Skocz do zawartości
Nerwica.com

Uchwała o kanonizacji Jana Pawła II- po co to komu?


carlosbueno

Rekomendowane odpowiedzi

zujzuj

Natomiast, gdyby papież dostał pośmiertnie nobla za jakieś zasługi, to taka uchwała by mi nie przeszkadzała.

:shock: ja nic z tego nie rozumiem. Po prostu nie ogarniam tej logiki....jest to ważne dla większości społeczeństwa czy nie? Sejm jest sejmem naszego kraju czy nie? To nie jest uchwała dotycząca kanonizacji, tylko JPII....a obama nie jest czarny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krw...uchwała. Oni tam tyle badziewia uchwalają a nie mogą sobie klepnąć jakiejś pustej uchwały bo święte...a tfu...nieskończenie nieświęte i na wieki wieków atyświęte oburzenie sie rozniesie....a Obama nie jest mulatem. Jest biały jak śnieg...mogę sie założyć że nawet pisiorka ma małego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Media szaleją, internet, radio, tv wszędzie tylko kanonizacja papy i opowiastki jaki wspaniały, święty, doskonały był Wojtyła. Narodowe leczenie kompleksów i bałwochwalstwo piątego stopnia. Polacy czują się prawie święci ale za parę dni znowu każdy każdemu będzie nogę podstawiał i złorzeczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, bo teraz każdy może się dowartościowac, ze jest ziomalem świetego :lol:

Parafrazując Gombrowicza, "Karol Wojtyła wielkim Polakiem był" i basta na tym polega jego główna niezwykłość. Ale dzięki Karolowi Wojtyle dostałem na studiach zaliczenie z logiki, bo profesor nie chciał mi go dać ale w końcu powiedział że mam takie święte imię jak nasz papież więc nie mogę nie zdać. :mrgreen: w 2005 roku, roku śmierci papieża liczba nadań imion Karol wzrosła 2-krotnie, może i ja dostałem je tylko dzięki papieżowi bo przed wyniesieniem go na szefa Watykanu to było mało popularne imię, osobiście poznałem tylko jednego Karola po 35 roku życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Karol Wojtyła wielkim Polakiem był" i basta na tym polega jego główna niezwykłość.
taa, to "nasz święty" i jeśli ktos odwazy się go skrytykować, Polacy czuja sie osobiscie urażeni, ze ktos umniejsza ich narodowa "naszość", bo "nasz" to tez "mój" ;) taka małpia miłość, na drugim miejscu po papie tak silnym afektem ciesza się co najwyżej dzieci i psy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A najśmieszniejsze jest w tym wszystkim to, że JP II był na tyle skromnym człowiekiem, że nie chciałby takiego szumu wokół siebie :P

Kanonizacje sracje sraty pierdaty i inne :D

JP II by pewnie wolał żeby pieniądze, zainteresowanie, energia życiowa ludzi była skierowana na pomaganie innym; potrzebującym, biednym itp a nie stawianie pomników i czcze słowa jego uwielbienia.

Matka mi dziś powiedziała czemu nie świętuje kanonizacji ,trzeba w coś wierzyć i dlatego mi się nie układa w życiu bo nie wierzę( jeśli chodzi o wiarę w samego siebie to się zgadzam, ale jej chodziło i wiarę katolicką)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj więksozśc jest anty, na forach, onetu, wp.p itp podobnie a w mediach widać tylko bezgraniczne uwielbienie, nawet SLD i Palikota zmieszano z błotem i to nie w prawicowych, katolickich mediach że jak mogą szargać świętości. Na szczęście dziś dzięki internetowi media nie są tylko jednokierunkowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odetchnę tu na forum, bo oglądając telewizję poczułem się malutkim zgredem wobec wielkości papieża. A tak dobrze dzień się zapowiadał.

Teraz się zastanawiam jaki to grzesznik ze mnie, że nie wierzę. Ale nawet nie o to chodzi, gorsze jest poczucie bycia w dyskryminowanej mniejszości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj więksozśc jest anty, na forach, onetu, wp.p itp podobnie a w mediach widać tylko bezgraniczne uwielbienie, nawet SLD i Palikota zmieszano z błotem i to nie w prawicowych, katolickich mediach że jak mogą szargać świętości. Na szczęście dziś dzięki internetowi media nie są tylko jednokierunkowe.

omg...carlos. Ogarnij sie...zrób ankietę w chlewiku też nikogo nie będzie za...'na onecie". Na onecie to ludzie przede wszystkim szukają uwagi. Napisz im że ziemia jest okrągła, to większość napisze że jest płaska...do tego jest moda na taki infantylny licealny ateizm

 

-- 27 kwi 2014, 12:14 --

 

Odetchnę tu na forum, bo oglądając telewizję poczułem się malutkim zgredem wobec wielkości papieża. A tak dobrze dzień się zapowiadał.

Teraz się zastanawiam jaki to grzesznik ze mnie, że nie wierzę. Ale nawet nie o to chodzi, gorsze jest poczucie bycia w dyskryminowanej mniejszości.

ty chyba sie upiłeś? Dyskryminowanej? mniejszości?...wow a może avangardzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×