Skocz do zawartości
Nerwica.com

uważajmy na terapeutów bez kwalifikacji i superwizji


przemek1973

Rekomendowane odpowiedzi

renee.madison, wow, muzykoterapia! Będziemy zapraszać pacjentów i puszczać im moje ulubione płyty :yeah:

Jeszcze aromaterapia i homeopatyczny roztwór wody w wodzie. O, i jeszcze poradnictwo dietetyczne, będziemy uczyć ludzi robić zapiekankę z bakłażana :brawo:

 

-- 02 paź 2014, 16:35 --

 

Kurwa, co to jest poradnictwo genetyczne? :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczarowana,

Z tego co poczytałam pan tytułujący się mgr-wcale go nie posiada (ma jedynie licencjat).

Co więcej na stronie nie podaje ukończonego kierunku (a same przedmioty, które miał na studiach WTF?!), po tym wnioskuję, że ma licencjat z pedagogiki nauczycielskiej ze specjalizacjami (http://www.uns.edu.pl/index.php?pokaz=show_offer&k=2&p=1&s=4). Niezależnie co on by tam skończył-nie ma żadnych uprawnień do diagnozowania, prowadzenia terapii i tego co tam nawypisywał, ba-nie posiada nawet takiej wiedzy.

 

 

cyklopka, zapomniałaś, że hajs się musi zgadzać! Cena jak za terapię u warszawskiego profesora psychiatrii, superwizora PTP.... :shock: W naszym gabinecie możemy pójść na całość-za mniej niż 500 zł to się nie opłaca z domu wychodzić przecież :great:

 

(taki smaczek)

Usługi terapeutyczno-pedagogiczne (Wrocław)

 

Bezpłatne konsultacje telefoniczne/ internetowe lub osobiste (tylko w wybrane dni) około 15 minut.

Sesje terapeutyczne indywidualne - 150 zł (cena dotyczy jednej sesji, która trwa do 60 minut).

Sesja terapeutyczna pary lub rodzinny - 180 zł (cena dotyczy jednej sesji, która trwa do 60 minut).

Diagnostyka psychologiczno-pedagogiczna – 200 zł (diagnoza choroby, problemu indywidualnego, problemu wychowawczego). Diagnostyka sporządzona w formie dokumentu.

Porada psychologiczno-pedagogiczna (jednorazowa) – 200 zł.

Psychoterapia przez Internet

 

Terapia przez internet – 100 zł za sesję (alternatywnie dla innej waluty 25 € | 34 $ ) – niezależnie od czasu jej trwania (najczęściej trwa od 30 do 120 minut). Płatność przelewem bankowym (mBank) lub metodą PayPal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://pl.wikipedia.org/wiki/Poradnictwo_genetyczne ciekawe jak to wygląda w praktyce, bo jakoś sobie nie wyobrażam :bezradny: Jest bardzo "wszechstronny" i jego kwalifikacje, aż biją po oczach w odpowiedziach, które udziela. Jak to jest, że niektórzy się, na takie coś łapią nie mam pojęcia, a pod tym jego cennikiem, może się kryć różne czary mary, które jest tylko ładnie nazwane - tak aby to było legalne, bo na pewno nie są to te usługi, które opisuje - przynajmniej niektóre z nich nie wchodzą w grę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Candy14, wydaje mi się, że nie, bo nie ma oficjalnie takiej ustawy, w Polsce jest jeszcze jeden taki zawód - fizjoterapeuta, taki gabinet też można sobie otworzyć i tak naprawdę nic nam na tą chwilę nie zrobią, ale to się podobno ma zmienić, tylko nie wiadomo kiedy.

