Skocz do zawartości
Nerwica.com

Co z górnictwem?


Po prostu maciek

Rekomendowane odpowiedzi

carlosbueno, jesteś jak on rudy i masz chytre oczka?

Chudą szyję i kłamliwą głowę?;)

Nie ja wyglądam jak typowy aryjczyk prawie 2 metry wzrostu kiedyś byłem też masywnie zbudowany ale ostatnio przez nadmiar pracy i roweru jako środku transportu ostro schudłem. No ale to nie temat o mnie a o górnikach choć poniekąd wielu z nich marzy o niepodległym śląsku tak jak ja o odłączeniu Pomorza czy Kaszub od Polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Śląsk i Pomorze mają zostać niezależnymi landami, czy też optujesz za adopcją siniejącej Europy zachodniej?

Rozumiem, że taki Śląsk będzie węglowym Kuwejtem, a Pomorze potęgą morską z armadą śledziowych trałowców.

No właśnie Europa tez upada ale może jeszcze za mojego życia ta adopcja by się opłacała i zamiast 1000 zł to by było 1000 Euro pensji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Droczysz się...., czy co? Piszesz prawie jak detektywmonk.

A może tak by się zaszyć w Bieszczadach i wypalać gałęzie na węgiel drzewny i opychać w niedersachsen do tureckiego grilla.

Worek w Biedronce 3,5 kg - 7 zł. Turas więcej zapłaci. (Tak o węglu, żeby offtopu nie było)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Droczysz się...., czy co? Piszesz prawie jak detektywmonk.

A może tak by się zaszyć w Bieszczadach i wypalać gałęzie na węgiel drzewny i opychać w niedersachsen do tureckiego grilla.

Worek w Biedronce 3,5 kg - 7 zł. Turas więcej zapłaci. (Tak o węglu, żeby offtopu nie było)

A co jest złego w moim pisaniu :mrgreen::lol::D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam hołota od razu. Sama bardzo bym chciała pracować chociażby w biedronce, wierz mi. Raczej chodziło mi o to czy ktoś ma pełne informacje (albo wie więcej niż jest podawane w telewizji) i znajduje się w centrum wydarzeń? Bo krew mnie zalewa jak czytam komentarze jakie to górniki złe są bo pieniędzy żądają, albo że "uważają się za nadludzi".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uprzedzam, że nie czytałam tematu, ale chcę tylko wiedzieć czy jest tu ktoś, tak jak ja, z Jastrzębia czy to może temat kasjerów z biedronki narzekających na górników i cały strajk? :D

ale mnie przestraszyłas, przecież jakby kasjerzy z biedronek tesko kerfurów i lidli wyszli na ulice to by był strajk stulecia, z 2 mln luda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Los górników tyle mnie obchodzi co wczorajszy śnieg,mnie interesuje tania energia a jesli ma być ona tania dzięki sprowadzaniu węgla z zagranicy to w pełni popieram takie praktyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam hołota od razu. Sama bardzo bym chciała pracować chociażby w biedronce, wierz mi. Raczej chodziło mi o to czy ktoś ma pełne informacje (albo wie więcej niż jest podawane w telewizji) i znajduje się w centrum wydarzeń? Bo krew mnie zalewa jak czytam komentarze jakie to górniki złe są bo pieniędzy żądają, albo że "uważają się za nadludzi".

Też chciałbym wiedzieć, czy ten cały prezio to takie ziółko jak go związkowcy opisują, czy też związkowcy nie chcą popuścić swoich pensyjek. A oto parę opinii z branżowego forum:

 

Autor: paradne 12.02.2015r. 10:50

Kampania przedwyborcza związku zawodowego Piotra Dudy na rzecz wyboru na prezydenta kandydata PiS, też Dudy.

 

Autor: Kuba 12.02.2015r. 12:37

Niech sobie strajkują, aż im się znudzi. I niech założą następne związki zawodowe. Z tabunem bonzów nie świadczących pracy, suto wynagradzanych przez zarząd JSW. Koniec ich i JSW blisko. Może na ruinach da się zbudować coś sensownego ? Kopalnie węgla koło Lublina pokazują, że jednak można !!!

