Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jeszcze taki dziwne uczucie w klatce piersiowej, jakby ucisk, ściskanie po jedzeniu. Podobne zatykanie chwilami jest też w gardle. Ktoś z refluksowców kojarzy te wszystkie objawy ??? Najgorzej, że takie same objawy wyskakują i przy refluksie i przy wrzodach i w raku ...

Ja tu widzę nerwicę pomieszane z refluksem. Mam dokładnie takie objawy jak Ty, chrype mam głównie rano po śniadaniu ale tylko przy bardzo głośnym mowieniu. Po obfitych posiłkach czasem mam też chrype. Ja 3 lata temu zanim się dowiedziałem o refluksie, miałem jeszcze gorzej. Śniadanie odbijało mi się do wieczora. Jeśli chodzi o odbijanie przy przepuklinę to też mam nawet po wodzie. A piwomto po każdym łuku muszę się odpowietrzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pocieszenie. Ja mialam bodajze we wrzesniu leukocyty 4.1 co ja mam myslec??

Nie no, to jest jeszcze chyba w normie? W ogole u mnie w laboratorium pozmieniali ostatnio normy, w wakacje byly inne, teraz inne - nie wiem jak czesto oni to robia.

Ale wtedy nizsza granica leukocytow to bylo 3.80 , teraz 3.98 , czyli Twoje 4.1 jeszcze w normie.

 

W ogole przy taich powaznych chorobach, to podobno wskazniki sa naprawde baaardzo niskie, albo baaardzo wysokie. A nie tak lekko obnizone czy podwyzszone

 

Ja robie wlasnie zakwas z burakow :) Nie znam sie na gotowaniu, wiec nie wiem co to z tego wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja mama tez jest tego zdania ze to ta dieta. Z checia bym wrocila do normalnego jedzenia ale w czerwcu slub i trzeba cisnac dalej.

nefretis ja we wrzesniu tez leukocyty mialam 4 cos a moj narzeczony ponizej normy w ogole. Mysle ze moze dlatego ze to byl sezon przeziebieniowy. A uczucia goraca nazmiane z zimnem to mam tez jakos ostatnio. Temp nawet nie mierze bo co troche mam inna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja mama tez jest tego zdania ze to ta dieta. Z checia bym wrocila do normalnego jedzenia ale w czerwcu slub i trzeba cisnac dalej.

 

Moze pojdz do dietetyka, jesli uwazasz ze tylko taka dieta jaka masz jest Ci w stanie pomóc. Naprawde możesz jeść rzeczy po których nie masz biegunek. Sproboj policzyc makro skladniki. Zawsze możesz jeśc ryż/kasze/makaron z kurczakiem/rybami/miesem (najlepiej parowane, ale to nie jest regula) + tluszcz (oliwa,orzechy,masło)+wazywa. A co do mleka to w biedronce masz bez laktozy, ja stosuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze taki dziwne uczucie w klatce piersiowej, jakby ucisk, ściskanie po jedzeniu. Podobne zatykanie chwilami jest też w gardle. Ktoś z refluksowców kojarzy te wszystkie objawy ??? Najgorzej, że takie same objawy wyskakują i przy refluksie i przy wrzodach i w raku ...

 

Nie mam zdiagnozowanego refluksu, ale przeczucie graniczące z przekonaniem, że go mam :) zasugerował mi to lekarz, ale to słaby lekarz był :) pomogły mi raz tabletki na objawy, ale za drugim razem już nie, stąd wątpliwości. Rzadko mam zgagę, nie pali mnie w gardle. Odbija mi się, mam napady kaszlu, głównie w nocy, z powodu drapania w gardle muszę popijac wodą i przelykac np chleb. Mam też takie uderzenia od klaty do gardła, ciężko to dobrze opisać, jakby takie szarpniecia.

