Skocz do zawartości
Nerwica.com

Osobowość chwiejna emocjonalnie (typ BORDERLINE)


atrucha

Rekomendowane odpowiedzi

huśtawka,

Dlaczego tak krzyczysz. Skąd masz te informacje? Może jakieś źródło?

I kto powiedział że osobowość kształtuje się w okresie prenatalnym.

 

-- 09 gru 2014, 14:29 --

 

A zresztą co mi tam. Nie mam obowiązku nikogo uświadamiać.

 

-- 09 gru 2014, 14:32 --

 

Natalia 7,

Poglądy że zaburzenia osobowośći są wykształcone w wyniku wychowania są przestarzałe i obowiązują tylko w Polsce. Na zachodzie studenci są kształceni już inaczej.

Polska jak zwykle jest 100 lat za murzynami.

 

-- 09 gru 2014, 14:34 --

 

Natalia 7,

CZy podręcznik dla psychoterapeutów to dla ciebie literatura popularnonaukowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie...bez sensu...Jeśli ktoś twierdzi że zaburzenia osobowości kształtują się w łonie matki...

 

-- 09 gru 2014, 15:15 --

 

Inga_beta,

Nie wiem w jaki sposób usłyszałaś mój krzyk? To było duże zdziwienie że akurat Ty coś takiego napisałaś,więc easy...

A mogłabyś mi podać definicje pojęcia "osobowość"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asfixia,
ze nic nie uzyskalam poza krytyka bycia matka i ochrzanianiem mnie za spowodowanie jej zaburzen.

 

Bo ludzie z forów nie wiedzą że zaburzenia osobowośći powstają w okresie prenatalnym i nie są wynikiem wychowania. Rodzice mogą te zaburzenia jedynie pogłębić.

Więc ty wcale nie musiałaś spowodowac tych zaburzeń.

Takie skakanie wobec osoby z BPD i w dodatku w okresie dojrzewania może jej przynieść dużo szkody bo taka osoba do poczcuia bezpieczeństwa potrzebuje wyraźnych granić i dużej konsekwencji oraz stałości wymagań. Dlatego radziłabym ci czytać dużo książek na temat wychowania dzieci.

Tobie terapia też bardzo by pomogła, ale musi to być dobra terapia a nie taka na której dostaje się rady. I lepiej w ogóle nie chodzić na terapię niż do takich terapeutów których opisywałaś. Jak mieszkasz w małym mieście to może tak być że nie ma tam dobrych terapeutów.

Jeżeli chodzi o córkę to lepiej żeby zrezygnowała z terapii niż miałąby chodzic do kogoś kto jej zaszkodzi. Warto wydac ostatnie pieniądze na dobrego terapeutę i żyć w biedzie przez kilka lat niż to żeby córka weszła w dorosłe życie z takim zaburzeniem i nie potrafiła sobie w życiu poradzić.

 

-- 09 gru 2014, 09:06 --

 

Czy macie jakieś zasady wspólnie opracowane których wszyscy musicie się trzymać?

 

 

cóż za bzdury!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć jestem nie zdolna do pracy, a z mojego mieszkania muszę wyprowadzić się z końcem grudnia i nie mam gdzie pójść. Znaczy miałabym gdzie- gdybym miała pieniadze A ich nie mam.

Dlaczego musisz się wyprowadzić? Skąd jesteś? Może jacyś znajomi,rodzina by Ci pomogła? Musi być jakieś rozwiązanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę bo syn właścicieli się wprowadza do mieszkania które wynajmuję. Mieszkam w Warszawie. Rodzina mi mało może pomóc... znajomi? na jakis czas na pewno się mogę u kogoś zatrzymać ale nie na długo

 

 

Nie masz żadnych dochodów? Wynajęcie jakiejś kawalerki nie wchodzi w grę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flora3,

Sama jesteś bzdurą !

 

Jeżeli w Polsce studenci uczą się w podręcznikach że zaburzenia osobowości pochodzą z okresu dzieciństwa a na zachodzie uczą się że zaburzenia osobowośći pochodzą o okresu prenatalnego, to o czym tu dyskutować?

