Skocz do zawartości
Nerwica.com

Psychoterapia dziala!Czekam na każdego posta z wasza opinia


maura

Rekomendowane odpowiedzi

sens, Wybacz, ale tych słów na pewno nie usłyszałaś

jestes wariatka

Dlaczego nie zapytasz o to wprost, jak jesteś traktowana, albo nie porozmawiasz o tym otwarcie?

Słuchaj...tak sobie myślę teraz.....Jak traktowali Cię Twoi rodzice? Jak podchodzili do Twoich problemów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dune biore

od kwietnia

 

-- 17 lip 2011, 19:33 --

 

jeszcze innych obciazam soba

to nie fair

wystraczy ze ja sie podle czuje

 

-- 17 lip 2011, 19:37 --

 

chyba sama sie nakrecam

ale nie wiem jak to przrwac

nie mam nadziei\

zaden lekarz mi nie dal ani terapeuta

oni sa obiektywni

 

-- 17 lip 2011, 19:38 --

 

dzieki ze moge sie wyzalic

dzieki teamu na razie znowu nie zaczelam na razie sie przypalac

 

-- 17 lip 2011, 19:41 --

 

juz chyba mi przeszlo

przepraszam za uzalanie sie i

zasmiacanie watku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dzięki wszystkim za wsparcie i odpowiedzi. Przejrzałem dzisiaj cały ten wątek i widzę, że sporo osób docenia efekty psychoterapii. Mam pytanie do tych, którzy mieli psychodynamiczną, bo tak jak pisałem, chodzę na nią. Jak to działa? W necie przeczytałem tylko, że mieli się przeszłość w poszukiwaniu źródeł problemu. Nigdzie jednak nie ma napisane, a długo szukałem, jakie są techniki zmierzające do rozwiązania tych problemów. Ciekawi mnie to, bo szukam motywacji do dalszego chodzenia na tą terapię i potrzebuję wiary w to, że to na prawdę działa, a nie że to ściema i gadanie o dzieciństwie cały czas.

 

Jak chodziłem na terapię integralną, bo miałem depresję, to metodami na radzenie sobie z dołem, które wprowadził mój terapeuta były np. zmiana diety, medytacja, kontemplacja, pomaganie potrzebującym, uprawianie sportu, chodzenie na spacery, czytanie jakiś książek. Nie wiem jak to wygląda w dynamicznej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gazlupkowy, witaj, właśnie mam ten sam problem, też chodzę na psychodynamiczną i na razie szukamy przyczyn, które wywołują u mnie nerwicę, problemy teraźniejsze i z dzieciństwa jakieś konflikty wewnętrzne ogólnie wszystko. Już wiele się dowiedziałam ale teraz nie wiem jak zmienić siebie i rozwiązać problemy. Zawsze wszystko planuję i lubię wiedzieć co będzie dalej, Tylko proszę nie piszcie "zmienić sposób myślenia" bo to wiem, tylko jak?? Także gazlupkowy, podpisuję się pod Twoim postem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile sie orientuje zalozeniem psychodynamicznej jest to, ze poprzez wgląd - czyli uświadomienie przyczyn o obecnych zaleznosci jest możliwośc zmiany nastawienia. Chyba tez jest tam załozenie katharsis - czyli, że przezycie ponowne - mentalne pomaga doswiadczyc uczuć na tyle ze następuje oczyszczenie i uwolnienie napięcia. Chyba tez ma polegac na pogodzeniu się z tym co sie wydarzylo.

a i jest jeszcze wazna relacja z psychoterapeute, w ktorej sie przezywa, przerabia to co jest wazne dla danej osoby.

 

ja w relacje nie weszlam - traktowalam terapeute jak lekarza i tyle. I psychodynamiczna pomagala mi troche zejsc z napiecia i sobie pare rzeczy uswiadomic, potem przemyslec i troche inaczej podchodzić do tematu. jednak dlugoterminowo mi nie bardzo pomogla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy już ktoś to pisał ale w przypadku depresji endogennej psychoterapia nic nie pomoże bo są to typowe zmiany w chemii mózgu.. nie ma tu nic co pacjent wyniósł z otoczenia. Sprawa się ma inaczej kiedy objawy depresyjne są spowodowane czymś w trakcie życia i sytuacja ta zmieniła nastawienie do otoczenia.. W depresji endogennej kluczem są leki ( z nierzadkimi nawrotami). Dlatego spór będzie nie rozstrzygnięty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikomu nadzieji nie chce odbierac ,zwyczajnie pewne choroby jak depresja sa powodowane przez rozregulowanie funkcji mózgu a niestety terapeuci usiluja wmowic chorym pacjentom ze jest inaczej na marginesie ciekawi mnie jeszcze jedno, jesli depresja jest przeciwienstwem manii to czemu w leczeniu manii nie stosowane sa leki dzialajace odwrotnie od przeciwdepresantow tylko leki blokujace dopamine . Mysle z stosujac leczenie ukierunkowane na wzrost dopaminy szybko przynioslo by wyleczenie tylko kto ma w tym interes ? lekarze straca pacjentów , firmy farmaceutyczne klientów o terapeutach juz powstrzymam sie tym razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monika 1974 juz freud powiedzial ,,przez zastosowanie substancji chemicznych mozna wplywac na ilosc energii i jej przeplyw w mózgu byc może sa w tym zawarte mozliwosci terapii o jakich nawet dzis nie marzymy'' a swoja drogą oddaj ostatnia szatę porzuć marzenia i plany nic i nikt wtedy nie bedzie miał/o wpływu na Ciebie ,nie doswiadczysz rozczarowan, nie bedziesz kukielka która można sterować pociagajac za odpowiednie sznurki lub wywierajac odpowiednie naciski . Bedziesz naprawde wolna? w tym tkwi sedno terapii ,twojej terapii ? Wreszcie najważniejsze pytanie oczekujesz dyskusji czy hymnu pochwalnego o zaletach psychoterapii? A moze masz monopol na rację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wuj dobra rada, A kto Ci powiedział,że mam monopol na rację? To jest Twoje zdanie na ten temat.

Oprócz depresji jest wiele innych zaburzeń, które podlegają leczeniu wielotorowemu.

To jest forum i mam prawo wyrażać swoją opinię, czy się to Tobie podoba, czy nie.

Ty też wyrażaj swoją, tylko podeprzyj się czasem jakimś cytatem z fachowej literatury, dobrze?

Masz problem. Bo, albo nie wyszło Ci z terapią, albo poprostu.....nie dorosłeś jeszcze do niej, wolisz pójść na skróty.

Jeśli moje posty działają na Ciebie jak płachta na byka....to ich po prostu...nie czytaj. Jest jeszcze taka funkcja w pasku....ignoruj.

Zdrówka Tobie życzę.

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coż żyj dalej w utopi. Wyraznie napisałas w poście żebym nie pisał o pewnych sprawach odbierajac ludziom nadzieję cóż to było cenzura . Po zdaniu o monopolu na racje chyba postawiłem znak zapytania mnie to wiesz koło czego wisi taki ton wypowiedzi ,jak dla mnie to na Ciebie cos podziałalo jak płachta na byka . Cała literatura psychiatryczna mówi o przyczynach chorób psychicznych sa badania natomiast jak sama widzisz jest wiele kierunków psychoterapii co oznacza tylko tyle ze sama ich mnogosc wskazuje na kruchosc ich teorii. :papa:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×