 

Przy okazji mam do Was pytanie: czy refluksowi mogą towarzyszyć mdłości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pholler wydaje mi się że raczej nie. Chociaż jeśli uznać odbijanie z lekkim pozygiem to można miec :uklon: miałem tego nie pisać ale raz w życiu zygalem przez refluks, wszystko co zjadłem od samego rana poleciało wieczorem. W 90% jestem pewien ze to był refluks. Tylko że ja mam stwierdzony. Chociaż jedyne badanie comgo potwierdza w 100% to impedancja przelykowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko.

Wpadłem zaraportować, że u mnie raz lepiej, raz gorzej, fizycznie, psychicznie i z somatami. Przedwczoraj podczas pracy w garażu rozciąłem sobie nogę gwozdziem. Mała, niezbyt głęboka ranka, a ja wpadłem w lekką panikę, że krew się leje i nie chce krzepnąć. Mam na tym punkcie kolejnego fioła, zawsze boję się słabej krzepliwosci krwi i często monitoruje ciało w poszukiwaniu objawów mogących to potwierdzać. Ranka wygląda już dziś dobrze, mam nadzieję, że rdza jej bardzo nie zanieczyscila, a najwyżej wchłonę nieco żelaza :) No właśnie, zakażenia czy tężca sie w ogóle nie boję, a krwotoku już tak. To ma sens.

 

Ktoś pisal, że nie potrafi sam się przekonać, że ma nerwicę. Drogi ktosiu - gdybyśmy to potrafili tak rozwiązać to sekundę po wbiciu sobie do glowy, że to nerwica - już byśmy byli zdrowi. My w jednej połowie głowy "wiemy", że to nerwica, ale druga połowa mówi "wcale, że nie" i stąd trzymają nas objawy, które tej drugiej połowie dają paliwo do dalszej eskalacji lęków. To błędne koło nerwicy.

Mówiąc w skrócie działa to tak: "wiem, że to nerwica, ale co jeśli to coś poważnego?". Tak działa hipochondria i dlatego nie jest łatwo z niej wyskoczyć. Patrz ilu z nas tu siedzi i mówi: mam nerwicę, ale jutro idę do lekarza. Ślepa uliczka, ale innej drogi nie widzimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boli mnie od rana z lewej strony brzucha. Takie "dźganie" jakby. I już jest wkrętka. Większość z Was miała kolonoskopię, albo gastroskopię. Ja nigdy. Gastroskopia odpada całkiem, bo nie dam sobie niczego wepchnąć do gardła. Ale muszę znaleźć sposób na przeprowadzenie kolonoskopii, albo TK brzucha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boli mnie od rana z lewej strony brzucha. Takie "dźganie" jakby. I już jest wkrętka. Większość z Was miała kolonoskopię, albo gastroskopię. Ja nigdy. Gastroskopia odpada całkiem, bo nie dam sobie niczego wepchnąć do gardła. Ale muszę znaleźć sposób na przeprowadzenie kolonoskopii, albo TK brzucha.

 

A co jadlas? Często ci się to zdarza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tępe bóle raczej często. Miałem USG w maju, ale nic nie wykazało. Może być, że to objaw nerwicy. A dzisiaj od rana jest inaczej: takie bóle jakby kolkowe co jakiś czas z lewej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tępe bóle raczej często. Miałem USG w maju, ale nic nie wykazało. Może być, że to objaw nerwicy. A dzisiaj od rana jest inaczej: takie bóle jakby kolkowe co jakiś czas z lewej strony.

To jelita pewnie, rura w tylek i jedziesz. Tk brzucha Ci jelit nie pokaże. U mnie po kolonoskopi jelita sie wzglednie uspokoily. Troche mnie tylko po bialku w prochu nosi ale pupy nie urywa.

 

a I jescze pytanie, czy boli Cie pod zebrami, czy nizej na wysokosci pepka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wysokości pępka. Oglądałem dziś cenniki kolonoskopii. Zaś pięć stów trza wydać.

