Skocz do zawartości
Nerwica.com

;)


Iwan Iljicz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od kilku godzin wertuje forum, w koncu postanowilem zalozyc konto.

 

Szczesliwy rocznik 91', czyli ostatki pokolenia, ktore choc czesciowo oparlo sie cyfryzacji dziecinstwa.

 

Od poczatku roku choruje (chorowalem?) na depresje, zdiagnozowana i leczona od marca, oprocz tego jestem (nie)szczesliwym posiadaczem schizoidalnej osobowosci.

 

Jest to o tyle irytujace, ze z racji kariery zawodowej (prawo), umiejetnosc kontaktu z ludzmi jest dla mnie niezbedna. Co prawda nauczylem sie szerokiego zbioru zachowan, ktore dosc dobrze pozwalaja mi funkcjonowac w spoleczenstwie, ale nie czyni mnie to osoby szczesliwszej. Sklonnosci do odplywania w fantazje oraz introspekcji nie poprawia nastroju, ostatni brak szczescia czy eksytacji czymkolwiek staje sie nieznosny, stad proba szukania pomocy w internetach. Jest to o tyle zabawne, ze generalnie nie mam zaufania do psychologii- uwazam ja za najmniej scisla dziedzine wiedzy, nie spotkalem tez do tej pory kompetentnego psychologa.

 

Nick taki a nie inny, zeby chronic wlasna anonimowosc musialem sie zdecydowac na nieuzywany do tej pory, a powiesc Tolstoja o prawniku uswiadamiajacym sobie marnosc swojego zycia dobrze do mnie przemawia w ostatni dniach.

 

Poczytam, na pewno cos napisze, o cos zapytam- tak ze jeszcze raz witam i do zobaczenia w innych tematach.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iwan Iljicz, cześć.

 

Spodobało mi się jak napisałeś o tej cyfryzacji dzieciństwa. Jestem z rocznika '90.

 

Spróbuję odpowiedzieć bez kilkakrotnego czytania posta.

 

Psychologia nie jest taka do końca nieścisła. Niektóre nurty psychologii są czysto mechanistyczne. Typu: bodziec-reakcja. Inne statystyczne. Mnie zaciekawił nurt który łączy wiedzę o elektronice i informatyce z psychologią. Nie zagłębiałem się. Ale przykładowe porównanie to: mózg=komputer; myśli, przekonania=oprogramowanie. Nie czytam współczesnej psychologii, bo nie ma mnie kto wtajemniczyć. A wpisywanie hasła: "jak być szczęśliwym, psychologia" w Google jest dość ryzykowne, chyba się zgodzisz.

 

Jakiś czas interesowałem się połączeniem psychologii i medytacji i to akurat rzeczywiście jest mało ścisłe. Ale grzebiąc dalej znajdziesz mnichów, którym bada się fale mózgowe podczas medytacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×