Skocz do zawartości
Nerwica.com

POMOCY


lucjamalik

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co mam robić, nerwica zaczeła się u mnie jakoś w listopadzie tamtego roku. Przez chorobe często nie przesypiam nocy, do szkoły (mam 15 lat) chodzę wykończona. Najgorsze są myśli o tym że może jestem opętana i o tym że może w ataku szału zabije moją rodzine. NA psychiatre musze czekać do drugiego kwietnia, ni e wiem jak radzić sobie z chorobą, boje się nawet brać leki, nie wiem co mam ze sobą zrobić. O moich myślach wstydze się mówić z rodzicami lub rówieśnikami.

Co mam robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Zawsze możesz poprosić lekarza rodzinnego o zapisanie jakichś lekarstw uspokajających, pomagających w zaśnięciu. Możesz też spróbować czegoś bez recepty.

 

Z pewnością sytuacja jest dla Ciebie trudna. Dobrze, że pójdziesz do psychiatry - on zaproponuje Ci co robić dalej. Może jakaś psychoterapia?

 

Z rówieśnikami wcale się nie dziwę, że wstydzisz się rozmawiać o swoich lękach. Pamiętaj jednak, że nie jesteś jedyna, ludzie czasami mają takie dziwne myśli i problemy z psychiką. Wielu osobom udaje się poradzić sobie z nimi i prowadzić potem zadowalające ich życie.

 

W sprawie bezsenności możesz spróbować zastosować trening jacobsona albo jakieś inne techniki oddychania.

 

Trzymaj się,

 

Hej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×