Jak wysokosc pepka to raczej jelita, zawsze mozesz miec czegos nietolerancje i dlatego tak sie dzieje. 500 to masz jak Ci sie uda wytrzymac bez znieczulenia, ja za malolata wytrzymalem ale bylo ciezko wiec powtorke robilem juz w znieczuleniu. Za to gastroskopia jest na tyle szybka ze da rade wytrZymac na zywca. Masz jeszcze jedna opcje, idziesz na nfz i czekasz pol roku w kolejce. Nie wiem skad jestes. Ja bylem na prywatnej wizycie u proktologa, dostalem skierowanie do jego szpitala na kolonke w narkozie. Sprawa troche trwala ale za darmo przynajmniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Dołączam do waszego zacnego grona, bo umieram. Niby nic mi nie jest, ale boję się, że już za chwilę już za moment zdiagnozują mi (albo mojej rodzinie) coś okropnego, co zniszczy mój świat. Najbardziej na świecie boję się raka - na tapecie był już rak żołądka (wykluczony gastroskopią), jelit (wykluczony kolonoskopią), tarczycy (wykluczony u endokrynologa), potem chwila z rakiem żuchwy (jakoś minęło samo), a teraz - ziarnica. Cały czas macam węzły, chyba są w normie no ale wiadomo to? Apogeum osiągnęło odebranie wyników badań (morfologia) wszystko idealne poza % limfocytów (norma to 20-40%), a ja mam 46%....Limfocyty bezwzględne to 2,8tys/µl (norma1,00-3,00) czyli ok, ale ten procentowy udział....niepotrzebnie to wygooglowałam, od razu rak, chłoniak, białaczka, czyli akurat potwierdzenie tego co mam na tapecie :( Mam 28 lat, cale popołudnie minęło mi w histerii. No to się przywitałam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Dołączam do waszego zacnego grona, bo umieram. Niby nic mi nie jest, ale boję się, że już za chwilę już za moment zdiagnozują mi (albo mojej rodzinie) coś okropnego, co zniszczy mój świat. Najbardziej na świecie boję się raka - na tapecie był już rak żołądka (wykluczony gastroskopią), jelit (wykluczony kolonoskopią), tarczycy (wykluczony u endokrynologa), potem chwila z rakiem żuchwy (jakoś minęło samo), a teraz - ziarnica. Cały czas macam węzły, chyba są w normie no ale wiadomo to? Apogeum osiągnęło odebranie wyników badań (morfologia) wszystko idealne poza % limfocytów (norma to 20-40%), a ja mam 46%....Limfocyty bezwzględne to 2,8tys/µl (norma1,00-3,00) czyli ok, ale ten procentowy udział....niepotrzebnie to wygooglowałam, od razu rak, chłoniak, białaczka, czyli akurat potwierdzenie tego co mam na tapecie :( Mam 28 lat, cale popołudnie minęło mi w histerii. No to się przywitałam.

 

Czesc

Nie gogluj to do niczego nie prowadzi. Problemy z rakiem jelita i żołądka to chyba podstawowy zestaw. Widzę że lubisz coś tam sobie wsadzić, to bardzo dobrze w diagnostyce (w życiu też się może przydać, twój partner będzie zadowolony :great::great::great: ). Miałem też etap macania węzłów, najbardziej lubiłem pachwinowe bo je zawsze się wyczuje, aż ręką sama wędruje... Ja morfologi bardzo nie lubię robic, zbyt dużo parametrów które mogą być poza zakresem bez żadnej uchwytnej przyczyny, a potem tylko nie potrzebne nerwy.

 

Białaczka też Ci pewnie niedługo minie. Skup się na czymś innym, obstawiam że następnie padnie na serce. Nerwica jest dziwna choroba, niby wiesz że ja masz a jednak zastanawiasz się cały czas nad czymś innym. Ja od pewnego czasu zastanawiam się że najlepiej by było palnac sobie w łeb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze nie tylko ja mam faze na raka jelita. Wszyscy chetni na kolonoskopie :-) ja sobie taka faze wkrecilam z tym ze masakra.

