Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

inez3, dla mnie to nie przeszkadza, ze bede brac do konca zycia. Ludzie mysla ze jak odstawia to sa wyleczeni, dla mnie nerwica/depresja to sa po prostu zachwiania neuroprzekaznikow w mozgu i jakos je trzeba uzpełniac. W ciazy tez brałam dopiero pozniej odstawiłam i tez ok. Przynajmniej sobie radze i zyje...Mojej jednej znajomej nagadali w szpitalu ze ona nie moze wracac do leków bo urodziła, kobieta dostała ataku i zawiezli na oddział...z kolei innej powiedzieli ze po depresji poporodowej wenle sie bierze tylko 3 mce i to samo, odstawili i bęc. Teraz kazda bierze i nie zamierza odstawiac, ale jak napisałam to każdego decyzja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inez3, dla mnie to nie przeszkadza, ze bede brac do konca zycia. Przynajmniej sobie radze i zyje...

Ja również przestałem się nad tym zastanawiać, czuję się naprawdę dobrze i to jest najważniejsze. Nie mam żadnych istotnych skutków i w ogóle nie myślę o odstawianiu.

Śmieszy mnie jak ktoś pisze, że odstawia bo nie chce się truć lekami, lepiej cierpieć, w końcu cierpienie uszlachetnia :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Dawno mnie tu nie bylo.niestety musialam odstawic efevelon sr bo mimo brania 6 tygodni caly czas spalam, nie mialam sily na nic.obecnie dostalam lek dulsevia. Ponoc jest to nowy lek. Biore go od 2.5 tygodnia i popoludniami psuje mi sie samopoczucie, chce mi się płakać. Nie wiem czy jeszcze czekac, czy lek sie rozkreci?nie wiem,boje sie ze czeka mnie kolejna zmiana a juz mam dość tych zmian.czy ktos cos slyszal o tym leku Dulsevia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś zorientowany powiedzieć jak się sprawy mają z tyciem na wenaflaksynie? Ile lat braliście i czy to działało na masę plus lub minus? Ja na paro po 4 latach 10 kg, :-(

 

Jak jeśli chodzi o seks, czy pożadanie level minus 100% jak na paroksetynie?

 

No i jeśli jest ktoś kto przechodził z paroksetyny na wenle- to prosze o informację jak się miał. U mnie paroksetyna powoduje lub nie działa na depresję ostatnio wiec trzeba będzie zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mija drugi tydzień na dawce 37.5mg. Lęki podczas samotnego wychodzenia z domu jakoś troszkę się zmniejszyły. Zapewne jak wejdę na 75mg to może ustąpią. Ogólnie czuje się dobrze, choć brak uczucia radości.

Za to lek powoduje u mnie jeden, dość poważny skutek uboczny - słaba erekcja :/. Libido jest ok, ale na pitoka ciężarów zawiesić się już nie da :D. Mam nadzieje, że to ustąpi po jakimś czasie i power powróci :*. MUSI :!:

Co to za życie, gdy Twój osobisty drogowskaz nie wskazuje Ci kierunku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 7 tydzień na 75mg. Samopoczucie rewelacyjne - żadnych objawów nerwicowo-depresyjnych, spore chęci do życia i ogólnego działania. Brak 'zamułek', potrzeby drzemek i dysfunkcji s. jak na SSRI.

Jedyne co pojawiło się od około 2 tygodni to mocne bóle głowy. Trwa to jednym razem 2 dni, innym 3 dni. Ciśnienie w normie. Z proszków bez recepty: paracetamol nic nie daje, metamizol (pyralgina) 1g nieco zmniejsza ból, 2g likwiduje go prawie całkowicie.

Ktoś też się z tym spotkał? Powinno minąć z czasem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już 3 miechy albo nawet 4 na 150 mg. Podsumowanie: dobrze znosi niepokój w towarzystwie, poprawia samopoczucie ale jest nie stabilna (mam chwiejne skrajne humory), pocę się strasznie, mam strasznego lenia, problemy z zasypianiem dalej występują, brak problemów z seksem. Po mimo trzymania diety i treningów przytylem w ciągu 2 miechow 5 kg... mam też problem z wypróżnianiem (bardziej przypomina to biegunkę). Dalej trzyma mnie niepokój i lęk więc pod tym względem nie za bardzo działa. Trochę daje więcej pewności siebie. Nie daje napędu. Kiepsko się czuje psychicznie. Lepiej mi się uczy ale dalej to nie to. Problemy z koncentracją mam na pewno przez objawy nerwicowe i jak będą to nie będę mógł się dobrze uczyć.