 

natomiast badanie psychologiczne, może przeprowadzić, właśnie tylko psycholog, nie psycholog nawet nie może mieć dostępu do testów - przynajmniej z tego co wiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczarowana, owszem ustawy brak dlatego prywatny gabinet moz sobie otworzyc nawet taki pan jak wyzej. Niemniej pomijajac oszolomow do prowadzenia psychoterapii trzeba miec kwalifikacje. Zadna terapia w osrodkach zdrowia psychicznego nie bedzie prowadzona przez ludzi bez odpowiedniego wyksztalcenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczarowana, owszem ustawy brak dlatego prywatny gabinet moz sobie otworzyc nawet taki pan jak wyzej. Niemniej pomijajac oszolomow do prowadzenia psychoterapii trzeba miec kwalifikacje. Zadna terapia w osrodkach zdrowia psychicznego nie bedzie prowadzona przez ludzi bez odpowiedniego wyksztalcenia

 

to jest oczywiste, ale właśnie ja mówię tylko o tym oszołomie i tego, czy mógł i no mógł prawnie właśnie. To kwestia etyki tego człowieka w zakresie terapii, a co do reszty typu poradnictwo genetyczne, diagnoza psychologiczna, to nie wiem jak to robi, że jeszcze nikt się nie przyczepił :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyklopka, ale to nie jest istota poradnictwa genetycznego, więc chyba tak nie powinno się wtedy tego nazywać - nie wiem, zresztą jak pisałam wyżej, ten gość, pewnie jakieś czary mary robi i tyle i nie ma co się nad tym zastanawiać, bo poziom widać gołym okiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest właśnie taki QRWA "ewenement" - że Pan, który delikatnie rzecz ujmując SAM zaburzony jest bardzo - ogłasza się wszem i wobec że prowadzi WSZYSTKIE możliwe formy leczenia/coachingu ... Ba ! I myślę, że jeszcze jest tak głupi że po prostu nie wie, że nie może ani że sam jest zaburzony.

 

I kto ma coś z tym zrobić ?

 

Olewając nasze niuanse o ustawach/prawach psychologów/terapeutów ... Pan NIE MA ŻADNEGO PRAWA do wykonywania choćby jednej czynności, którą tam wymienia w swoich usługach.

 

Pan jest po LICENCJACIE z pedagogiki ! Nawet gdyby miał magistra to ŻADNEJ z tych rzeczy robić NIE MOŻE !

Ale ale ... on jest na tyle bezczelny - że udziela się działach psychologii/psychiatrii/seksuologii !!! Ha, a jeszcze ma taką manierę, gdzie pisze po jakimś innym specjaliście słowa typu - "zgadzam się z Panią Zosią ..." jakby był co najmniej kolegą specjalisty. I ten jego przymilny i CHORY sposób pisania do ludzi - "możemy pogadać na skype, na mailu ..", "zapraszam do korespondencji" i dodaje do tego emotikony ... No kurwa !

 

Pan - w na tym portalu w dziale "szkolenia" podaje gimnazjum ... Litości !

 

A dalej, podejrzewam tylko że te jego oceny sam sobie pisał, przynajmniej część, bo brzmią bardzo podobnie i z podobną stylistyką.

 

A jego www to już KOPALNIA cudów - narcyzm aż kłuje w oczy ! Szkoda, że jeszcze większej fotki sobie nie walnął. W sumie ... nie chce mi się rozwodzić nad jego stroną ...

 

Najgorsze, że NIE MA ŻADNEJ WIEDZY ... Bez DWÓCH ZDAŃ - większość bywalców tego forum ;) MA WIĘKSZĄ wiedzę !

3,5 letnie dziecko - diagnoza od pana dla zatroskanej matki --> ZABURZENIA OSOBOWOŚCI

babce z urojeniami - błąd że bierze leki !

i takich kwiatków cała masa ... choć to też przyznaje, Pan już się wyrobił i widać jak powtarza po innych, albo enigmatycznie pisze już bez oświecenia swoją "wiedzą".

 

Ba, nawet dzisiaj starałam się to znaleźć ... ale nie pamiętam w jakim dziale to było.

On TUTAJ jakieś parę tygodni wstecz, ogłaszał się że szuka chętnych do prowadzenia portalu czy czegoś takiego.

 

I co z czymś takim zrobić ?

Kto powinien i jak zadziałać ?

Żeby przypadkiem jakaś mało znająca się (chora i w potrzebie) dusza, nie udała się do oszusta ...

Żeby potem nie było entego posta o skrzywdzeniu i straconych latach ?

