Skocz do zawartości
Nerwica.com

Polecam audycję SZALENI na TOK fm


LukaszAnioł

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.tok.fm/TOKFM/0,89520.html

 

Prosze posluchac pierwszego podcastu i nie pisac bzdur ze chory na schizfrenie nie wie ze jest chory!!!! Doskonale o tym wiedzą, moze nei wiedza tego w pierwszym stadium, ale potem juz tak zwlaszcza jak wezmą leki, co więcej dystansują się do tej choroby stosując cos w rodzaju autoterapii i tez tak się z tego leczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My tu piszemy o psychozie. Przeżyłeś psychozę że wypowiadasz się z taką pewnością? Psychoza szczególnie w przebiegu schizofrenii paranoidalnej charakteryzuje się tym że chory nie zdaje sobie sprawy że ma zaburzoną funkcję postrzegania rzeczywistości. Szczególnie pierwszy epizod do tego się zalicza. Następne epizody mogą być postrzegane krytycznie choć nie muszą. Ja do tej pory czasami zastanawiam się ile moich przeżyć było prawdziwe a ile nie. Czy jestem obserwowany czy nie. Czy rzeczywiście włamali mi się do komputera czy nie. Więc proszę nie pisz takich bzdur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem jakiś naukowy artykuł o schizofrenii, i był jakiś tam % ludzi, który miał krytycyzm podczas psychozy. Pytałem się również znanego psychiatry o krytycyzm i również powiedział, że są tacy schizofrenicy, którzy sami się zgłaszają do psychiatry, bo widzą, że coś nie tak się z nimi dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem jakiś naukowy artykuł o schizofrenii, i był jakiś tam % ludzi, który miał krytycyzm podczas psychozy. Pytałem się również znanego psychiatry o krytycyzm i również powiedział, że są tacy schizofrenicy, którzy sami się zgłaszają do psychiatry, bo widzą, że coś nie tak się z nimi dzieje.

 

Może i tak. Ale wydaje mi się, że to jest naprawdę znikomy odsetek. Rozmawiałem z wieloma schizofrenikami i każdy z nich opowiadał ,że był przekonany o słuszności swoich urojeń. Na wikipedii pisze, że istotą psychozy jest brak krytycyzmu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×