Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nasze blogi, strony w itp. - zapraszamy!!!! :)


C(c)złowiek

Rekomendowane odpowiedzi

Candy14, no w sumie. Czas poszedł do przodu. Trzeba się bardziej wysilać. Jakiś algorytm to jest, żeby wyłapywać kto może pomóc, a kto nie.

 

U mnie z czasem też taki się wytworzył. Kiedyś słuchałem każdego, kto oferował pomoc. Naiwność często przypłacałem tym, że czułem się ogłupiony tym, że metody nie skutkowały. Dlatego nie dziwie się tobie, że masz taki detektor w głowie. Zbyt wielu jest ludzi "szkodzących". :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wcale się nie dziwie Waszej frustracji skoro zapewne wydaliście sporo pieniędzy i nic z tego nie wyszło. Moje prywatne zdanie na temat możliwości pomocy przez specjalistów psychologów jest takie że nie są po prostu w stanie tego uczynić, koniec i kropka. Ostatnio przyszła do mnie osoba po zajęciach z psychologiem który poinstruował ją aby przed lustrem rano mówiła jaka jest piękna itd. itp. Nazywam to tendencją dmuchania balona a wiadomo im większy balon tym później większy huk jak pęknie. Ludzie popadają w chwilowe euforie a później jeszcze głębszy dół i ponowne pompowanie. Pomijając fakt że jest to ogromna strata czasu i energii, to w końcu każdy ma już tego dość. Już zupełnie merytorycznie czy myślicie że osoby pewne siebie, śmiałe, zmotywowane, zdecydowane mają chęć i czas powtarzać ciągle te dyrdymały? Absolutnie nie!!! Dlaczego? ponieważ skoncentrowane są na tym co chcą robić i to robią. Jeśli ktoś ma emocjonalny uraz w związku z daną sytuacją to żadne słowa tego urazu nie zmienią. Zabiegi czysto afirmacyjne to kompletna pomyłka, ponieważ kiedy ponownie dochodzi do tej newralgicznej sytuacji negatywne emocje same się pojawiają. Każda osoba która próbowała tych metod wie jak to się kończy :)

Psychologia jest zupełnie nieskuteczna jak i leki ponieważ próbują leczyć symptomy zamiast prawdziwe źródło choroby. Dodatkowo uważam że niekoniecznie chcą aby dana osoba wyzdrowiała ponieważ będzie się to wiązało z spadkiem sprzedaży leków i wizyt.

Każda racjonalnie myśląca i wystarczająco bystra osoba jest w stanie w końcu dojść do wniosku, że jakby mogła pozbyć się chociaż jednej swojej negatywnej reakcji jej życie zupełnie by się odmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale się nie dziwie Waszej frustracji skoro zapewne wydaliście sporo pieniędzy i nic z tego nie wyszło.

Skad taki dziwny wniosek?

Cala reszta ktora napisales jest bzdura i widac ze nigdy nie miales do czynienia z profesjonalna psychoterapia. Wiec jak niby masz pomagac ludziom? Mowilas ze jakies podstawy liznales i na tym sie skonczylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale się nie dziwie Waszej frustracji skoro zapewne wydaliście sporo pieniędzy i nic z tego nie wyszło.

Skad taki dziwny wniosek?

Cala reszta ktora napisales jest bzdura i widac ze nigdy nie miales do czynienia z profesjonalna psychoterapia. Wiec jak niby masz pomagac ludziom? Mowilas ze jakies podstawy liznales i na tym sie skonczylo

 

na pewno nie jesteś osobą która jest autorytetem który powie mi co mam albo nie mam robić, de facto stworzyłem mój produkt po aby właśnie uniezależnić osoby od innych

odnośnie Twojego komentarza na temat tego co napisałem, to właściwie mogę stwierdzić że nie masz bladego pojęcia jak działa umysł ludzki ale to jest tylko moje zdanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

feniks1123, nie zachowuj sie dziecko :roll: ja Ci zadaje pytanie a Ty nie raczysz sie odniesc. Uwazasz ze to profesjonalne?

 

odnośnie Twojego komentarza na temat tego co napisałem, to właściwie mogę stwierdzić że nie masz bladego pojęcia jak działa umysł ludzki ale to jest tylko moje zdanie :)

 

ale mam pojecie jak dziala profesjonalna pomoc .... Tobie do tego daleko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o profesjonalizm, specjalizację itd. itp. tylko o skuteczność, to tylko się liczy nic więcej.

Po tym co napisałaś to ok może wiesz co to profesjonalna pomoc ale na pewno nie masz pojęcia co to skuteczna i efektywna pomoc, to moment kiedy osoba nie potrzebuje już nikogo pomocy i może zacząć żyć jak chce a nie chodzić do profesjonalistów to jest największa satysfakcja przynajmniej dla mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale na pewno nie masz pojęcia co to skuteczna i efektywna pomoc, to moment kiedy osoba nie potrzebuje już nikogo pomocy i może zacząć żyć jak chce a nie chodzić do profesjonalistów to jest największa satysfakcja przynajmniej dla mnie :)

Nastepny wniosek wysnuty z palca :roll: Jestem po profesjonalnej pomocy kilka lat temu. Nie potrzebuje juz niczyjej pomocy bo swietnie sobie radze. Ale szlak mnie trafia jak ktos nie majacych najmniejszych uprawnien ja oferuje i mami ludzi, ze jest w stanie im pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy piszę w dobrym dziale, ale wydaję mi się, że tak. Chciałbym podzielić się z Wami moim blogiem, byłoby miło zyskać paru czytelników, dlatego chce się delikatnie wypromować, jeśli nie podoba się to administratorowi to proszę usunąć wątek.

 

Chciałbym, aby były tu prowadzone dyskusje na temat bloga, możecie też dawać swoje propozycje.

 

Właśnie napisałem nową notkę - http://swiadomemyslenie.blogspot.com/2013/12/efekt-lucyfera-czyli-o-destrukcyjnym.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tu ku*wa jest ? Onet czy inksza czateria ? :P Także ten - wykurwiaj :D

 

-- 27 mar 2014, 01:17 --

 

Ej, ku*wa, ale ja go jechałem w dziale off-topic :D Jakiś MOD przeniósł :P W wątkach tematycznym niech się z tą swoją grafomanią afiszują - bo niby komu to szkodzi ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiłem ostatecznie swojego bloga :). Blog ma pozytywną naturę i opisuję w nim moje pasje związane z pracą z dziećmi, również z autyzmem, plus rolki, zumba, aktorstwo jak i życie takie po prostu, nie zawsze łatwe, ale zawsze i nieustannie do przodu :). Zawsze byłem kimś nieśmiałym, lękliwym i pełnym uprzedzeń wobec siebie samego. Ten blog to wyzwanie przeciw tej negatywnej stronie mnie i parcie ku optymistycznej przyszłości i wielkich wyzwań. Zapraszam :)

logostar2.png

 

>>> http://wielkiedzy.blogspot.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×