Non stop sprawdzam czy nie mam krwi w kupie. Np w piatek zrobilam kupke sprawdzilam czy wszyatko ok i za jakoes 2 godz poszlam siku i korcilo mnie sprawdzic czy moze teraz mi krew nie leci i wycierajac pupke byly takie rozowawe plamy jakby krew mocno rozcienczona woda. No i koniec panika taka ze piatek z glowy. Lazilam do tego kibla kilka razy potem ze az mnoe dupa bolala :-D i nic juz na papkerze nie bylo widac.

I dzis znow to samo najpoerw kupka a potem poszlam raz jeszcze sprawdzic i znow takie plamy lekko rozowawe zawolalam mame to stwoerdzila ze moglam sie wczesniej dobrze nie wytrzec (zgrozo brak bidetu to masakra). No i teraz leb mi jiz peka od tego myslenia.

PRZEPRASZAM ZA TAKA DOSLOWNOSC W PISANIU ALE INACZEJ NIE DALO RADY.

Co woecej dziwnym trafem gdy zakelam sie ta kupa ;-D klucie w glowie minelo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mialam ta faze, tym bardziej ze w bliskiej rodzinie mialam przypadek raka jelita wiec mam dodatkowe obicazenie. Kolonoskopie ostatecznie mialam, nic nie wykazala, powtorzyc mam za jakies 10 lat jakby nic sie nie dzialo. Takze moje problemy gastryczne to zapewne nerwica po prostu :/

Leniek a nie myslalas ze masz po prostu hemoroidy i to one czasem moga podrwawiac (o ile to faktycznie krew?)

 

Przez kilka ostatnich dni bylam w naprawde dobrej formie. Pierwszy raz od dawna mialam kilka dni z rzedu wolnych od myslenia o chorobach. Niestety okres Swiat nie jest dla mnie optymistyczny, to pierwsze swieta bez Taty i slabo to znosze. W kazdym razie dzis w nocy stasznie dretwiala mi jedna reka, glownie dwa ostatnie palce lewej dloni. Do tego stopnia ze jak wstalam rano to nadal mialam wrazenie mrowienia w tych palcach, a w opuszku malego palca dodatkowo takie dziwne uczucie jakbym nie czula prawidlowo. Czulam bol i dotyk, ale jak dotykalam czegos opuszkiem palca to dziwne uczucie, cos podobnego jak bardzo znarznie dlon i potem tak dziwnie czuc zanim sie ociepli. Minelo to po okolo godzinie od wstania, ale do tej pory w obu palcach czuje 'mrowki' i od czasu do czasu pulsowanie. Znow mnie to wyprowadzilo z rownowagi, czytam i mysle co to jest. Oczywiscie najczarniejszy scenariusz :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt się nie wypowie na temat tej mojej morfologii? ;( Drugi dzień wycięty z życiorysu, boję się chłoniaka, białaczki... jutro chyba powtórzę tę morfologię :-|:why:

 

Bandytka spokojnie. Jak musisz powtarzać to odczekaj min. 2 tyg. Ale:

1) Leczy się człowieka, a nie wynik. Tym bardziej nie leczy się pojedynczgo parametru.

2) Morfologia przy chłoniakach z tego co wiem sama z siebie jest słabym wyznacznikiem, na taką diagnozę składa się wiele czynników (nam zlecano dodatkowo rtg płuc i usg brzucha - to chyba taka podstawa przy węzłach). Same limfocyty nie są powodem do niepokoju, chyba że masz wyniki przekroczone o kilkaset procent ale nawet wtedy nie musi to być chłoniak. Limfocyty skaczą przy byle infekcji: przeziębienia, zęby, alergie, a nawet pasożyty. Jest wiele sytuacji kiedy normy będą podwyższone a ty możesz nawet nie wiedzieć.

