Skocz do zawartości
Nerwica.com

Kącik gracza


chory

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.04.2018 o 20:31, magic wolf napisał:

Gram w Wiedźmina znowu, tym razem jestem z Triss, doszedłem do wniosku, że nie przepadam za Yennefer, tzn. ma swój urok, klasę, jest bardzo dostojna i elegancka ale za dużo tym sarkazmem sypie i ten ton lekceważący do wiedźmina, zdecydowanie zbyt pewna siebie. Wolę Triss, więcej w niej uroku, ciepła, empatii.

ja przy pierwszym podejściu wybralam Yen, Ale chyba tylko za piękny model postaci :D

Jak kiedyś sobie Wiedzmina odświeże , to wybiorę Triss. Taka trochę swojska dziołcha, ale rzeczywiście bije od niej ciepłem i empatia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej PokemonGO (wbijam do końca miesiąca 38 lvl), wróciłem do NosTale, czasem Tibia/TibiaME.
Ostatnio to bardziej do netflixa mnie ciągnie niżeli gier (Rick and Morty sam się nie obejrzy xd).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aylen90 Yen i Geralt to idealna parka 😍

Triss nie pasuje do trybu życia Geralta i na odwrót. Wybierając ciepłą Triss, trzeba się liczyć z tym, że nie unikniemy imprez, balów i wielu innych rzeczy, które lubi Triss, a Geralt nie lubi.

No ale przecież to tylko gra, widziałem w dyskusjach, że jak do mózgu za mocno wejdzie gra, to ludzie potrafią się wyzywać od skurw*synów i kłócić o to, która czarodziejka lepsza :classic_ninja:

Obie są fajne, każda ma pozytywne cechy, fajnie jest zagrać dla przyjemności :classic_smile:

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ochh, to mój konik. 🙂

Ostatnio zachwyciłam się adaptacją opowieści Lovecrafta, czyli Call of Cthulhu z 2018 roku, na którego premierę - wielokrotnie przesuwaną - bardzo czekałam. Gra nie jest idealna i posiada prawdopodobnie jeden z najbardziej irytujących poziomów skradankowych wszech czasów. Oprawa graficzna i muzyczna jest jednak wyjątkowo dopasowana oraz odpowiednio "plugawa", a gra nie sprowadza swojej fabuły do liniowości oraz posiada namiastki papierowego systemu RPG - na początku rozdajemy punkty naszemu protagoniście, tak więc np. mając nierozwiniętą percepcję ominie on przedmioty, dzięki którym mógłby kompletnie inaczej poprowadzić śledztwo i tak dalej... 

Oprócz tego co jakiś czas konsekwentnie odświeżam sobie trylogię wiedźmińską, ze szczególnym uwielbieniem dodatku "Krew i Wino" do ostatniej części. 

A osobom złaknionym rzadkich klimatów - cyberpunk z elementami PRLu - polecam grę Observer, to jedna z tych chodzonych przygodówek z interakcjami, ale ma też etapy quasi-zręcznościowe. Mocna psychodela i mocna pozycja, jak dla mnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry wirtualnej rzeczywistości, na to odkładam pieniądze, mam już Oculusa Go. Podobało mi się Virtual Virtual Reality, i jako gra typowo pod odmóżdżenie to Smash, ale kontroler osiowy skutecznie odbiera smak rozrywki.

Czekam na kasę i kupuję zestaw pod Steam VR, czekam na coś ze stajni WMR na promocji, dla niektórych nawet lepsze niż Oculus Rift ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno, dawno temu grałem w Battlefielda 3 (800x600, uber low, intel hd4000 ~25FPS). Nawet do topki wbiłem różnymi statystykami ;d
Obecnie nie gram. Integra za słaba, gry AAA to kotlety. Mooooooooooże za kilka lat, gdy idea grania w chmurze zagości na poważnie to coś tam włączę. Trzymam kciuki za GeForce now i 120Hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telltale the Walking Dead: interaktywny serial gdzie często dokonujemy trudnych wyborów. Gra jest w Xbox Game Pass. Podobne do Heavy Rain i Detroit Become Human.

Odkurzylem starocie: Batman Arkham Asylum bardzo przyjemna i spektakularna mimo że nie przepadam za tym dziecinnym uniwersum. Niedawno Half Life 2 z dodatkami super, choć gra bez zakończenia 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm aż jestem zdziwiony, że nikt nie wspomniał tutaj  o tej grze, wyszukiwarka forum milczy. Hellblade: Senua's Sacrifice, gra, która oprócz rozgrywki i historii pokazuje jakie jest życie z poważniejszymi zaburzeniami (psychotyczymi). Sam w grę grałem, mam pewne uwagi, ale na pewno gra nie jest nijaka. Tytuł był mocno konsultowany ze specjalistami i przez nich chwalona. Koniecznie grać w słuchawkach.