 

Nawet wlazłam na ceidg - nie znalazłam żeby Pan miał działalność. Może robi to jeszcze całkowicie na lewo ?

.

 

QRWAAAA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan - w na tym portalu w dziale "szkolenia" podaje gimnazjum ... Litości !

Był taki skecz o polonistce KMN. "Zawsze chciałam zostać sławną pisarką. W tym celu ukończyłam przedszkole z wyróżnieniem..."

 

A dalej, podejrzewam tylko że te jego oceny sam sobie pisał, przynajmniej część, bo brzmią bardzo podobnie i z podobną stylistyką.

A przepisy od czytelników "Chwili dla Ciebie" tak na prawdę nie są od czytelników :cry:

 

Najgorsze, że NIE MA ŻADNEJ WIEDZY ... Bez DWÓCH ZDAŃ - większość bywalców tego forum ;) MA WIĘKSZĄ wiedzę !

[videoyoutube=6jZhJ9yGSZw][/videoyoutube]

 

-- 02 paź 2014, 21:22 --

 

A teraz już mniej śmiesznie, forum jest obecnie powiązane z portalem ABC zdrowie, czyż nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

essprit, widzę, że też emocje w Tobie buzują jak i we mnie :? na ceidg pan domorosły psycholog jest-więc przynajmniej z punktu widzenia US jest wszystko ok (i uwaga-nawet dofinansowanie z unii chyba dostał!).

 

Dawno mi już nic nie podniosło tak ciśnienia, pan Dawid mógłby być narcyzem i megalomanem w każdej innej branży, ale na litość boską on naprawdę może komuś zaszkodzić (o ile już tego nie zrobił swoimi pseudo poradami np. o odstawieniu leków). No i właśnie abc zdrowie za jego NIEETYCZNE (nie bójmy się tego słowa) postępowanie nagradza go jakimiś odznaczeniami 'super specjalisty' i poleca :roll:

 

I na koniec- https://www.facebook.com/dafudo (czyli jednak resocjalizacja) i https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/v/t1.0-9/10271499_511938812267227_4662671741805719712_n.jpg?oh=b3b704cb812ab697297ab0c6e2c3a992&oe=54D0F05B&__gda__=1420993185_04e572072ad530b245b0c0a502d7ebbe

(cyt: Amatorska sesja zdjęciowa w plenerze specjalnie na potrzeby aktualizacji witryny internetowej http://psychopedagog.eu — i Bolesławiec, Jelenia Góra, Poland)

 

Czy tylko ja mam wrażenie, że pan psychopedagog doda sobie niedługo dr przed nazwiskiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to niestety pokazuje że to jest jedna wielka wolna amerykanka. Nie ma ustawy o zawodzie psychologa i są właśnie takie.. osobniki? raczej psychologiczne kreatury... tylko że to nie jest sadzenie marchewki a takie "zabawy" dla kogoś mogą okazać się śmiertelne w skutkach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O w mordę jeża - walnął sobie filmy na youtube ...

QRWA jaki idiota !

 

UNBELIVEABLE !!!

 

-- 02 paź 2014, 23:25 --

 

Przemek, nie obrażaj psychologów! Jeśli już to pedagogiczne kreatury ;)

 

-- 07 paź 2014, 09:28 --

 

Wczoraj widziałam negatywny wpis jakiejś DOBREJ i troskliwej duszy, w ocenach Pana ...

Dzisiaj tam wchodzę i co widzę ?

USUNIĘTE !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

essprit,

być może moją opinię właśnie widziałaś-usunęli ją po kilkunastu godzinach.

Pan kołodziej tak mnie zdenerwował, że postanowiłam nie odpuszczać i bardzo ciekawych rzeczy się dowiedziałam o tym "specjaliście" z prywatnej szkółki. W każdym razie dotarłam do ludzi, którzy od pewnego czasu próbują ostrzegać przed jego "poradami".

 

Do abcZdrowie też napisałam odnośnie promowania go i polecania jako "top specjalistę" oraz zapytałam jakim cudem trafiają do niego pytania z puli psychiatria, psychologia, psychoterapia-skoro z żadnej tej dziedziny nie ma kwalifikacji.

