Skocz do zawartości
Nerwica.com

TRAZODON (Azoneurax, Trazodone Neuraxpharm, Trittico CR/XR)


jowita

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

224 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      139
    • Nie
      67
    • Zaszkodził
      30


Rekomendowane odpowiedzi

rafka, trudno mi powiedzieć konkretnie jak sprawował się trazodon, ponieważ brałem go z sertaliną i Depakine. Ogólnie od kiedy przepisano mi tamten zestaw było dobrze, lepiej niż wcześniej. Trazodon brałem na noc i spałem jak złoto, budziłem się wypoczęty, bez zmęczenia. Moje samopoczucie było całkiem dobre, tyle że byłem w, tak to nazwijmy, trudnej sytuacji życiowej, nasiliły się lęki i odstawiłem trazodon na rzecz buspironu. Gdyby sytuacja była stabilna, nie miałbym nic przeciwko temu żeby zostać na wspomnianym zestawie na dużo dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorę Trittico od tygodnia i w końcu wiem co to znaczy wyspać się, już na 25mg spało mi się świetnie, jestem zadowolona z tego leku. jedyne co mnie męczy to ból głowy rano i przed zaśnięciem, w ciągu dnia się rozchodzi. do Trittico psychiatra dołączył mi Seronil, dzisiaj wzięłam pierwszy dzień.. mam nadzieje, że to pomoże, a strach i lęk zniknie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LATEK50, mam kilka wątków jednej nocy. Ale nadal mam problem wybudzaniem się. Zanim zasnę to mija godzina albo więcej. Jak na razie to za krótki czas. może się unormuje po dłuższym stosowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafka, Trittico biorę jakieś dwa miesiące i mogę powiedzieć że działa ono uspakajająco, czuje to działanie jak weznę tabletkę, a zmniejszyłem dawkę Tranxeny i przez to się troszkę bardziej czuje napięty.Tak działa nasennie, czuję że bez tego leku ciężko by było zasnąć.Po Trittico mam wyraźnie lepszy humor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LATEK50, to dobrze ;)

 

-- 13 sty 2013, 15:13 --

 

Po 4 dniu stosowania odczuwam poprawę nastroju. Jest dobrze. Ze snem już lepiej.

Skutki uboczne to uczucie zapchanego nosa. Trochę źle mi się oddycha wieczorem. Mam nadzieję,że to przejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszecie że Trittico zwiększa popęd - na mnie to tak nie działało. Ale Wellbutrin - o luudzie, ciągle myślałem o jednym, gdybym nie był nieśmiały to bym obracał kobietami non-stop; szkoda tylko że nie pomógł mi na depresję, zresztą jak wszystkie inne leki co brałem :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przez 2 lata brałem triticco na noc, bardzo różnie. Zjeżdżając i podwyższając doszedłem do dawki 150mg, czy ktoś z was również odczuł takie same efekty co ja przy dłuższym stosowaniu? tzn nie możność skupienia się, zebrania mysli, ogromne problemy z koncentracją? wcześniej brałem seronil i miansegen ale strasznie po nim przytyłem. Teraz biorę 10mg fluo i ketrel małą dawkę (podajże 25mg) na sen,trochę tak nie z przepisu lekarza, ale nie wiem czy to bezpieczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po tym leku mam bardzo realistyczne sny co bardzo źle na mnie działa. Wcześniej dostawałam leki na sen po których nic mi się nie sniło. Po roku wróciłam znowu do trittico. Gdyby nie te sny to lek jest ok - jest to duzy problem bo kończy sie tym, ze budze się w nocy z bólami brzuch, które wywołuje lęk zwiazany ze snami - CHOĆ BARDZO CZĘSTO NIE PAMIETAM DOKŁADNIE CO TO BYŁO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hedonis__m, też zasypam po wybudzeniu, ale i tak to jest męczące. Może dlatego, że tabletkę dzielę na 3 części zamiast całą połknąć. Nie wiem może trazodon tak na mnie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam problem i jestem wystraszona, wczoraj rano wzielam 10 mg escitaloparmu i wieczorem 200 mg trodazone, tak mialam przepisane przez lekarza. Po mniej wiecej 20 minutach dostalam strasznych zawrotow glowy, mialam ogromne problemy z oddychaniem, nie umialam ustac na nogach, straszny szum w uszach do tego jakies nieokreslone dzwieki slyszalam. Lezalam pod koldra w czapce i 2 pizamach i trzeslam sie jak galaretka, bylo mi bardzo zimno chociaz skora na calym ciele palila mnie tak jakby mnie przypiekali zelazkiem, meczylam sie tak przez pol nocy,cnad ranem zasnelam i dzis straszliwie boli mnie glowa ale inne objawy ustapily oprocz lekkich zawrotow glowy. Czy ktos z was przechodzil przez cos takiegom? Myslalam ze umieram. To byl pierwszy dzien kiedy wzielam trodazone razem z escitaloparmem, wczesniej bralam trodazone w mniejszej dawce bez escitaloparmu i nic zlego sie nie dzialo. Pomozcie jak cos wiecie prosze :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po mniej wiecej 20 minutach dostalam strasznych zawrotow glowy, mialam ogromne problemy z oddychaniem, nie umialam ustac na nogach, straszny szum w uszach do tego jakies nieokreslone dzwieki slyszalam. Lezalam pod koldra w czapce i 2 pizamach i trzeslam sie jak galaretka, bylo mi bardzo zimno chociaz skora na calym ciele palila mnie tak jakby mnie przypiekali zelazkiem, meczylam sie tak przez pol nocy,cnad ranem zasnelam i dzis straszliwie boli mnie glowa ale inne objawy ustapily oprocz lekkich zawrotow glowy.

 

Ból i zawroty głowy to najczęstszy skutek uboczny po trazodonie. Czasami mogą też wystąpić stany splątania i dezorientacji.

 

Ja brałem 150-300mg trazodonu w połączeniu z 20mg fluoksetyny i nic mi nie było- ale jak to określił lekarz SSRI z trazodonem to trochę za dużo "szczęścia".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×