Wcześniej pisałem podobne ale nie wysłał się...

 

Macie jakieś rady na nadmierne pocenie się?

Naciągnę doktorka na wyższą dawkę, i na pewno coś do tego. Nie wiem co jeszcze. Jak nie dam rady to zmieniam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Grabarz666 (zwracam się do tego Kolegi ale wszelkie odpowiedzi będą mile widziane :))

Zwracam się do Ciebie bo widzę, że masz naprawdę niebagatelną wiedzę - winszuję :)

Moje pytania dotyczą głównie CRF.

Po pierwsze. Co tak naprawdę lepiej łączy się z wenlą. Mirta czy miansa. Wiadomo mirta jest w crf ponieważ miansy nie ma w stanach i zapewne mirta jako lek do monoterapii jest o niebo lepsza natomiast ciekawi mnie mix właśnie z wenlą. Czy miansa lepiej pasuje do tego mixu ponieważ ma dużo lepszy antagonizm 5HT nie wiem chyba 2C? Czy raczej to nie wpływa tak bardzo bo równie silnie antagonizuje 5HT chyba 2A? W skrócie co tak naprawdę lepiej pasuje do tego mixu :)

Pytanie drugie. Stahl nie precyzuje dawek mirty do crf, wiem że dawki to sprawa osobnicza, jednak zaleca on że wenla powinna być 300 lub więcej natomiast co do mirty nie ma jednoznacznych danych. Czy w dawce 30 mg boostuje ona równie dobrze co w wyższych (wiem, że powyżej 30 zaczyna chyba przeważać działanie noradrenalinowe nad histaminowym). Czy generalnie crf to po prostu duże dawki wenli i jakiekolwiek dawki mirty.

I pytanie trzecie. Sama wenla działa na dopamine (wg różnych źródeł) od 300 lub nawet od 375 mg w górę, a gdzieś przeczytałem, że właśnie w połączeniu z mirtą wenla działa na dopamine już od dużo niższych dawek. Czy to możliwe?

Dziękuję za wszelkie odpowiedzi :)

 

-- 14 maja 2017, 07:45 --

 

Aha, i proszę mi nie mówić żebym sobie zaglądnął do wątku o CRF bo tam wszystko jest bo przeczytałem cały i albo odpowiedzi na moje pytania nie znalazłem albo niestety były napisane takim językiem, że ich po prostu nie zrozumiałem :) sorrki za nowy post ale nie potrafię jeszcze edytować postów ani napisać do kogo się (głównie) zwracam tak żeby jego nick wyświetlił się na niebiesko :) serdecznie pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arek_177 aha, szedłem do kuchni potknąłem się, a później już nie.

Nie o to pytałem.

Grabarz666?

 

Jak tu się do jasnej ciasnej wpisuje osobę w post do której się kieruje pytanie, rozumiem że jest takie pogrubienie na niebiesko i dana osoba wtedy dostaje jakiegoś tam pinga czy cuś :)

oczywiście wszystkich zachęcam do udzielenia mi odpowiedzi na moje pytania 2 posty wcześniej :*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ricah, dzięki aczkolwiek jak klikam na nick to przenosi mnie na profil tej osoby i stamtąd faktycznie można wysłać prywatną wiadomość, ale widziałem że tu czasami ktoś np powołuje się na kogoś / kieruje do niego pytanie i wtedy ten ktoś jest jakoś tak na niebiesko (no chyba że to ludzie po prostu sami zmieniają dają pogrubienie i kolor niebieski)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko czy wy tez pocicie sie na wenlafaksynie biorę 150 pocę się jak świnia to pocenie wam mija? Mi niestety nie przechodzi . Az wstyd gdzies wyjsc . Mało tego u mnie wenla stracila na dzialaniu duzo chce zmienić na paro po niej czlowiek sie tak nie poci. Może wiecie jak latwo i be zodstawiennych przejsc na paroksetyne z wenli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko czy wy tez pocicie sie na wenlafaksynie biorę 150 pocę się jak świnia to pocenie wam mija? Mi niestety nie przechodzi . Az wstyd gdzies wyjsc . Mało tego u mnie wenla stracila na dzialaniu duzo chce zmienić na paro po niej czlowiek sie tak nie poci. Może wiecie jak latwo i be zodstawiennych przejsc na paroksetyne z wenli?

