetle prawa nie masz prawa wykonywać profesionalnych usług nie mając zarejestrowanej działalności gospodarczej. A wynika to m.in. z tego względu, że nawet od usług wykonywanych darmowo musisz odprowadzić podatek w wysokości podatku od wartości najmniejszej stawki jaka jest na rynku dostepna za taką samą osługę. Możesz ewentualnie otworzyć NGO/Wolontariat i tutaj sprawa ma się trochę inaczej. Ale generalnie właśnie znajdujesz się w szarej strefie ;).

 

W zwiazku z powyższym łamiesz prawo.

Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to żebym mogła pomalować profesjonalnie pokój mojej babci, to muszę założyć działalność gospodarczą, inaczej pójdę do więzienia? :P

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A @huśtawka i @blah!blah! co? to samo! nie wiecie o tym, że @jetodik nie panuje na emocjami? a gdzie macie skajpa, żeby w razie czego móc jakoś zareagować, myślicie, że przez samo to, że nazwiecie coś niepsychoterapią, to jesteście bezpieczne? pewnie, że bezpieczne! jak Wy nawet do PTP nie należycie, to niby przed kim będziecie odpowiadać? to jest dopiero profesjonalizm, ale cwaniactwa! świadczycie mu usługę rozmowy i do żadnej odpowiedzialności się nie poczuwacie, bo nie musicie, bo niby przed kim? zdajecie sobie sprawę, do czego możecie kiedyś doprowadzić, jakie następstwa mogą mieć Wasze nieprofesjonalne rozmowy z ludźmi zaburzonymi ? :bezradny:

Zupełnie nie rozumiem o co Tobie chodzi. Ja nikomu tutaj rad nie udzielam. Zwracam tylko uwagę, że proponowane tutaj przez jetodik-a usługi są nieco nie na miejscu. Z Twoim założeniem powinno sie zamknąć całe forum ;). A pomyślałaś może jak ja zareaguję na Twoją wypowiedź w stosunku do mnie? Skąd wiesz, że pod jej wpływem nie tne sobie właśnie żył...hmm...? Zarzucasz innym a robisz dokładnie tak samo ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

essprit, juz sama nasza rozmowa o braku terapii i ew bezrobociu tak mnie zdenerwowała, ze płacze i mam poczatek migreny :why: wiem, ze kazda decyzja lub jej brak to mój wybór, ale to jeszcze pogarsza sprawę :why:
@essprit, no i widzisz co narobiłaś? przez Ciebie @bittersweet rozbolała głowa.. krytykujesz @jetodika, że prowadzi terapię przez skajp, ale ja Ty sama robisz podobnie online, i to jeszcze bez skajpa! to wtedy ma to już być w porządku? wiesz czym się może skończyć nieumiejętna rozmowa z osobą zaburzoną? dziś na szczęście tylko na bólu głowy i na płaczu( miejmy nadzieję, że tylko tyle, bo Ty z powodu Twoich postępowych metod pracy, nie widzisz nawet osoby z którą rozmawiasz..), ale innym razem wiesz, co by mogło być? Zdajesz sobie sprawę, że takie zachowanie jest całkowicie nieprofesjonalne? A @huśtawka i @blah!blah! co? to samo! nie wiecie o tym, że @jetodik nie panuje na emocjami? a gdzie macie skajpa, żeby w razie czego móc jakoś zareagować, myślicie, że przez samo to, że nazwiecie coś niepsychoterapią, to jesteście bezpieczne? pewnie, że bezpieczne! jak Wy nawet do PTP nie należycie, to niby przed kim będziecie odpowiadać? to jest dopiero profesjonalizm, ale cwaniactwa! świadczycie mu usługę rozmowy i do żadnej odpowiedzialności się nie poczuwacie, bo nie musicie, bo niby przed kim? zdajecie sobie sprawę, do czego możecie kiedyś doprowadzić, jakie następstwa mogą mieć Wasze nieprofesjonalne rozmowy z ludźmi zaburzonymi ? :bezradny:

Bardziej zabawniej i idiotycznej wypowiedzi na tym forum jeszcze nie czytałam.Gratulacje :great::D:mrgreen:

No i mając na uwadze że też nie używasz dużych liter na początku zdania tak samo jak jetodik,tylko mogę się domyślać kim jesteś ;)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to żebym mogła pomalować profesjonalnie pokój mojej babci, to muszę założyć działalność gospodarczą, inaczej pójdę do więzienia? :P

