Skocz do zawartości
Nerwica.com

Psychoterapia dziala!Czekam na każdego posta z wasza opinia


maura

Rekomendowane odpowiedzi

JużTuByłem Zależy kto ma jakie zabużenie i jak często jest terapia, nie ma co generalizować.

 

Mogę o psychoterapii powiedzieć same pozytywne słowa. Moja T. pomogła mi jak nikt inny. Nie zawsze się z nią zgadzam, czasem nawet mnie rani ale i tak daje sobie super radę z moim trudnym charakterem. Chodzę ponad 4 lata, jeszcze trochę przede mną. Ostatnio spisałam listę rzeczy, które udało się naprawić, jest narawdę długa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałam wcześniejsze wpisy i mogę powiedzieć, że ja to właściwie dopiero raczkuję :lol: W piątek kończę 3miesięczną terapię na dziennym oddziale leczenia nerwic. Czuję zdecydowaną poprawę, choć wiem, że będę jeszcze potrzebowała terapii indywidualnej. Pracowałam w nurcie psychodynamicznym. Trafiłam na świetną terapeutkę i grupę super ludzi.

Udało mi się spojrzeć inaczej na wiele swoich zachowań i reakcji. Z pewnych schematów zdawałam sobie sprawę już przed terapią, ale dopiero w jej trakcie nauczyłam się je korygować i działać inaczej. A mam nad czym pracować... Nad moim związkiem, nad relacjami z dzieckiem, nad własną zależnością od matki, nad strachem i ciągłym zamartwianiem się przed podejmowaniem różnych decyzji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze terapia dziala poczulam dopiero po poltorej roku. I nie bylo u mnie zadnych spektakularnych zmian. Mam wrazenie jakby kropla drazyla skale. Powoli ale konsekwentnie. Jestem zdeterminowana, by polepszyc jakosc mojego zycia. Wierze w to ze praca nad soba pozwala czuc sie szczesliwszym, bardziej soba. Oczywiscie mam momenty przestoju, frustracji (chocby teraz:-) , zalamania, niewiary itp. Ale zbyt duzo mam do stracenia, a tak duzo moge zyskac. Codziennie zyje swiadomie. Czuje swoje cialo, zauwazam mysli i emocje. Staram sie byc w zgodzie ze soba mimo leku przed odrzuceniem czy konfrontacja. Bardziej cieszy mnie dobry dzien, dobra relacja z ludzmi. Poswiecam sie temu co lubie. Odpoczywam. Jeszcze brak mi odwagi, by uwierzyc w siebie i podjac wyzwanie-dzialanie. Ale mam nadzieje ze mimo leku odwaze sie i spelnie swoje marzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, jutro zaczynam psychoterapię, na którą skierował mnie psychiatra. W moim przypadku nerwica lękowa, napdy lęku- autobusy, kino, pociągi, metro samoloty.. kancerofobia, depresja najlepsza ma być poznawczo-behawioralna..

trzymajcie kciuki, chcę, żeby mi pomogła.. bo leki mam przepisane- na lęki aplprox ale tylko na trydzien, pozniej tylko doraznie, a zotral mam brać ciągle jedną... jednak mi zalezy na dojsciu do zrodel, czemu mi tak się dzieje,... wie, ze mam nagromadzenie stresu, mobbing w pracy, wiele innych problemow zyciowych, jestem wrazliwa i tak się to u mnie skonczylo... i to trwalo tyle lat, ale wstydzilam się pojsc do specjalisty, w koncu namowila mnie szwagierka, ktora prowadzi terapię gestalt, ale jako rodzina, nie może mi pomagac..

 

-- 21 sty 2015, 10:24 --

 

trochę się boję, np tego, że rozdrapie rany z dziecinstwa, odkryje pewne sprawy, ktore wyparlam ze swiadomosci... trzymajcie kciuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam do Was pyatnie. od roku chodzę na terapie. na [oczatku co tydzień , później co 2 tygodnie. Obecnie czuje ,że te spotkania nic mi nie daja. wręcz nie chce mi się tam chodzić. sa spotaknai ,że terapauta cały czas gada a ja przytakuje. jeszcze nie skonczy sie spotkanie a on juz zapisuje mnie na następny termin. Chyba czas zminić , ale jak mu o tym powiedzieć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malenstwo31 powiedz normalnie. To dla Ciebie jest terapia a nie dla terapeuty. Może ma w tym gadaniu jakiś cel, ale skoro Ty go nie widzisz to zupełnie to nie ma sensu. Może on tak specjalnie, zebyś się wkurzyła i ruszyłą do ataku? ;-) Może to chce z Ciebie wydobyć?:)

 

Agi28 powodzenia! Według mnie i z mojego doświadczenia trzech różnych terapii TPB przyniosła szybkie (łącznie trochę rok z przerwą) i fantastyczne efekty. To owszem może być kwestia tego jaką osobą jestem, bo innych nie wyrabiałam, miałam poczucie ciężaru jeszcze większego niż ten, z którym przyszłam, dostałam odpowiedzi na pytania, co jest mym problemem, ale nikt nie dał mi narzędzi pracy z nimi. A TPB uzbroiła mnie w cały arsenał metod, które stosuję do dziś i którymi się dzielę. :) Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczyna jak się Pani czuje.. a potem leci o swojej pasji do sportu.... maskara! jak mu powiedzieć ,że mam dosc?

Zwyczajnie ... mam dość :D Mnie terapia bardzo pomogła ale droga była długa i trudna. Dużo było niezrozumienia z mojej strony co do metod ale nie dociekałam - zadziałała i tyle. Ważne żeby wdrażać w real zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z mojego doświadczenia wynika, że terapia może pomóc komuś kto sam nie zdaje sobie sprawy ze swojego zachowania, t. pewne rzeczy może takiemu delikwentowi unaocznić...kolejną grupą która może skorzystać na rozmowach są ludzie potrzebujący wygadania czy zrozumienia, a nawet bycia w centrum uwagi. nie bardzo wierzę w skuteczność terapii przy poważniejszych zaburzeniach :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jetodik, ja sobie zdawałam sprawę i dlatego poszukałam pomocy, a jeśli chodzi o wygadanie to w 100% sie nie zgadzam ze mnie trzeba było wyciągać. Nie wierzysz bo pewnie tak Ci wygadniej nie musisz nic robić, pracować nad sobą, zmieniać się zawsze łatwiej zwalić swoje zachowanie na zaburzenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×