Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

;D spoko ja se nawet w dupje macałam ;) także nie oceniam :D.

Moich tez nie widac, tylko przy macaniu ;)

 

Moj lekarz od USg ( keidys u niego juz byłam robic dopplera jak mnie nogi bolaly i pomogl miz kregoslupem, ale prywatnie) za darmo dorzucil mi tarczyce i zrobil USG brzucha ( i w sumie tylko za to zaplacilam) a węzly i tarczyca za free ;))

czyli tarczyca, brzuch cały i wezły w pachiwnie za 100 zł ;) a mogł spokojnie z 250 naciągnać. Powiedz skad jestes może będziesz mogła do niego podjechać :D jak chociaz to samo województwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małoposka :) hehe czekaj bo kto wie czy ja w tyłku macać nie będę :) wszystko przede mną :) Usg brzucha robiłam tutaj w prywatnej klinice ..ogólnie wyszło że lewa nerka jest o pół centymetra większa od prawej ale czysta...więc mozliwe że taki jej urok ;/ Zresztą przechodziłam kolki nerkowe w ciązy. Na tarczycę miałam tylko krew ale nie USG bo lekarz stwierdził że skoro krew jest ok to po co;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24 lata..no nie wyszukuję mu na razie..ale kto wie. Ogólnie z moim dzieckiem ostatni raz u lekarza byłam chyba 16 miesięcy temu ale to szczepieni było ;p od tej pory ( nie licząc złamanej nogi) nie odwiedziłam lekarzy z nim;p Zresztą ja raz na rok u lekarza byłam przeważnie gstrolog albo ginekolog...ale od 4 miesięcy tak się czuję do kitu i szukam przyczyny . Z jednej strony myślę, że mogę być powaznie chora ( te węzły nie dają mi żyć) zaś z drugiej widzę , że jak o czymś przeczytam to potem mam objawy...wiem ż ena moje samopoczucie może wpływać to ,że bardzo źle sypiam od kiedy mam te lęki śpię po 5 h na dobę ;/ i oczywiście w nocy się budzę bo mam koszmary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie czytam, że przy nerwicy są kłopoty ze snem... a ja jak poczuje podusie ....to L E C Ę :D 0 problemu.

No to w jednym wieku jesteśmy, a ja to bym chciała już dziecko, ale moj TŻ Nieogarniety :D woli pograc... albo firmą sie zająć :( On by wolał zwierzaczka -.-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe :) Wiesz ja miałam wpadkę:) no cóż nazywajmy rzeczy po imieniu:) Z moim jestem 6 lat w sierpniu ślub;p wszyscy się zastanawiają dlaczego tak długo zwlekaliśmy ale ja nie chciałam jeszcze mimo tego że 5 lat razem mieszkamy :) JA powiem ci , że mój mnie na 2 namawia ale z kolei ja wolę teraz zwierzaczka:):)

 

Też myślę że może być to nerwica, ale chciałabym bardziej szczegółowe badania i będzie ok. Bo ja się się na terpię zgodzę pójść kiedy badania pokażą że jestem zdrowa na ciele ( bo na umyśle to nie bardzo;p ). Na razie nie odpuszczę i będę nękała lekarza:)

 

Moja mama nabawiła się nerwicy w tym samym wieku ..wyniszczała ją totalnie...przez 10 LAT! Teraz jest ok ale było ciężko i to bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi zwierzaczek umarł, nie pozbierałam sie, a to rok już, chciałąbym "nowego", ale strach ze coś jemu będzie też jeszcze duży ;/

Chodzę do psychologa , ale gówno daje :P

Rozstałam się po 7 latach z facetem i od ponad roku mam cudownego męzczyzne i może temu mi ne leb padlo :D ze cos sie stanie mi i sielanka się skonczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci , że mam podobnie w sensie myślenia ..ogólnie zawsze miałam pod górkę, tu ojciec pijany, mama leży po lekach...tu jeszcze milion spraw strasznych od dzieciństwa do ok 19 roku życia w samych nerwach żyłam!!!!! I nagle spokój , mieszkam sama z moim i dzieckiem, układa nam się super po 6 latach oby tak dalej i nagle taki lęk a jak się wszystko rozpieprzy , bo nauczona byłam zawsze że jest źle, ponuro....kto wie czy to mnie nie wpędza w takie załamanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ...bo do tej pory wszystko było ok . Od 5 miesięcy trace siły, mam złe myśli, powiększone węzły i ogólne osłabienie mięśni i stawów czekam aż lekarz zrobi mi konkretne badania bo owszem może być to nerwica ale nie musi . Jeśli się okaże że to nerwica wtedy pójdę bez problemu ale na razie twierdzę , że lekarz poszedł na łatwiznę żeby się mnie pozbyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić USG węzłów prywatnie - dla świętego spokoju. Bóle mogą być spowodowane nerwicą. Co do np. osłabienia - radzę zbadać tarczycę i hormony.