 

 

Gra nie jest droga a na XO jest w Game pass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Walter, zacząłem grać, pozwolę sobie na krótki cytat z komentarza, który oddaje klimat tej gry, źródło: https://www.gry-online.pl/gry/hellblade-senuas-sacrifice/zb3e30 

Cytat

Historia Senui była dla mnie emocjonalnym odpowiednikiem triathlonu. Już na wstępie chwyciła za gardło i nie tylko nie odpuściła do końca, ale wręcz sponiewierała i wypluła. Do tego stopnia, że żałuję, iż nie miałem czasu zaliczyć jej za jednym posiedzeniem. Nie wiem jak oni to zrobili, ale po wejściu w świat Senui (Jezusie, jak ona jest fenomenalnie zagrana) niemal fizycznie czułem to co ona. Wściekłość, rozpacz, przerażenie... A w finale po prostu płakałem. To nie jest tytuł, który odpala się dla rozrywki. Jeśli trafi w waszą wrażliwość, to wypali wam dziurę w duszy. 

 

Zapodaję kilka screenów mojego autorstwa z początku gry, oprawa wizualna na wysokim poziomie. Głosy w głowie to napisy u góry ekranu, niektóre są wyraźne i widać przetłumaczone zdanie, inne mniej i napisy się nie pokazują. Gra ma wiele plusów i słusznie została wysoko oceniona, osobiście denerwuje mnie powtarzalność i schematyczność zagadek. Gra mogłaby być filmem/serialem, ale bez zagadek, z niektórymi sobie nie radzę i powoduje to frustrację ;)

1363691781_HellbladeGame-Win64-Shipping2019-04-1713-41-19-76.thumb.jpg.7e528fdb41a70e7a466cc5a84610335e.jpg

1021244490_HellbladeGame-Win64-Shipping2019-04-1713-42-01-37.thumb.jpg.dd665b85ac073d4461f882ed30f3d7f0.jpg

2067710617_HellbladeGame-Win64-Shipping2019-04-1713-42-39-92.thumb.jpg.4e0a2c9af58dba289d544b2a390280ca.jpg

727836196_HellbladeGame-Win64-Shipping2019-04-1713-42-47-28.thumb.jpg.121b98d7fbc072a3be8e1c5ba077d5a5.jpg

601316009_HellbladeGame-Win64-Shipping2019-04-1713-43-08-08.thumb.jpg.b1a6af9eee6580313e2cba7a17cacfc6.jpg

687838477_HellbladeGame-Win64-Shipping2019-04-1713-43-30-55.thumb.jpg.9b7d80b68c324492a75a1d49ab08bfb6.jpg

784131072_HellbladeGame-Win64-Shipping2019-04-1713-44-05-57.thumb.jpg.f0291cd8336e2a9a050a94b188407e13.jpg

395949286_HellbladeGame-Win64-Shipping2019-04-1713-44-11-98.thumb.jpg.b9cb09df8c4b1656a1d86a4a255d8f1b.jpg

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, ja miałem wielkie nadzieje na tą grę i jakoś mi nie podeszła; doceniam tematykę, pomysł, rozumiem ze to gra o niskim budżecie więc grafika poza postaciami na pierwszym planie średnia, ale jakoś...miałem wrażenie że ta gra to tylko łażenie (tak, łażenie i to nieco powolne) i walka która to jakoś urozmaica. Historia i pomysł, zamysł super, ale wykonanie do mnie nie przemówiło, gra przeszkadzała mi w poznaniu historii zamiast zachęcać. Bardzo dziwne, może kiedyś zrobię drugie podejście, albo znajdę jakąś przerobkę na film na YT (typu sama historia i wczuwka, bez łażenia i zagadek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o gry komputerowe to już dawno nie grałam. W dzieciństwie lubiłam grać w The Sims, w Gothica. Lubiłam również Need for Speed, Icy Tower, Super Mario, Syberię. 

Zdarzyło mi się również grać w Euro Truck Simulator, Farming Simulator, w csa. 