 

Też się pocę po tym jak pedofil w SMYKu. Aby temu zapobiec piję szałwie i używam jakiegoś blokara pod pachy, a i tak człowiek mokry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko czy wy tez pocicie sie na wenlafaksynie biorę 150 pocę się jak świnia to pocenie wam mija? Mi niestety nie przechodzi . Az wstyd gdzies wyjsc . Mało tego u mnie wenla stracila na dzialaniu duzo chce zmienić na paro po niej czlowiek sie tak nie poci. Może wiecie jak latwo i be zodstawiennych przejsc na paroksetyne z wenli?

 

Też się pocę po tym jak pedofil w SMYKu. Aby temu zapobiec piję szałwie i używam jakiegoś blokara pod pachy, a i tak człowiek mokry.

 

 

:D

ja po wenli właśnie nie mam tak tragicznie (może to zasługa branej również mirty bo ta zatrzymuje trochę tą wodę w organiźmie jednak), natomiast po paroksetynie (mimo brania na noc miansy która przecież też w jakimś stopniu wodę zatrzymuje) w nocy pociłem się po prostu jak świnia. Pedofil w smyku to był przy mnie suchy. Nawet pedofil w przedszkolu miał bekę że aż tak się ze mnie leje. W nocy wstawałem średnio 7 razy żeby zmienić podkoszulek a o kołdrze mokrej noc w noc jak by ją wiadrami polewali nawet nie chcę sobie przypominać.

 

Ale pamiętaj co organizm to reakcja podobno ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arek_177 aha, szedłem do kuchni potknąłem się, a później już nie.

Nie o to pytałem.

Grabarz666?

 

Jak tu się do jasnej ciasnej wpisuje osobę w post do której się kieruje pytanie, rozumiem że jest takie pogrubienie na niebiesko i dana osoba wtedy dostaje jakiegoś tam pinga czy cuś :)

oczywiście wszystkich zachęcam do udzielenia mi odpowiedzi na moje pytania 2 posty wcześniej :*

weź sobie ten mix spróbuj chociaż nie wiem czy już brałeś czy nie 150 wenli + 45 mitry to sie napewno przewrócisz w kuchni i raczej nie wstaniesz ,rozmawiałem z kilkoma osobami na temat tego mixu to tylko na 1% ludzi działa to dobrze ,ale spróbuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arek_177 aha, szedłem do kuchni potknąłem się, a później już nie.

Nie o to pytałem.

Grabarz666?

 

Jak tu się do jasnej ciasnej wpisuje osobę w post do której się kieruje pytanie, rozumiem że jest takie pogrubienie na niebiesko i dana osoba wtedy dostaje jakiegoś tam pinga czy cuś :)

oczywiście wszystkich zachęcam do udzielenia mi odpowiedzi na moje pytania 2 posty wcześniej :*

weź sobie ten mix spróbuj chociaż nie wiem czy już brałeś czy nie 150 wenli + 45 mitry to sie napewno przewrócisz w kuchni i raczej nie wstaniesz ,rozmawiałem z kilkoma osobami na temat tego mixu to tylko na 1% ludzi działa to dobrze ,ale spróbuj

 

 

Ale ja już jestem na takim mixie 300 wenli i 30 mirty więc dlatego interesują mnie odpowiedzi na pytania które zadałem wcześniej a nie to po czym Ci się kręci w głowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dobrze że ci sie jeszcze nie kręci w głowie.Prosiłbym jednak trochę grzeczniej bo jeżeli zadajesz pytanie ogólnie na forum to ludzie ci odpowiadają co wiedzą albo swoje doświadczenia co do różnych leków i przypadłości.A tak jest coś takiego jak PW!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już pięć tygodni przyjmuję efectin w dawce 75 mg, przesiadłam się z paroksetyny. Wenlafaksyna wywołała skutek uboczny w postaci silnych stanów lękowych, które w dalszym ciągu się utrzymują. Czy to przejdzie, czy lek może raczej nie działa po prostu? Dziękuje za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motocyklista, to cholernie mało masz kalorii. Wykończysz się na tylu.

Ja sobie policzyłem że potrzebuję ok. 2500 kcal na dzień a według mojej diety przyjmuję ok 2100 kcal. i biegam co drugi dzień. Najdziwniejsze jest to że przytyłem 5 kg! będąc na diecie redukcyjnej! podczas ćwiczeń! Zdarzały mi się odchylenia w formie 2l pepsi ale to za dnia mniej ryżu jadłem jak wiedziałem, że będę pić mocno słodzone napoje. WTF?! nie wiem czy to przez wenle ale obcinam jeszcze węgle a dodaje sałatki i od jutra na siłkę jadę. Może uda mi się redukcja, w końcu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×