No i kwestia przywłaszczenia tytułu naukowego, co w pl jest wykroczeniem.

Znając nasze prawo i nieudolny system bardziej skuteczne może być ostrzeganie przed nim w internecie.

Wydaje mi się, że sprawa trochę ruszyła: http://psycho-kit.pl/?p=6765

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jej błędy decydują o zdrowiu i życiu a zadufania w sobie i twierdzenie o dużym doświadczeniu to rzecz naganna. A co do przyjmowania "na lewo" jak można mieć zaufanie do osoby które oszukuje system podatkowy? Autorytet który okrada Państwo? Ta nasza dyskusja właśnie pokazuje jakie są skutki braku ustawy o zawodzie psychologa. Praktycznie każdy może prowadzić terapię i nie ma wymogów które musi spełniać ani żadnego nadzoru nad sobą.

 

trochę kijowo, że psychoterapeuci nie ponoszą odpowiedzialności za to co robią (każą odstawić leki pacjentowi ze schizofrenią, bo trują i często niszczą całkowicie komuś życie bo postęp choroby jest nie do odwrócenia), chcą leczyć to niech ponoszą odpowiedzialność za swoje czyny

 

czasami spotykam się z opiniami, że złym pomysłem było oddanie psychoterapii jako metody leczenia nie-lekarzom, ale cóż skoro leczą niech ponoszą odpowiedzialność

 

mam nadzieję, że dalej kontynuujesz leczenie w nurcie poznawczo-behawioralnym - ta metoda psychoterapii chyba jako jedyna ma udowodnioną skuteczność w badaniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

renee.madison, szkoda, bo myślałam, że z Tobą, cyklopką, essprit i Candy otworzymy podobną działalność :lol: Już tyle lat interesuję się psychologią, tyle lat pracuję z dziećmi, że mogłabym zostać psychologiem dziecięcym :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

;)

 

Jeszcze nic straconego! :) Zwalczę konkurencję i zaczynamy-ja na siebie biorę NN i doradztwo farmakologiczne :pirate:

 

Ale mówiąc serio smuci mnie to wszystko i wkurza jednocześnie :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rene, uśmiałam się ;)

 

Wczoraj właśnie oglądałam psychokit z wpisem ... i obiecałam sobie, że też wysmaruję maila Pani ;) ... po czym wchodzę tutaj i widzę twój wpis ;)))

 

Tak, jest to wqrwiające - pół biedy psycholog, który dopiero się uczy ... ale NIE MOGĘ znieść tego, że człek po LICENCJACIE z pedagogiki gdzie NIE MA ŻADNEJ - ALE TO ŻADNEJ WIEDZY - takie rzeczy robi.

Wczoraj też, wlazłam na jego face ... a tam podtytuł "poradnia zdrowia psychicznego" !!!

I to mnie jeszcze wkurza - że nie ma żadnych mechanizmów w prawie żeby uniemożliwić takie działania ...

Yahh ...

 

 

Imipramina, nieprawda - lekarze również są psychoterapeutami ... I tutaj zdziwię Cię negatywnie - im się NIE OPŁACA prowadzić psychoterapii. W godzinę jako lekarz przyjmie 5-6 osób, a jako terapeuta - 1.

I myślę, że każdy z nich - ma inny poziom wiedzy (lekarze - bardziej biologiczny, a psycholodzy - więcej z psyche ;) ).

I też, p-d również jest udowodniona naukowo ;) Nooo, ale to pewnie byłaby dyskusja na iks kolejnych stron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

essprit,

 

Ja serdecznie polecam pisać gdzie się da- im więcej osób zwróci na to uwagę-tym lepiej. I może abcZdrowie pójdzie po rozum do głowy...

Podobno była jakaś "mała" afera na portalu "mam terapeutę" z naszym specjalistą w roli głównej, ale Pan Dawid postanowił postraszyć prawnikiem (serio?) i jakoś ucichło, a wpisy zniknęły...

Tak jak mówisz, prawnie to niewiele się da, ale póki co, to on prawo łamie przywłaszczając sobie tytuł naukowy, którego nie posiada, a dodatkowo posługuje się nim w celu uzyskania korzyści majątkowych.