3) Węzły chłonne na szyi - dopóki są przesuwalne (przeskakują pod palcami), mają do 2 cm i nie tworzą pakietów i nie są nad lub pod obojczykami to nie są podejrzane. Warto je pokazać interniście ale bez stresu, przy okazji. Jak się niepokoisz zrób usg szyi u dobrego radiologa. Niektóre osoby (ja i moje dzieci) mają całe szyje usiane kulkami (węzłami), jak mówi mój lekarz taka nasza uroda, ale przy każdej kolejnej znalezionej kulce nakręcam się i stresuję ak jak Ty.

 

Leniek poduszkę mam :/ ja nie wiem czy to od kręgosłupa, ale jak byłam u ortopedy to powiedział że rtg szyi miałam 3 lata temu i było ok.... powiedział że mam nie opierać łokci na podłokietnikach jak siedzę na krześle. I tyle z wizyty. Ech.

 

Najbardziej dokucza mi to w malym i serdecznym palcu lewej ręki. Zaczęło się dziś rano, wcześniej miewałam to od czasu do czasu (czasem cały dzień czasem wcale), nie umiem powiązać tego w jakich momentach się to pojawiało. Ostatnio sporo sprzątałam i dźwigałam zakupy (magia świąt :///) może dlatego się nasiliło. Ale nawet teraz jak leżę chwilę i telefon trzymam nad sobą i piszę to od razu mi mrowieją palce (mam zgięte ręce w łokciach).

Czytam ciągle że od kręgosłupa to, ale że może być też rzs albo najgorsze że coś neurologicznego. Ale z drugiej strony miewałam dni kiedy tego nie było.... oszaleć idzie. Wkręcam sobie of kors najgorsze opcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sie melduje 8)

Mi wszystko przeszlo, nic juz nie czuje w gardle, ani tej guli, ani bolu, katar jak byl tak jest, ale ja zawsze mam, wiec trudno.

Jak tylko przeszla mi hipochondria zaczela sie jazda np z wypadkami (pijani kierowcy, katastrofy samolotowe itd) oraz terroryzmem (sporo podrozujemy z dziecmi po Europie, niedlugo jedziemy na ferie, potem znow do Disneylandu, wiec lotniska, skupiska ludzi i juz jest fobia). Stwierdzilam wiec, ze jest bardzo duzo rzeczy, ktorymi musialabym sie martwic: choroby wlasne lub w rodzinie, wypadki, terrorysci, wojna, szalency i seryjni mordercy, pozary, powodzie, huragany (to w razie jakis egzotycznych wakacji, bo przeciez czlowiek nie jedzie odpoczac, tylko sie martwic) i jak jedno zejdzie z tapety to pojawia sie drugie.

Wiec doszlam do wniosku, ze tak wlasnie jest w zyciu - mozemy w kazdej chwili na cos umrzec, moga nam urzec dzieci, rodzice, bliscy. Tak jest i trzeba to zaakceptowac i o tym nie myslec w ogole, wydaje mi sie, ze tak funkcjonuja zdrowi psychicznie ludzie. Wiec sie nie martwie. Dopoki zyje i reszta zyje, to staram sie byc wesola i szczesliwa, w koncu nie wiadomo, jak bedzie jutro, wiec szkoda marnowac zycie na zamartwianie sie na zapas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leniek644 przy raku jelita krew jest utajona, nie widzisz jej na papierze (chyba ze juz masz sito z jelita, ale wtedy chudniesz, masz biegunki i wyjesz z bolu). Jak masz ciut krewki na papierze to zwykly, poczciwy hemoroid