 

Częściej gram w planszówki - kolejka, gejsze, dixit, chińczyk, taboo, tajniacy, dobble, sabotażysta, karty dżentelmenów, czarne historie. Z gier karcianych to wojna i makao. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej , odgrzebuje wątek ponieważ kocham gry od dziecka . Zaczynałam na pegazusie jeszcze za dzieciaka , potem ps1 , trochę PC ( moja pierwsza miłość na PC to gothic i i II + NK, uwielbiałam tez Diablo II,Warcraft III , Fallouty ,  Risen , wiedźmin , silent hille , seria resident evil  , morrowind oblivion skyrim  i wiele innych 🙂 ) teraz pogrywam na ps3 wiem ,ze to teraz staroć ale mam jeszcze full niepoprzechodzonych tytułów . Teraz przechodzę między innymi uncharted 3 i jestem ta częścia oczarowana ;) 

Pozdrawiam graczy 

W dniu 6.09.2019 o 22:01, Aurora88 napisał:

Ja dostałam na święta Nintendo Switch i się zakochałam 🙂 Takie minimarzenie trochę ;) 

Tez mi się marzył ale to może jak podreperuje budżet i gry stanieją bo ceny samych gier to kosmos 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.02.2020 o 22:33, Ka03 napisał:

Tez mi się marzył ale to może jak podreperuje budżet i gry stanieją bo ceny samych gier to kosmos 

Owszem, ale przynajmniej oszczędzanie i kupowanie drogiej gry na kilkadziesiąt godzin ma w sobie coś przyjemnego. A Nintendo Switch zdobywa też popularność i dużo gier mniej znanych się też pojawia. Niektóre gry czasem mają przecenę do 20 zł, dla mnie to super oferta. Mój brat ma też NS więc będziemy mogli się wymieniać swoimi grami, jak w dawnych czasach :D No, ale ja jestem totalnym freakiem na punkcie Nintendo, bede to zachwalac jak nakręcona 🙂 

 

Rzucę paroma tytułami też: grałam w Pomemon Shield ostatnio, teraz gram w Rune Factory 4 a potem chcę odkurzyć wreszcie Zeldę.

W międzyczasie szukam fajnych tytułów imprezowych, żeby pograć w urodziny. Mam Mario Kart 8 i Overcooked 2, chcę kupić jeszcze Towerfall.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Aurora88 napisał:

Owszem, ale przynajmniej oszczędzanie i kupowanie drogiej gry na kilkadziesiąt godzin ma w sobie coś przyjemnego. A Nintendo Switch zdobywa też popularność i dużo gier mniej znanych się też pojawia. Niektóre gry czasem mają przecenę do 20 zł, dla mnie to super oferta. Mój brat ma też NS więc będziemy mogli się wymieniać swoimi grami, jak w dawnych czasach :D No, ale ja jestem totalnym freakiem na punkcie Nintendo, bede to zachwalac jak nakręcona 🙂 

 

Rzucę paroma tytułami też: grałam w Pomemon Shield ostatnio, teraz gram w Rune Factory 4 a potem chcę odkurzyć wreszcie Zeldę.

W międzyczasie szukam fajnych tytułów imprezowych, żeby pograć w urodziny. Mam Mario Kart 8 i Overcooked 2, chcę kupić jeszcze Towerfall.

Uwielbiałam te stare pokemony dedykowane na różne Game boye ;)

Szczególnie Redy 

A switcha masz lite czy tego co łączy się z tv ? 
Bardzo interesuje mnie jak się sprawdza gra na tv przez takie małe urządzenie . Widziałam ze tam nawet wiedźmin 3 wyszedł ;)  

 

Ja dziś instaluje little big planet 3 na ps3 , zakochałam się w tej serii ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ka03 napisał:

Uwielbiałam te stare pokemony dedykowane na różne Game boye ;)

Szczególnie Redy 

A switcha masz lite czy tego co łączy się z tv ? 
Bardzo interesuje mnie jak się sprawdza gra na tv przez takie małe urządzenie . Widziałam ze tam nawet wiedźmin 3 wyszedł ;)  

 

Ja dziś instaluje little big planet 3 na ps3 , zakochałam się w tej serii ;)

 

Lite jest od niedawna, moja wersja jest telewizyjna 🙂 Akurat to do mnie przemawiało więc nawet jakbym miała mieć wybór, wolałabym to na tv.

Są gry które po prostu grzech odpalić na małym ekranie i wspaniale jest cieszyć się ich większą wersją. Np. Gris (jeżeli nie grałaś to chociaż włącz sobie soundtrack na youtube). Ale już Zelda na dużym telewizorze wygląda... biednie ^^" Czasami lubię grać na małym ekraniku ale jak mam trudne walki, to podłączam Nintendo pod tv i przeskakuję na pada konsolowego (mam pada od xboxa zsynchronizowanego z Nintendo). Wtedy łatwiej się walczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.04.2019 o 11:17, Walter napisał:

Kurczę, ja miałem wielkie nadzieje na tą grę i jakoś mi nie podeszła; doceniam tematykę, pomysł, rozumiem ze to gra o niskim budżecie więc grafika poza postaciami na pierwszym planie średnia, ale jakoś...miałem wrażenie że ta gra to tylko łażenie (tak, łażenie i to nieco powolne) i walka która to jakoś urozmaica. Historia i pomysł, zamysł super, ale wykonanie do mnie nie przemówiło, gra przeszkadzała mi w poznaniu historii zamiast zachęcać. Bardzo dziwne, może kiedyś zrobię drugie podejście, albo znajdę jakąś przerobkę na film na YT (typu sama historia i wczuwka, bez łażenia i zagadek)

Ja w sumie mam takie samo odczucie.

