Skocz do zawartości
Nerwica.com

Tablet


khaleesi

Rekomendowane odpowiedzi

a ja bym polecił dokładnie poczytać o Lenovo, jeśli tablety robią tak solidnie jak ThinkPady, zwłaszcza te starsze (mój kochaniutki za 1100 zł :105::lol: )

to srałbym na samsungi o ipadzie to już w ogóle nie wspominając

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezu kupmitrumne więcej nie ćwiczysz jak już pieca na kolanach trzymasz, niedługo będziesz telewizor zabierać na spacer :>

ja mam gorzej- oczy nie te i na kolanach to trochę daleko a na jajka już nie położę bo jeszcze im gorzej będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wole netbooka, małe to, lekkie i ma normalny system z prawdziwą wygodną klawiaturą. Tablet bardziej jak zabawka, bo do pracy nie bardzo, tylko i tak nie wiem do czego ta zabawka byłaby mi potrzebna? Do mobilnego siedzenia na necie? Po co, smartfon w zupełności starcza, a i wygodniejszy w mobilności swej, dzwonić umie oraz za "empetrujkę" dobrze służy. Filmy, zdjęcia, może jeszcze, ale to dla mnie żaden powód. Może gierki? Że niby jakie gierki? Przecież w wiekszości w tych sklepach to kupa g... te gry.

 

Za to w mojej pracy, dzieciaki z autyzmem często korzystają z tej technologii. Dostępny na tablety program "Mówik" składa się z wielu graficznych podpisanych obrazków, za pomocą których dziecko się komunikuje wskazując je. Można dodać własne obrazki oraz program sam czyta na głos wszystko, co jest bardzo pomocne gdy dziecko jest niemówiące. Szkoda tylko że kosztuje ten program aż 500-700zł (jakoś tak). No ale cóż, niepełnosprawność kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tablet bardziej jak zabawka, bo do pracy nie bardzo, tylko i tak nie wiem do czego ta zabawka byłaby mi potrzebna?

Bądźmy poważni, do pracy tylko komputer choćby z tego względu że na nawet 10-calowym tablecie nie wyobrażam sobie pracy w Corelu, Excelu, czy jakimkolwiek programie przydatnym w pracy, nie mówiąc już o tym że po prostu nie ma takiego oprogramowania na tablety (a przynajmniej mi nic nie wiadomo o tabletowym Corelu).

 

Do mobilnego siedzenia na necie? Po co, smartfon w zupełności starcza

Osobiście na telefonie uważam net za nieprzeglądalny, jest pewna granica wielkości ekranu poniżej której staje się to torturą. Nawet głupie sprawdzenie rozkładu autobusów to koszmar.

 

Filmy, zdjęcia, może jeszcze, ale to dla mnie żaden powód. Może gierki? Że niby jakie gierki? Przecież w wiekszości w tych sklepach to kupa g... te gry.

Każdy ma swoje powody; filmy i zdjęcia do mnie na przykład zupełnie nie przemawiają jako argument za zakupem tabletu, natomiast już nieraz pisałem - jest to idealna zabawka do książek. A co do gier to o gustach się nie dyskutuje więc tylko powiem że mam odmienne zdanie - nie tylko są dostępne przenośne wersje naprawdę fajnych tytułów (Max Payne, GTA) ale też pierdyliardy darmowych wariacji Angry Birds czy Cut the Rope, innymi słowy: gierek logicznych z gatunku "pięciominutówek" idealnych na oczekiwanie na autobus czy na długą kolejkę w Biedronie; do tego świetna baza emulatorów tak więc uwielbiane gry z dzieciństwa zawsze można mieć przy sobie. Jak ktoś oczekuje po tablecie że wyjdzie na niego Crysis 4 to chyba pomylił galaktyki po prostu.

 

Inna sprawa że zgodzę się w tym że to nie gry są głównym atutem tabletu. Są nimi: "natychmiastowość" (startup Androida to kilkanaście sekund), wygodne przeglądanie internetu (ja głównie siedzę na wikipedii i naprawdę nie narzekam; przyznaję że inne aktywności niż przeglądanie są już bardziej uciążliwe) oraz funkcja ebooka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z innej beczki , chce sobie w przyszłości , ściągnąć z Anglii (przez szwagra) smartfona Apple , tylko pytanie czy pociągnie mi dłużej niż 4 lata ?! Bo już mnie cholera bierze , że muszę telefon zmieniać średnio co 3 lata , w dodatku Sony Ericssony się tak popsuły , że kolejnego nie kupuje , a z kolei nie lubię Noki , więc ktoś może coś polecić , będę bardzo wdzięczna :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macieywwa, chodzi o to , że potrzebuje telefonu na kilka lat , a nie na 3 , bo męczy mnie ciągłe zmienianie na nowy model :roll:

Słoneczo iPhone tez wypuszcza na rynek co roku nowy model a swoja droga do czego potrzebujesz tel...

oprócz, do rozmów, smsow, przejrzeć czasem net, zrobic zdjecie no do czego jeszcze :?:

szukałem kiedy takiego z obciagarka i natryskiem ale do dzis nie znalazłem :D

Powiedz mi jeszcze co ma nowy model fona lepszego poza liftingem od swojego poprzednika z przed roku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciuś kwiatuszku , chmureczko , ja chce telefon na przynajmniej 6 lat , aktualnie mam SE xperie mini pro który jest do chrzanu , nie działa mi net , bateria , nie dochodzą smsy , zawiesza się , sam dzwoni ito jest tak niedorobiony , że masakra .. chce jakiś który mi wytrzyma dłużej :lol:

Zapomniałeś o aplikacjach typu instagram , rozkład mpk , i inne pierdoły :lol::lol:

a i jeszcze , żeby był mały .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały to raczej nie bedzie, obecnie prawie kazdy smartfon ma min4,5 cala matryce i własnie dlatego nie lubie obecnych tel, ani tego włozyc do kieszeni, krotkich spodenek a przy uchu tez wkurwia mnie trzymanie takiego notatnika...używam starej nokii 6700 classic i na chwile obecna nic wiecej do szczescia mi nie potrzeba :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×