Ja nie mam więcej nic do powiedzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

getmeoutofhere,

Nie mogę. Informacje o podręcznikach pochodzą od mojego terapeuty.

Poza tym o biologicznych przyczynach zaburzeń osobowości można przeczytać w artykułach w internecie.

Bo jak wytłumaczyć zaburzenia osobowści w przypadkach osób które miały dobrych rodziców? A znam taką osobę z tego forum.

Albo skąd się bierze zaburzenie osobowości -psychopatia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,ciekawy z tym że ta pani albo nie ma zielonego pojęcia co to depresja,albo była na haju jak ten artykuł przygotowywała...

Uzależniony od antydepresantów??? Od których.Poza tym psychiatrzy nie są od rozmów,inaczej nie wyrobiliby się w czasie.Wizyta u psychiatry nie trwa 45-60 minut,od rozmów są psychoterapeuci,psychologowie...Chociaż moja pani doktor psychiatra poświęca 20-45 minut na pacjenta i zawsze sie interesuje co u mnie.Leków tez nie wypisuje z zapałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flora3,

Sama jesteś bzdurą !

 

Jeżeli w Polsce studenci uczą się w podręcznikach że zaburzenia osobowości pochodzą z okresu dzieciństwa a na zachodzie uczą się że zaburzenia osobowośći pochodzą o okresu prenatalnego, to o czym tu dyskutować?

Ja nie mam więcej nic do powiedzenia.

 

 

Czyli można podsumować, że Polscy psychiatrzy, psychologowie, terapeuci nie mają wiedzy na temat tego co robią bo uczuli się w Polsce a nie na zachodzie?!

 

Ktoś Ci bzdur nagadał a Ty idziesz i puszczasz w obieg błędne informacje.

Bodajże Huśtawka napisała byś zdefiniowała czym według Ciebie jest osobowość, mogłabyś to zrobić? Jestem ciekawa Twojej teorii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flora3,

Przede wszystkim to nie są moje teorie więc nie zamierzam się o nie bić ani ich udowadniać. Nie chcesz to nie wierz ale chamstwa nie zamierzam znosić.

Naucz się najpierw kultury a potem pisz na forum.

I może ty zacznij od udowadnienia dlaczego ta teoria jest bzdurą.

Bo napisać że coś jest bzdurą jest najłatwiej.

A ty mi nie będziesz dyktować co mi wolno pisać na forum a czego nie wolno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko Ci znieść, że ktoś nie zgadza się z Twoim zdaniem i wszystko odbierasz jako atak.

Nie zamierzasz znosić chamstwa? Gdzie tu dziewczę widzisz chamstwo?

 

 

Nie zgadzam się z Twoim zdaniem ponieważ osobowość kształtuje się przez całe życie, ma na nią wpływ środowisko, wszelakie przeżycia , doświadczenia, pojedyncze epizody itd. a we wczesnej fazie rozwoju szczególnie rodzice/ opiekunowie. Płód znajdujący się w łonie matki nie odbiera bodźców które mogłyby w jakikolwiek sposób wpłynąć na jego osobowość więc jakim sposobem miałaby ona ukształtować się jeszcze w okresie prenatalnym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flora3 podzielam twoje zdanie.

 

Inga beta, aż muszę się znowu udzielić. Większych bzdur, które wypisujesz dawno nie czytałam... jak można rozpowszechniać tak głupie i nie poparte żadną solidną wiedzą bzdety (ta twoja pseudo terapeutka to się chyba z choinki urwała). Najgorsze jest to, że możesz kogoś wprowadzić w błąd, a ludzie tutaj szukają rozwiązań i konkretnych informacji oraz metod leczenia (które istnieją i mają udowodnioną skuteczność). Według twojej teorii żadne terapie, leki i wszystko co mają do zaoferowania terapeuci i lekarze jest do niczego. Zapytaj swojej terapeutki czy "głupota" też jest prenatalna, powinna znać odpowiedź z autopsji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×