Skocz do zawartości
Nerwica.com

nerwica lękowa a antydepresanty!!!! pomocy !!!


malina87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Miesiąc temu gdy wrócilam z zakupów do domu nagle zaczelam czuc maly niepokój który po około godziny przerodził się w nieuzasadniony lęk. Lęk ten był bardzo nasilony, w nocy nie mogłam spać tzn.zasypialam ale z 30 razy w nocy sie budzilam i caly czas ten lęk odczuwałam. Nastęnego dnia czułam się tak samo z przerwami trwającymi koło godziny. Noc z nowu była okropna. Trzeciego dnia pojechałam do psychiatry i przepisał mi afobam ( 3 tabletki dziennie- 0,75 mg na dobe).Powiedziła ze to na tle nerwowym. Wykupilam te leki i zaczelam brac.I działały tylko doraznie tzn. czasem działały a czasem nie. Po tygodniu musiałam znowu iść do tego psyciatry bo w sumie przez tydzień czasu to tylko 1 dzien czułam się ok. No więc poszłam do niego i powiedziłam ze nie przechodzą lęki i że ogólnie nie mam ochoty na nic,że mogłabym cały dzień leżeć i nic nie robić. I powiedział, że to depresja i przepisał mi leki antydepresyjne. Inne objawy jakie maiłam to : płytki sen,budzenie sie kilkanascie razy w nocy, koszmary nocne, jeden raz zdarzyło się drżenie całego ciała w nocy które trwało z minute, czułam również w ciągu dnia bicie serca w prawym uchu). Noi chodzi mi o to ze wydaje mi sie ze psychiatra zle zdiagnozowal, ze to wlaśnie jest nerwicą lękowa (bo złe samopoczucie wynikało z tego że miałam te lęki). Po tych antydepresantach czuje się lepiej.Coraz lepiej było już po trzech dniach brania leków. A po tygodniu lęki zniknęły. Moje pytanie brzmi tak:

Czy sądzicie ze to nerwica lękowa i czy gdy odstawie antydepresanty to lęki mogą wrócić? Bo czytałam gdzieś ze po odstawieniu antydepresantów lęki mogą wrócić????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Na pewno te lęki z znikąd się nie wzięły, jest jakaś tego przyczyna i najlepiej by było gdyby udało Ci się ją poznać, np. dzięki terapeucie. Możliwe, że przez te lęki miałaś pogorszone samopoczucie no i te leki pomogły, ale nie ma pewności czy jak odstawisz to nie wrócą lęki. Najlepsza by była terapia. Wtedy byś była pewna, że aż takie poważne lęki nie wrócą, ponieważ zmienisz nastawienie, przepracujesz to wszystko co w Tobie wywołuje strach, lęk. Ale na pewno tych objawów jest jakaś przyczyna. Miałam podobnie i wyszłam z tego.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. Wczoraj byłam u nowej pani psychiatry i była w szoku że mój poprzni psychiatra przepisal mi Afobam i leki nasenne do antydepresantów.Kazala mi rzucic te leki nasenne i Afobam. Mam brac przez pare miesięcy antydepresant. Ogólnie moje lęki zaczęły się po traumatycznej sytuacji w życiu. Tzn pojawiły sie dwa dni po tym jak sytuacja rodzinna się poprawiła. Ale psychiatra powiedział, że to traumatyczne przezycie mogło wywołać nerwice lękową i że po antydepresantach może się wszystko wyregulować jak organizm dojdzie do siebie. A jak nie to psychoterapia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×