Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

Natrętnik tam z około 5 % chyba jest jej lepsze działanie na serotonine powyżej dawki 150 mg co w niektórych przypadkach daje istotne efekty ,ale zwiększają się wtedy skutki uboczne , ale powyżej 225 mg to już nieźle kopie po noradrenaline.

 

pink_hope absolutnie nie wolno , niektórzy lekarze sam nie wiem dlaczego zalecają takie połączenie ale zazwyczaj dają 25-50 mg klomipraminy i 10-20 mg paroksetyny nie więcej.

 

Szczegóły:

Wydłużenie i nasilenie działania klomipraminy skutkiem hamowania jej metabolizmu. Niebezpieczeństwo wystąpienia zespołu serotoninowego i arytmii typu TdP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomaga, ale natręctwa od 250mg

 

Nie dawka a czas sie liczy. 150 juz pomaga na natrectwa, 225 podobno wcale nie jest skuteczniejsze od 150. Moj lekarz mowi ze pow. 150 skutecznosc nie jest wcale duzo wieksza, za to uboki duzo wieksze.

 

 

Dlatego mi kazała jechać na 150tce jeszcze miesiąc mimo że natręctwa mam dalej, ale mam mu ufać, natręctwa znikna dopiero po 2 miesiącach

Dziwi mnie to że tak długo trójpierścieniowy? ale już razem miał rację z tymi ubokami że miną i mam zaciskać zęby więc zaufam dalej, choć kusi przywalić więcej bo natręctwa strasznie męczą

 

-- 05 lis 2017, 14:25 --

 

Natrętnik tam z około 5 % chyba jest jej lepsze działanie na serotonine powyżej dawki 150 mg co w niektórych przypadkach daje istotne efekty ,ale zwiększają się wtedy skutki uboczne , ale powyżej 225 mg to już nieźle kopie po noradrenaline.

 

pink_hope absolutnie nie wolno , niektórzy lekarze sam nie wiem dlaczego zalecają takie połączenie ale zazwyczaj dają 25-50 mg klomipraminy i 10-20 mg paroksetyny nie więcej.

 

Szczegóły:

Wydłużenie i nasilenie działania klomipraminy skutkiem hamowania jej metabolizmu. Niebezpieczeństwo wystąpienia zespołu serotoninowego i arytmii typu TdP.

 

no mój lekarz z tego względu mi zabronił, ale kto wie może spróbuje,...nikt nie próbował na tym forum..:) czas być tym pierwszym kiedyś :D

 

Byłyby dobre jaja jakby się okazało że klomi+paro likwiduje wszystkie choroby a nikt nawet nie próbował :D

 

znalazłem tylko to

https://www.leki-informacje.pl/node/138651

jak ktoś ma jakieś linki bardzo poproszę !!! nawet z for zagranicznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowal ktos laczyc klomi z mirtazapina ? Znalazlem ciekawy tekst: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3736928/

 

Byc moze to dobra alternatywa dla ludzi z natrectwami ktorzy nie chca byc wiecznie zamuleni. Podobno taki mix aktywizuje i tworzy nie glupia synergie. Juz pomijajac lit i inne dodatki.

 

The combination of high doses of both clomipramine [Gervasoni et al. 2009] and mirtazapine achieved a high level of synergy, acting at pharmacodynamic level through triple serotoninergic enhancement (reuptake inhibition by clomipramine, alpha-2 and 5-HT2 antagonistic effects of mirtazapine) and dual noradrenergic enhancement (reuptake inhibition by clomipramine and its active metabolite desmethylclomipramine, antagonistic alpha-2 effect of mirtazapine). In addition, blockage of the 5-HT2 and 5-HT3 receptors achieved with mirtazapine can help to reduce the serotoninergic sexual (5-HT2) and digestive (5-HT3) adverse effects of clomipramine. It is also known that sustained 5-HT2 blockage improves sleep and increases the gene expression of the 5-HT1A receptor (synergy between 5-HT2 antagonism and 5-HT1A stimulation) [Ruiz-Doblado et al. 2010]. In addition, both clomipramine and mirtazapine were considered two of the most effective antidepressant drugs in a recent review of the evidence

 

-- 06 lis 2017, 07:55 --

 

Wiele mozna poczytac na temat polaczen klomi z lerivonem, ale z mirta nic nie znalazlem, poza tym ze jakas dziewczyna dostala zespolu serotoninowego na forum, choc mysle ze wmowila to sobie, a bylo to cos innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wale 150 anafranilu i 60 paro co o tym myslicie i nie czuje ubokow zadnych

 

 

o matko!! od jakiego czasu? jakie efekty? czyli jest już królik doświadczalny, pisze co i jak nam : :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skutki uboczne długofalowe cie wykończą, poza tym na 100 % na takich dawkach powinieneś mieć objawy toksyczności i przedawkowania klomipraminy ,sam sobie szkodzisz bo więcej nie znaczy lepiej dlatego dalej masz natręctwa poza tym nie wymieniłeś reszty leków ,które do tego bierzesz np ; selegiliny więc bez komentarza.