 

-- 06 lut 2014, 01:22 --

 

I proszę badać się na obecność wirusa HCV i HBS ( w Polsce każde badanie ok 20-30zł). Mój tata chodził ok 15-20 lat z wirusem HCV (bez żadnych objawów) i teraz jego wątroba jest w stanie dużego zniszczenia (już początki marskości). Dlatego lepiej się badać. Wiem, że właśnie przy zakażeniu HCV on miał bóle stawów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wstałam też z bólem gardła ;/ strasznie bolało..teraz jest ok. U lekarza kijowo znowu zlewka , więc czekam na Polskę i tam pójdę do bardziej kompetentnych ludzi :) Dziś się nie macałam i nie mam zamiaru muszę czymś innym zająć myśli :) Powiedz czy ciebie boli gardło cały dzień????? Czy tylko jak wstajesz ( bo ja tylko jak wstaje, a w nocy jak się budzę nie boli dziwne) ...i tak 5 miechów prawie . Mi to się wydaje , że może ten refluks i kwasy mi podrażniają gardło. Ja wczoraj się gorzej czułam, dziś lepiej może dlatego , że nie macałam węzłów i ogólnie nie sprawdzałam na ciele oznak czerniaka ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bolące gardło rano może być od spania z otwartymi ustami bądź refluks. Ewentualnie jakieś zapalenie.

Tak samo chrypka tylko rano.

 

Ja się czuję ok. Dermatolog uspokoił mnie co do pieprzyka (do wycięcia, ale nie jest czerniakiem), więc na razie nic sobie nie wkręcam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

scooby kochana, ja byłam u dermaotloga :) pani powiedziaa ze nie wie c to jest okreslila " wyprysk obrączkowaty ( ziarniniak) a na drugiej rece zaczelo mi wylazic od wczoraj !

 

-- 07 lut 2014, 11:20 --

 

to na drugiej rączce jest wlasnie bardzo podobne do tego co pokazujesz ale malutkie ( na chwilę obecną ;/)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie kiedy ktos ma podstawy żeby się bać? U mnie tak jest w wielu kwestiach ale nie zawsze.

Np przynajmniej raz na dwa tygodnie umieram na zakrzepicę żylną bo mam ogromne żylaki a jak zaczynam się dusić to już początki zatorowości płucnej i jak tu sobie wytłumaczyć że to irracjonalny lęk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Ja mam hipochondrię od 3 lat.Natręctwa myślowe o chorobach są straszne.

Przechodziłam już przez takie "tematy"jak: chłoniak, guz mózgu, SM, rak żołądka,kości,chora tarczyca, guz piersi, rak trzustki, rak jelita grubego, rak szyjki macicy, zawał serca, zapalenie żył, rak kości policzkowej, itp.

W ostatnich kilku miesiącach zrobiłam rtg kręgosłupa, usg jamy brzusznej, usg piersi, usg inter-waginalne, morfologię, morfo z oznaczeniem tarczycy, wit.D, wapń całkowity, gastroskopię, byłam u ortopedy i z 10 razy u fizjoterapeuty nie mówiąc o niezliczonej ilości wizyt u internisty.

 

Gdy badania wcyhodzą dobrze, myślę,że podmienili próbki:)

 

Obecnie usłyszałam od znajomej o boleriozie, i od razu wszystko mnie boli. Wczoraj byłam u fizjoterapeuty. Wszystko bez zarzutu.

 

A ja 90% dnia poświęcam na nasłuchiwanie, na badanie....kosteczki mi strzykają-panika, coś zaćmi-panika.

 

Robić badanie? Nie, koniec z badaniami.

A może zrobię....to się uspokoję.

A jak nie!!! Ciesz się tym co masz póki nie wiesz, że jesteś chora.

 

 

Nikt już nie chce mnie słuchać. Nikt. Mąż,przyjaciółki,mama...każdy ma mnie dość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marerka :* witam w klubie

Ja choruje, do listopada ;)

też przechodizłam podobne chorby jak ty, plus ja jeszcze grzybice, bo mam jakies plamy na rękach ;)

zamiast zając sie pisaniem pracy mgr, to jakies glupoty mi w glowie

a co do posta poprzedniej Pani, nie może Pani iść na badanie dopplerem ? skoro zylaki takie ?? ja mam 23 lata zadnych zylakow a poszlam jak mnie nogi bolaly, a to okazalo się skrzywienie kręgów ledźwiowych akurat :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×