 

Autor: Maćko 12.02.2015r. 13:56

Górnicy ! tak trzymać , aż do całkowitego zniszczenia swoich miejsc pracy, do całkowitej własnej zagłady i tylko dla tego , że musicie postawić na swoim. Jesteście dokładnie jak małe dzieci w piaskownicy, którymi rządzi zasmarkany bachor czyli wasz ukochany i zgubny dla was związek zawodowy - niech żyje w pamięci górniczy stan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Los górników tyle mnie obchodzi co wczorajszy śnieg,mnie interesuje tania energia a jesli ma być ona tania dzięki sprowadzaniu węgla z zagranicy to w pełni popieram takie praktyki.

No właśnie.

Zaczęto się martwić o los górników z nierentownych kopalń. Jeżeli rzeczywiście tak kiepsko zarabiają, to mogę im współczuć, ale w Polsce są miliony ludzi w gorszej sytuacji i staruszka z 800zł emerytury też musi dupę ogrzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.

Zaczęto się martwić o los górników z nierentownych kopalń. Jeżeli rzeczywiście tak kiepsko zarabiają, to mogę im współczuć, ale w Polsce są miliony ludzi w gorszej sytuacji i staruszka z 800zł emerytury też musi dupę ogrzać.

 

 

Pierwszy raz się z tobą zgodze :D

Górnicy na prawdę dobrze zarabiają i wiem co mówie, do tego deputaty, 13 stki, 14 stki, Barbórka i inne, a jeszcze narzekają, że im źle. Jak nie pasuje niech się zwolnią i idą na przykład pracować na zakład czy magazyn za 1200 do ręki bez żadnych dodatków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież tu w ogóle nie o to chodzi. Nie rozpoczęli strajku dlatego, że chcieli więcej pieniędzy. Chodzi o plan oszczędnościowy, który nie byłby konieczny gdyby nie złe zarządzanie spółką. Górnicy mają dużo wcześniej zaplanowane na co wydać pieniądze z takiej powiedzmy 14. To było dla nich pewne jak wy jesteście pewni swojej wypłaty (np. u mnie miało pójść na moje studia). Kiedy nagle to zabierają to pojawia się problem. Jeśli chodzi o "złe zarządzanie spółką" mam na myśli, że pieniądze wydano w błoto zamiast zainwestować w spółkę. Od razu mówię, że się na górnictwie kompletnie nie znam, telewizji też za bardzo nie oglądam, powtarzam co mówił mi tata. Przykładowo: spółka upada a oni remontują jakiś hotel za grube miliony. 3,5 miliona za prawników, setki tysięcy dla człowieka który nie jest już zatrudniony w JSW, a niby teraz doradza (to akurat było w telewizji to może słyszeliście). Nie mówiąc oczywiście o zarobkach pana prezesa. Taki przykładów jest dużo więcej, tata codziennie przynosił jakieś ciekawe informacje, aczkolwiek już nie pamiętam. Chyba było też coś o nowych samochodach, ale szczegółów nie znam. A ludzie myślą, że górnicy strajkują bo chcą więcej kasy :D Serio? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież tu w ogóle nie o to chodzi. Nie rozpoczęli strajku dlatego, że chcieli więcej pieniędzy.

Co innego jak ktoś ma mało i strajkuje bo chce mieć więcej (to jest okej), a co innego jak ktoś ma dużo i strajkuje żeby utrzymać ciepłą posadkę (to nie jest okej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz napiszę. Czy chodzi Wam o to , aby wszystkich zrównać do poziomu szmat , czy może powinno chodzić to, aby tych , ktorych do stanu szmat sprowadzono zrównać z tymi pierwszymi?

Nikt ( prawie) tu nie pisze o tym , że skandalem jest to, że zarabia się po 1200 zł. To taka już norma tak? Tak ma być?

Widocznie tak, skoro twierdzicie że wszyscy mają tyle zarabiać, a skoro nie chcą to w dupach im się poprzewracało.

Kompletnie zmanipulowany naród....

Z takim myślenie ogółu zawsze tutaj będzie Bangladesz

Plan naprawczy kopalń ma kosztować państwo ok 2,5 mld złotych i jak myślicie czy taki poseł odejmie sobie z diety poselskiej czy nie daj Bóg wypłaty kilka tysięcy żeby ratować owe kopalnie? Wiadomo, że nie i znowu wszystko spocznie na podatnikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Argish, posłowie powinni dostawać na łapę średnią krajową. To by zniechęciło wszelkiej maści Nowaków.

Tak. Polska powinna dokładać do kopalni dla własnego interesu. Strategicznego, przyszłościowego, suwerennościowego, prestiżowego i własnego (jej obywateli).

Z wszelkimi ograniczonymi i krótkowzrocznymi opiniami nie zgadzam się po tysiąckroć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×