Nie, usługi świadczone rodzinie znajdują się w I i II (babcia to II grupa podatkowa) grupie podatkowej przez są zwolnione z podatku co za tym idzie nie trzeba otwierać do tego działalności gospodarczej ;). Poza tym, za przestepstwa gospodarcze rzadko kiedy idzie się do więzienia - jest to nie rentowne dla Skarbu Państwa ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

abraxas,

Powiedział subiektywnie jetodik

 

i bardzo dobrze, że subiektywnie - z wewnątrz, ale sam sposób oceny obiektywny bo to tak jak przy dodawaniu cyfr masz "subject" który jednak szacuje w sposób obiektywny te cyfry i jest dzięki temu obiektywny w swoim subiektywnym przekonaniu że 2 + 2 = 4

zresztą swój obiektywizm potwierdziłem również w świecie zewnętrznym :)

 

blah!blah!,

No i gdzie ta Twoja umiejętnośc analizy hmm...nie odniosłam się przecież do wypowiedzi w kierunki konkretnego zarzutu a całości dyskusji, którą prowadzisz.

 

i właśnie do ogółu mojego sposobu prowadzenia dyskusji się odniosłem :D

 

Poza tym, zauważyłam, że Twoim jedynym argumentem jes stwierdzenie, że posiadasz naturalne predyspozycje do prowadzenia psychoterapii, które to właśnie żadnym argumentem poparte nie są.

 

nie to nie jest jeden argument, ale masz prawo do swoich spostrzeżeń :)

 

Usługa to usługa - reklamujesz profesionalną usługę pod nazwą "psychoterapia" nie ma to znaczenia czy jest ona płatna czy darmowa.

 

mhm, wyobraźmy sobie za to taką sytuację w której ktoś na forum pisze, że nie zaliczył sesji z matmy, nagle pojawia się samarytanin i pisze:

słuchaj chętnie Ci pomogę w nauce, dam Ci darmowe korki :)

czy ta wypowiedź zostałaby usunięta przez modów i czy jest niezgodna z regulaminem?

imo nie, ale jak tak uznają to niech skasują, to jest dla mnie drobnostka.

 

 

W swoim wcześniejszym stwierdzeniu wyraźnie uznałeś, że tak własnie powinien zachowywać się terapeuta. Nie na każdego to działa w ten spsób.

 

nie to było pytanie, chciałem tylko opinii wielkie mi halo :]

Poprzez wyłączenie kamery - no rzeczywiście, duży postęp bardzo mocno przemyslany...

 

a kto powiedział że tylko przez to?

 

huśtawka,

 

jetodik,

Ej,porównywać grę w piłkę z psychoterapią...to jest klasa i profesjonalizm

 

nie zrozumiałaś tu nie chodziło o porównanie że terapia jest podobna do piłki nożnej czy coś w tym stylu.

tu chodziło o samo to czy można nazwać że się robi na co się nie ma licencji analogia do piłki nożnej odnosiła się do tylko tego elementu.

 

Bo u niego jest przerost intelektu nad emocjami

 

u niektórych tutaj jest całkiem przeciwnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to żebym mogła pomalować profesjonalnie pokój mojej babci, to muszę założyć działalność gospodarczą, inaczej pójdę do więzienia? :P

Porównujesz malowanie pokoju babci z psychoterapią???Już nie gra w piłkę?? ;)

Bo ja jestem nieprofesjonalną piłkarką, a mnie interesuje na razie przypadek profesjonalnego pomalowania pokoju.Więc by była zła analogia. :D

 

No i mając na uwadze że też nie używasz dużych liter na początku zdania tak samo jak jetodik,tylko mogę się domyślać kim jesteś ;)
O co TY mnie podejrzewasz? Przecież ja używam dużych liter nawet w środku zdań. :nono:

 

@blah!blah!, To jak pomaluję sąsiadce, to już mi coś za to grozi? ;)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,można grać w piłkę bez "licencji".Kopanie w piłkę nikogo nie skrzywdzi(chyba że komuś przywalisz piłką w oko ;) )

Nie,nie można prowadzić psychoterapii bez "licencji".Wtedy można kogoś bardzo skrzywdzić.

Uspokój już swoje ego ;)

Choć trzeba przyznać,potrafisz "zakręcić świat" wokół siebie i wciągnąć w dyskusję,choć nawet w bardzo absurdalną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ego zwróciła uwagę na bardzo ważną rzecz o której też chciałem tu pisać :)

mianowicie niektórzy żyją w takim błędnym wygodnym poczuciu, że jak piszą asekuracyjne "idź na terapie, albo idź do psychiatry" albo coś innego poradzą, to nie mają wpływu na losy tej osoby, czasem nawet dodają "tylko idź do dobrego", że jak pacjent trafi na takiego który zniszczy mu życie, to one przecież polecały tego dobrego nie złego ;D

jednak realny wpływ to realny wpływ i ryzyko, że komuś zaszkodzicie jest zawsze, to nie znaczy ze to zaszkodzenie jest z Waszej winy bo każdy ma swój rozum i odpowiedzialny jest za siebie, choć wg zasady odpowiedzialności którą przedstawiła nam huśtawka bylibyśmy w tej sytuacji odpowiedzialni i najlepiej nic nie pisać do zaburzonych wtedy. absurd :]

 

-- 14 mar 2015, 18:27 --

 

Nie,nie można prowadzić psychoterapii bez "licencji".Wtedy można kogoś bardzo skrzywdzić.