 

Wszyscy mi mówią "machnij na to ręką", "to walka z wiatrakami", ale pan pedagog jest chyba tą kroplą co przelała przysłowiową czarę goryczy.

W ogóle to dziwię się, że środowisko certyfikowanych psychoterapeutow się tym nie zajęło-w końcu ten człowiek ośmiesza całe środowisko terapii w Polsce. Ja na to patrzę z perspektywy pacjenta.

 

A co do Pana Dawida to ogłaszał się tu pod kilkoma nickami, teraz rozwiesza banery na mieście: z marketingu daję mu 5, z etyki 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rene, u mnie też na zasadzie "przelania" czary ...

 

Tak, do końca to nie jestem pewna czy prawnie by nie można coś zrobić.

Nie jestem prawnikiem. Abstrahując o braku ustawy/regulacji, AŻ w tak dzikim kraju nie mieszkamy. Myślę, że zgłoszenie do prokuratury mogło by dać jakieś efekty ... prawdopodobnie z niskiej szkodliwości czynu może niekoniecznie działy się straszne rzeczy, ale ... Hmm, kto wie ;)

 

Inny pomysł, poinformować uczelnie Pana.

 

 

A środowisko terapeutów - PODEJRZEWAM, że w ogóle to nie leży w ich polu zainteresowania, ponieważ PAN NIE JEST PSYCHOTERAPEUTĄ !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imipramina, nieprawda - lekarze również są psychoterapeutami ... I tutaj zdziwię Cię negatywnie - im się NIE OPŁACA prowadzić psychoterapii. W godzinę jako lekarz przyjmie 5-6 osób, a jako terapeuta - 1.

 

I też, p-d również jest udowodniona naukowo ;) Nooo, ale to pewnie byłaby dyskusja na iks kolejnych stron.

 

piszesz bzdury - jeden pacjent pierwszorazowy to 1h trzeba takiego pacjenta zbadać!, zebrać wywiad, postawić diagnozę i dobrać leczenie - średnio trwa 45-60 min, pacjent który jest na 2-3 wizycie to 30 min (często jest też wywiad z rodziną, to jeszcze dłużej trwa), pacjent, który od dawna jest ustalony na lekach i przychodzi po receptę to 10-15 min, więc nie wiem skąd masz dane o liczbie pacjentów :-)))) i to nie jest lekka praca, bo pacjenci często są starsi, schorowani, biorą wiele leków itd - to wszystko trzeba przeanalizować

 

lekarze nie zajmują się psychoterapią, bo jakoś ta metoda leczenia do większości nie przemawia i wolą leczyć skuteczniej ;-) ale wiem, że szanują tylko poznawczo-behawioralną

 

psychodynamiczna - taaa to podaj artykuły i badania, bo jedyne co słyszę o tej metodzie to ściema i kompletna porażka, śmieję się do łez jak słyszę o traumie prenatalnej albo o matce schizofreniogennej, boję się pomyśleć ile tych biednych matek, które już cierpią przez chorobę dziecka jest oskarżanych o bycie przyczyną ich choroby :-(((((( no a poza tym psychodynamiczni uważają, że wyleczą schizofrenię bez leków - co jest dramatem, bo ludzie odstawiają leki, wpadają w kolejną psychozę, której nie udaje się opanować lekami i jest dramat tej osoby - uważam, że za coś takiego powinni brać odpowiedzialność jak lekarze i nawet płacić rentę takim osobom, jeśli zostanie udowodniona ich wina

 

 

Tak jak mówisz, prawnie to niewiele się da, ale póki co, to on prawo łamie przywłaszczając sobie tytuł naukowy, którego nie posiada, a dodatkowo posługuje się nim w celu uzyskania korzyści majątkowych..

 

możesz powiesić sobie plakietkę przed domem, że jesteś psychoterapeutą i nie będzie problemu, bo nie ma ustawy o zawodzie psychoterapeuty, więc jak skończysz 2dniowy kurs psychoterapii, to też możesz być psychoterapeutą ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×