 

Natrętnik nie widzę przeciwwskazań przy łączeniu mitrazepiny z klomipraminą więc to nie jest jakieś hardcorowe połączenie, sam ją stosowałem ale z mianseryną bo z tej grupy leków bardziej ją lubiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jedno i drugie. Mirta nie gorzej usypia od chlorprothixenu, wlasciwie nie widze roznicy. Za to widze roznice w dzien. Dla mnie idealnie by bylo brac sam Anafranil, ale jednak juz wiem ze potrzebuje jakiegos antagoniste 5ht2a. Trittico, mianseryne juz przerabialem do anafranilu. Zobaczymy teraz mirte. Z wenla byla swietna, ale natrectwa nie pozwolily mi kontynuowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałam na polecenie lekarza Lerivon 30 mg z Anafranilem 150 mg - świetne na depresję, w 100% zlikwidowało jej objawy. Niestety zaczęłam tyć i musiałam odstawić Lerivon. Sam Anafranil pomaga mi w 70%, teraz biorę go z Symlą 100 mg, jest ok, ale nie tak super jak z Lerivonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest tu ktos kto przez natretne mysli mial lęki depresję itp, pozniej cos lykal, bylo w miare spoko, i wrocilo ze zdwojoną silą? taka beznadzieja i przekonanie ze juz tak zostanie, i jakis lek mu pozniej pomogl znowu lub ten sam? na prawdę jestem w ciezkiej sytuacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jedno i drugie. Mirta nie gorzej usypia od chlorprothixenu, wlasciwie nie widze roznicy. Za to widze roznice w dzien. Dla mnie idealnie by bylo brac sam Anafranil, ale jednak juz wiem ze potrzebuje jakiegos antagoniste 5ht2a. Trittico, mianseryne juz przerabialem do anafranilu. Zobaczymy teraz mirte. Z wenla byla swietna, ale natrectwa nie pozwolily mi kontynuowac.

 

A ogólnie mianseryna sama w sobie ma tez działanie przeciwlękowe/sedujące?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skutki uboczne długofalowe cie wykończą, poza tym na 100 % na takich dawkach powinieneś mieć objawy toksyczności i przedawkowania klomipraminy ,sam sobie szkodzisz bo więcej nie znaczy lepiej dlatego dalej masz natręctwa poza tym nie wymieniłeś reszty leków ,które do tego bierzesz np ; selegiliny więc bez komentarza.

 

Natrętnik nie widzę przeciwwskazań przy łączeniu mitrazepiny z klomipraminą więc to nie jest jakieś hardcorowe połączenie, sam ją stosowałem ale z mianseryną bo z tej grupy leków bardziej ją lubiłem.

zazywam tylko anafranil,paro,olanzapina,pregabalina i tyle juz tamtych nie mam xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest tu ktos kto przez natretne mysli mial lęki depresję itp, pozniej cos lykal, bylo w miare spoko, i wrocilo ze zdwojoną silą? taka beznadzieja i przekonanie ze juz tak zostanie, i jakis lek mu pozniej pomogl znowu lub ten sam? na prawdę jestem w ciezkiej sytuacji...

 

Ja jestem w takiej sytuacji i na powrocie do Anafranilu. Co prawda nie wrocilo ze zdwojona sila, ale na tyle mocnonze musialem odstawic wenle. Jest lepiej, ale jeszcze nie tak dobrze jak bylo za pierwszym razem. Zrezygnowalem z Anafranilu na rzecz wenli liczac ze sprawe natrectw mam za soba. Nic bardziej mylnego. Druga rzecz, aktualne bezrobocie tez nie sprzyja samopoczuciu i walce z natrectwami. Natrectwa lubia brak zajecia i zbyt duzo wolnego czasu. Za 2 tygodnie ide na miesieczne szkolenie do nowej pracy, takze kontakt z ludzmi bedzie pomocna terapia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×