Skocz do zawartości
Nerwica.com

PTSD po misji w Iraku i Afganistanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, piszę po raz pierwszy na forum. Właśnie powróciłem z leczenia alkoholowego w Stanominie. Jestem żołnierzem zawodowym u którego także stwierdzono PTSD. Miałem wszystkie możliwe testy. Nie wiem co mam robić. Boję się już wszystkiego. Wychodzenia z domu, przełożonych jak zareagują. Mam lęki, koszmary, ogólny strach. Wpadłem także w alkoholizm. Nie wiem co mam robić. Przełożeni w pracy mają już mnie dość. Jutro idę chyba porozmawiać z dowódcą. Proszę pomóżcie. Byłem w Iraku i Afganistanie. Rok temu powróciłem do służby i do tak zwanego świata, w którym nie mogę się odnaleźć.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź do psychiatry. Czeka Cię ciężka droga - zależy od Ciebie jak długo będzie trwała. Tak się składa, że akurat dzisiaj czytałem wątki na amerykańskim forum dot. PTSD wojennego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że wojsko także tak do tego podejdzie. Nie wiem. Jutro idę do dowódcy. Chcę skończyć z takim życiem. Idę się leczyć. Pierwszy krok juz zrobiłem. Byłem na terapii alkoholowej. Teraz czas na Ptsd. Nie wiem co mój dowódca na to powie. I tak mam już przechlapane przez alkohol. Nie wiedziałem jak sobie z tym poradzić to piłem. Ostatnim razem bałem wychodzic się nawet z domu. Nie chodziłem do pracy. Mam zwolnienie od psychiatry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anubis3998, Nie zwlekaj z wizytą, masz prawo zacząć się leczyć.

Są terapie prowadzone pod kątem PTSD. Tak się składa, że znam problem od podszewki, nie jest to łatwa sprawa z leczeniem, tymbardziej, że problem komplikuje nadmierne spożywanie alkoholu. Żeby zacząć leczyć PTSD należy wystrzegać się alkoholu, przestać pić. Ale o tym z pewnością wiesz.

Współczuję Tobie, ale też podziwiam bo zrobiłeś pierwszy krok...zdałeś sobie sprawę,że potrzebujesz pomocy. Mało tego...szukasz jej.

Przychodź na forum, rozmawiaj z nami, pytaj. Zawsze to jakieś wsparcie i pomoc.

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anubis3998, "powojenne" PTSD ma obowiązek leczyć wojsko, które wysłało cię na misję do Iraku i Afganistanu. W Stanach Zjednoczonych wydaje się kolosalne sumy, by pomóc żołnierzom walczyć z traumą, jaką przeżyli na misjach. Ważne, że zrobiłeś pierwsze postępy, że udało ci się przezwyciężyć nałóg alkoholowy. W leczeniu zespołu stresu pourazowego zwykle łączy się farmakoterapię z psychoterapią. Ufam, że trafisz na kompetentnych specjalistów, którzy ci pomogą oraz znajdziesz zrozumienie u dowództwa. Trzymam kciuki! Więcej o PTSD możesz przeczytać pod poniższym linkiem:

 

http://portal.abczdrowie.pl/zespol-stresu-pourazowego

http://portal.abczdrowie.pl/trauma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×