 

amandia ja tez mam nieprzyjemne wrazenia dretwienia w rece, dloni itd. Ja mam zdiagnozowane zwyrodnienie kregow piersiowych oraz nieprawidlowe wygiecia kregoslupa i niestety tak to jest, ale podobno polowa spoleczenstwa na to cierpi. Naprawde polecam Ci podstawowy zestaw cwiczen na plecy. Np kladziesz sie na brzuchu i podnosisz piersi od podlogi, taki "samolocik", albo robisz "koci grzbiet, albo klekasz i starasz sie rece dac do tylu tak, zeby je sobie oprzec na pietach. Znajdz sobie jakis zestawik na wzmocnienie miesni szkieletowych i zobaczysz, miesiac i mrowienie zniknie albo nardzo sie zmniejszy. Ja cwiczylam pod okiem fizjoterapeuty i jest duzo lepiej, ale niestety, cwiczy sie juz do konca zycia. Dodam jeszcze, z ja jak podnosze cos ciezkiego (np szanownego pana synia) i odchylam sie przy tym do tylu, to potrafie stracic calkowicie czucie w nogach, taki gdzies mam nacisk na nerw. Lekarz, fizjoterapeuta, chirurg itd o tym wiedza i mowia, ze coz, z kregoslupem nawet 1 mm odchylenia gdziestam i objawy moga byc nieprzyjemne. Z drugiej strony mowia mi, ze maja pacjentow, ktorych kregoslup wyglada duzo gorzej od mojego, a oni nie maja prawie objawow, bo akurat nic im nie naciska, i to jest gorsze, bo oni czuja sie ok, wiec sie cwicza i nadwrezaja sie bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amandia z tym podpieraniem ręki na łokciu to może być dobry trop, miałem to samo koło marca/kwietnia. Ucisk na nerw przechodzący przez łokieć powoduje właśnie bole, drętwienie i inne spaczone odczucia dwóch najmniejszych palców. Zastanawiałem sie, nie będąc pewnym, skąd u mnie te drętwienie palców, aż któregoś dnia pisząc na komórce ręka zabolala od łokcia po koniuszki palców, bo podpieralem rękę trzymajacą mobila mocno na łokciu i to parę godzin. I po zagadce. Tyle też dobrych wiadomości. Niestety takie uszkodzenie nerwu (od podpierania ręki na łokciu) może być chroniczne, a nawet nieodwracalne. Dlatego nawet jeśli u Ciebie to nie od łokcia to jednak na łokieć uważaj i nie cisnij go :) tak na wszelki wypadek. Mnie taka profilaktyka pomogła, choć lekkie bóle i parestezje się zdarzają.

 

Co do krwi w kupce. Czerwone ślady na papierze toaletowym to może być:

- Resztka pokarmu w tym kolorze (skórki pomidorów, papryka)

- mikrokrwotoki od wycierania dupki papierem kilka razy

- hemoroidy lub szczeliny

- uszkodzenia "mechaniczne" od wyciskania zbitego, twardego, grubego klocusia :)

 

Jeśli chodzi o krew W stolcu w raku jelita to tu nie ma reguły - może być, może być utajona, może jej nie być. Mówią, że krew w stolcu zawsze coś znaczy, ale jej brak też o niczym nie przesądza. Podobnie ze sluzem - ten też zwiastuje jakieś problemy, lecz on po pierwsze występuje naturalnie w jelitach, a jest to więcej przy infencjach, dziwnych dietach, stresie... Tak to sobie możemy diagnozy stawiać na równi z wrozeniem z fusów.

 

A u mnie nieco lepiej, choć ostatnio Nowa faza i nowe pytanie do Was w związku z tym. Mam od czasu do czasu napady kaszlu, suchego, z bardzo suchym drapaniem w gardle, najczęściej w nocy. Czy to może być refluks?

 

Ostatnio skończyły mi się proszki na mózg i poszedłem po receptę oraz wykupić nowy zapas. Kupiłem je sobie i poczułem radosc, że je mam i mogę dalej żreć. Matulu, do czego ja się doprowadzilem przez tą zasraną nerwicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×