Skocz do zawartości
Nerwica.com

Praca a właściwie jej brak


Rekomendowane odpowiedzi

Nie umiem znaleźć dla siebie stałej pracy, ciągle łapie jakieś dorywcze. Jak czytam ogłoszenia to zawsze znajduje kilka kryteriów, których nie spełniam i rezygnuję, myślę sobie, że na pewno jest poza mną 100 lepszych kandydatów, do firm którzy potrzebowali pracownika na stałe wysłałam może ze 3 cv. W sumie to ja nie wiem co ja bym chciała robić na stałe (stałe= co najmniej przez 3 lata), mogę wszytko :D czyli nic :( . Nie wiem czego się boję, nudy? stabilizacji? że mnie docenią i awansuje? że mnie zwolnią po kilku miesiącach? Z jednej strony chciałabym wreszcie mieć "normalną" pracę, z drugiej strony nie umiem jej znaleźć, a wiadomo jaki jest teraz rynek pracy, trzeba być zdecydowanym i zdeterminowanym. Trwa to już 3 lata. Można to jakoś zmienić?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zastanów się, co najlepiej umiesz robić, jakie masz zainteresowania, pasje i jak to można wykorzystać w życiu zawodowym? Może lubisz fotografować i mogłabyś pójść w tym kierunku? Jakie masz wykształcenie? Może niech to będzie Twoim "kryterium" poszukiwania pracy? Jeżeli sama nie wybierzesz sobie niszy, w której się widzisz, to obawiam się, że może Ci być trudno "wstrzelić się" w rynek pracy. CV najlepiej przygotowywać pod kątem stanowiska, na jakie się aplikuje. Jeżeli sama nie wiesz, co chcesz robić, gdzie pracować i wysyłasz takie samo CV w różne miejsca, to na wstępie Twoje szanse na znalezienie pracy maleją. Pomyśl o swoich mocnych stronach, wypisz je na kartce i postaraj się je uwypuklić w swoich dokumentach aplikacyjnych. Pozdrawiam i życzę powodzenia w szukaniu pracy! Odwagi! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykształcenie mam z logistyki i jakości, zarządzania i marketing ale mnie chyba to nie interesuje. Moją pasją są góry ale z chodzenia po górach nie da się zarobić. Nie wiem jakie są moje mocne strony, chyba bujanie w obłokach to mogę robić w nieskończoność. Problem w tym, że ja chyba się do pracy nie nadaje :( zawsze będę dzieckiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ewidentnie potrzebujesz wsparcia. Najlepiej doradcy zawodowego/trenera i terapeuty w jednym. Akurat trwa nabór do projektu "Razem w trosce o DDA", w który właśnie z założenia ma pomagać osobom dotkniętym tym syndromem odnaleźć się w życiu zawodowym. Prywatnym też oczywiście, ale zawodowe, to taka dźwignia do wszystkiego. W ramach projektu odbywają się szkolenia, które mają na celu podniesie umiejętności miękkich, ale także pomagają w odnalezieniu swojej ścieżki kariery. Więcej informacji znajduje się na strone: http://www.razem-dda.pl . Looknij i sam zobaczysz.

 

 

Nie umiem znaleźć dla siebie stałej pracy, ciągle łapie jakieś dorywcze. Jak czytam ogłoszenia to zawsze znajduje kilka kryteriów, których nie spełniam i rezygnuję, myślę sobie, że na pewno jest poza mną 100 lepszych kandydatów, do firm którzy potrzebowali pracownika na stałe wysłałam może ze 3 cv. W sumie to ja nie wiem co ja bym chciała robić na stałe (stałe= co najmniej przez 3 lata), mogę wszytko :D czyli nic :( . Nie wiem czego się boję, nudy? stabilizacji? że mnie docenią i awansuje? że mnie zwolnią po kilku miesiącach? Z jednej strony chciałabym wreszcie mieć "normalną" pracę, z drugiej strony nie umiem jej znaleźć, a wiadomo jaki jest teraz rynek pracy, trzeba być zdecydowanym i zdeterminowanym. Trwa to już 3 lata. Można to jakoś zmienić?

 

znPzr6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ewidentnie potrzebujesz wsparcia. Najlepiej doradcy zawodowego/trenera i terapeuty w jednym. Akurat trwa nabór do projektu "Razem w trosce o DDA", w który właśnie z założenia ma pomagać osobom dotkniętym tym syndromem odnaleźć się w życiu zawodowym. Prywatnym też oczywiście, ale zawodowe, to taka dźwignia do wszystkiego. W ramach projektu odbywają się szkolenia, które mają na celu podniesie umiejętności miękkich, ale także pomagają w odnalezieniu swojej ścieżki kariery. Więcej informacji znajduje się na strone: http://www.razem-dda.pl . Looknij i sam zobaczysz.

 

 

Nie umiem znaleźć dla siebie stałej pracy, ciągle łapie jakieś dorywcze. Jak czytam ogłoszenia to zawsze znajduje kilka kryteriów, których nie spełniam i rezygnuję, myślę sobie, że na pewno jest poza mną 100 lepszych kandydatów, do firm którzy potrzebowali pracownika na stałe wysłałam może ze 3 cv. W sumie to ja nie wiem co ja bym chciała robić na stałe (stałe= co najmniej przez 3 lata), mogę wszytko :D czyli nic :( . Nie wiem czego się boję, nudy? stabilizacji? że mnie docenią i awansuje? że mnie zwolnią po kilku miesiącach? Z jednej strony chciałabym wreszcie mieć "normalną" pracę, z drugiej strony nie umiem jej znaleźć, a wiadomo jaki jest teraz rynek pracy, trzeba być zdecydowanym i zdeterminowanym. Trwa to już 3 lata. Można to jakoś zmienić?

 

znPzr6.jpg

 

Dzięki, niestety jestem za stara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×