 

ależ grając w piłkę można uszkodzić, to bardziej niebezpieczny sport niż boks wg statystyk. zniszczyć komuś można kolano na przykład i ten ktoś może mieć problemy do końca życia.

huśtawka ja nie jestem ego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ego zwróciła uwagę na bardzo ważną rzecz o której też chciałem tu pisać :)

mianowicie niektórzy żyją w takim błędnym wygodnym poczuciu, że jak piszą asekuracyjne "idź na terapie, albo idź do psychiatry" albo coś innego poradzą, to nie mają wpływu na losy tej osoby, czasem nawet dodają "tylko idź do dobrego", że jak pacjent trafi na takiego który zniszczy mu życie, to one przecież polecały tego dobrego nie złego ;D

jednak realny wpływ to realny wpływ i ryzyko, że komuś zaszkodzicie jest zawsze, to nie znaczy ze to zaszkodzenie jest z Waszej winy bo każdy ma swój rozum i odpowiedzialny jest za siebie, choć wg zasady odpowiedzialności którą przedstawiła nam huśtawka bylibyśmy w tej sytuacji odpowiedzialni i najlepiej nic nie pisać do zaburzonych wtedy. absurd :]

Pragnę zaznaczyć, że wiele z przychodzących tutaj osób właśnie po poradę przychodzi. Robią to na własną odpowiedzialność co zresztą reguluje:

Administratorzy forum psychologicznego nie biorą odpowiedzialności za treści pisane przez Użytkowników.

Forum ma charakter informacyjny.

Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.

Forum jest prowadzone przez Nextweb Media Sp. z o.o.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptacje regulaminu.

A tą zasadę odpowiedzialności przedstawiła ego a nie huśtawka i pragnę zaznaczyć, że po tak drastycznym ugodzeniu moje osoby przez ego własnie biorą już 3 tabletkę vit C. Więc niech wie, że jak umrę to będzie jej wina i jej braku odpowiedzialność za swoje słowa ;).

 

 

ależ grając w piłkę można uszkodzić, to bardziej niebezpieczny sport niż boks wg statystyk. zniszczyć komuś można kolano na przykład i ten ktoś może mieć problemy do końca życia.

Wychodząc na murawę człowiek robi to na własną odpowiedzialność a inni zawodnicy (o ile nie łamią zasad gry) w dupie mogą mieć drugiego gracza.

W psychoterapii pomimo tego, że pacjent z własnej woli godzi się na nią to psychoterapeuta w pewien sposób również jest odpowiedzialny za tą osobę (czego nie regulują żadne określone przepisy) jednak pacjent lub jego rodzina mają prawo wyciągnąć konsekwencje z nieudolnie udzielonej pomocy, takiej, która wręcz pogorszyła stan pacjenta. Osoba zgłaszajaca sie do psychoterapeuty to człowiek niejednokrotnie zaburzony, które ma nieco skrzywione poglądy i niejako "oddają swoje życie w ręce terapeuty". Nie słyszałam o piłkarzu albo bokserze biegającym z siekierą po ulicach ;). Poza tym, o ile mi wiadome w sporcie również istnieje pewna selekcja i nikt do dobrej druzyny nie weźmie psychola, ani też nie wpuści na ring ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blah!blah!,

Pragnę zaznaczyć, że wiele z przychodzących tutaj osób właśnie po poradę przychodzi. Robią to na własną odpowiedzialność co zresztą reguluje

wielu zaburzonych tu przychodzi i oddaje się w ręce forumowiczów i tak jak piszesz regulamin forum czyni ich odpowiedzialnymi za siebie, dlatego rady typu "zerwij z nią", "wyprowadź się" czy "idź na terapie" choć na których skutek przykładowo doznają jakiejś krzywdy nie czyni z radzących odpowiedzialnymi, mój temat też nie czyni mnie odpowiedzialnym.

ale już w samej terapii z moją pacjentką biorę odpowiedzialność za jej stan i jestem z nią ostrożny. mógłbym się tej odpowiedzialności przestraszyć ale wtedy ona zostałaby bez pomocy.

 

 

ogólnie się spieszę teraz o 19.00 prowadzę sesję, do później!

 

Osoba zgłaszajaca sie do psychoterapeuty to człowiek niejednokrotnie zaburzony, które ma nieco skrzywione poglądy i niejako "oddają swoje życie w ręce terapeuty".

 

ja też nie wszystkich biorę na sesje, robię selekcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×