Z jednej strony było w tej grze coś zachwycającego, z drugiej... męczyła. Chcieliśmy ją jak najszybciej skończyć (gralam z partnerem). I chociaż sama koncepcja jest niepowtarzalna, to historia Senui w zaskakujący sposób nie była interesująca.

 

Teraz wychodzi druga część i po trailerze widać, że twórcy chyba poszli w inną stronę:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Aurora88 napisał:

Ja w sumie mam takie samo odczucie.

Z jednej strony było w tej grze coś zachwycającego, z drugiej... męczyła. Chcieliśmy ją jak najszybciej skończyć (gralam z partnerem). I chociaż sama koncepcja jest niepowtarzalna, to historia Senui w zaskakujący sposób nie była interesująca.

 

Teraz wychodzi druga część i po trailerze widać, że twórcy chyba poszli w inną stronę:

 

 

Tym razem będzie to jeden ze sztandarowych tytułów na nową generację Xboxa, więc raczej więcej wodotrysków technicznych i mniej hmm kameralny klimat. Obstawiam, że będą próbowali trafić w szersze gusta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Aurora88 napisał:

Lite jest od niedawna, moja wersja jest telewizyjna 🙂 Akurat to do mnie przemawiało więc nawet jakbym miała mieć wybór, wolałabym to na tv.

Są gry które po prostu grzech odpalić na małym ekranie i wspaniale jest cieszyć się ich większą wersją. Np. Gris (jeżeli nie grałaś to chociaż włącz sobie soundtrack na youtube). Ale już Zelda na dużym telewizorze wygląda... biednie ^^" Czasami lubię grać na małym ekraniku ale jak mam trudne walki, to podłączam Nintendo pod tv i przeskakuję na pada konsolowego (mam pada od xboxa zsynchronizowanego z Nintendo). Wtedy łatwiej się walczy.

Obejrzałam gameplay i wyglada fajnie ;) kurczę marzy mi się ten switch może po wypłacie ? 
 

Uncharted 3 przeszłam jest boska . Little big planet 3 przechodzę z moim , genialnie gra się w to na dwóch ;) 

W między czasie odpaliłam sobie watch dogs i w sumie na początku myslalam ze nie trafie w swój klimat ale akurat skradanki , niektóre mi pasują . 
Po obcym izolacji nauczyłam się cierpliwości . Jutro do pracy wiec nici z grania :( 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 
 
 
 
14 godzin temu, Ka03 napisał:

Obejrzałam gameplay i wyglada fajnie ;) kurczę marzy mi się ten switch może po wypłacie ? 
 

Uncharted 3 przeszłam jest boska . Little big planet 3 przechodzę z moim , genialnie gra się w to na dwóch ;) 

W między czasie odpaliłam sobie watch dogs i w sumie na początku myslalam ze nie trafie w swój klimat ale akurat skradanki , niektóre mi pasują . 
Po obcym izolacji nauczyłam się cierpliwości . Jutro do pracy wiec nici z grania :( 

 

No ja będę do Switcha namawiać zawsze :D Jak masz konsolę jeszcze, to myślę że Lite będzie dla Ciebie wystarczający.

Ile on kosztuje?

 

A czy Little Big Planet jest exclusivem na Playa? Bo my akurat z chłopcem jesteśmy xboxowi ;) Kojarzę tę grę z nazwy, ale nigdy jej nie widziałam wśród ofert na sklepie microsoftu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2020 o 22:44, Ka03 napisał:

Obejrzałam gameplay i wyglada fajnie ;) kurczę marzy mi się ten switch może po wypłacie ? 
 

 

 

Jeśli szukasz grania mobilnego a krucho z kasa to polecam PS Vitę: w swoim czasie nie była wystarczająco kochana, ale po tylu latach uzbierało się sporo fajnych tytułów, także na wyłącznosć (są mobilne Uncharted Złota odchłań, Killzone, Little Big Planet itp itd) , a konsole kosztują mało, sa jednoczesnie trwałe i dobrze wykonane; za 300zł kupisz z kartą pamięci i np grą na start. 70procent radości Switcha light za 30 procent ceny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×