Skocz do zawartości
Nerwica.com

ALPRAZOLAM (Afobam, Alpragen, Alprazolam Aurovitas, Alprox, Neurol, Neurol SR, Xanax, Xanax SR, Zomiren, Zomiren SR)


magdalena

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

209 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      186
    • Nie
      22
    • Zaszkodził
      17


Rekomendowane odpowiedzi

To tylko puste słowa mówi matka do syna gwałciciela który opowiadał jej jak gwałcił małe dziecko.... potwierdź to jakimś dowodem!

Argument nie do obalenia, pełna analogia do leków :lol:

 

Przez takich podobnych do Ciebie w prokuraturze, mafia siedzi na wolności i Ci leki finguję. Jesteś jak rybka na haczyku :)

Tak jak przewidziałem, motyw pieniędzy pojawia się zawsze, kiedy brak rzetelnych argumentów w dyskusji.

 

Jajko to jajko co z tego że z innej kury i innego kurnika.

Jakbym handlował lekami, albo próbował rozprowadzić jakiś gówniany zamiennik wiem do kogo waliłbym w pierwszej kolejności ;)

Przypomina mi się sytuacja kiedy do mojej apteki przyszedł pacjent, chciał kupić loratydynę w pod nazwą Loratan, nie miałem jej na stanie, więc zaproponowałem mu Loratadyne Pylox, powiedział, że nie chce bo to co innego, odpowiadam, ze to to samo, stwierdził, że nie to samo, bo on jest rolnikiem i jak kupuje nawozy Chin są takie same jak te z polski. Ot, ta sama retoryka :mrgreen:

Chcecie być skubani z kasy przepłacając za oryginał, proszę bardzo, utrzymujcie w własnych pieniędzy tą waszą mafie, z takich naiwniaków jak wy oni właśnie żyją!

 

Jak to rzekomo nie spełniły skoro nie spełniły? :shock:

I pozamiatane:

 

https://www.fda.gov/aboutfda/centersoffices/officeofmedicalproductsandtobacco/cder/ucm153270.htm

The FDA considers the generic form of bupropion XL 300 mg (Teva Pharmaceuticals) bioequivalent and therapeutically equivalent to (interchangeable with) Wellbutrin XL 300 mg. Although there are small differences in the pharmacokinetic profiles of these two formulations, they are not outside the established boundaries for equivalence nor are they different from other bupropion products known to be effective.

 

Takich przypadków jest dużo więcej, tylko oczywiście w sprawach ewidentnych jest możliwe ujawnienie tej kwestii, bo w grę wchodzą ogromne pieniądze za ewentualną szkodę finasową wywołaną przez 'plotki' w tym temacie. Nie wszystko przeczytasz w internetach ;)

I oczywiście ty jako jedyny posiadłeś tajemną wiedzę, kto kogo za ile przekupił. Wszystko na zasadzie: wiem, ale nie powiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej wiedzieć ale nie powiedzieć, niż nie wiedzieć a rozpowiadać. Już nie ma co się przekomarzać. Naiwni jesteśmy w jakimś stopniu wszyscy. Ale Ty to potrafisz nawet sam dla siebie ;) To wręcz urocze.

To jest tak jak dziewczyna mojego przyjaciela mówi: wiem że masz rację, ale Ci jej nie przyznam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chociażby jak te z ciapatymi pracującymi w Bluefishu, przez których jakość leków ma być gorsza

 

 

 

nie byłbym taki pewny swego ,,, na razie ciapate wjeżdzają ciężarówkami w tłum ,,, może przyjdzie czas ( oby nigdy nie nastapił ) ,że gówniane tanie firmy farmaceutyczne będą zatrudniać zakamuflowanych terrorystów w swoich fabrykach , a Ci wpakuja do beczki w fabryce jakąs substę po której wszyscy dostaną psychodelicznej ,śmiertelnej sraczki .

Kiedys na Discovery oglądałem dokumentalny film do jakich przekrętów dochodziło przy wprowadzaniu Wellbutrinu . Jakich przekupnych metod używano wobec lekarzy , by firma osiągnęła zadowalający zysk . Na tyle biznes dobrze sie kręcił ,że dziesiątki lekarzy zrezygnowało z praktyk lekarskich , na tyle byli obłowieni ,że nie musieli juz dalej tyrać lecząc inwalidów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Czytam już jakiś czas forum i potrzebuję porady. Rok temu psychiatra po 40 minutach w gabinecie powiedział, że cierpię na osobowość chwiejną emocjonalnie typu borderline. Przez pół roku wcześniej uczęszczałam na psychoterapię, padało mnóstwo domniemanych teorii (depresja, dystymia, dysocjacja osobowościowa). Może mam borderline, według google i setki testów online jakie wykonałam - pasuje. Objawia się chyba w nastrojach i relacjach międzyludzkich najbardziej. Przepisano mi Setaloft 50 mg, plus Hydroxyzyne 10 mg i Afobam 0,25 mg "doraźnie". Nie brałam nic z przepisanych leków, wizyty u lekarza nigdy nie powtórzyłam, psychoterapię zakończyłam momentalnie po diagnozie (syndrom wyparcia przez prawie rok czasu). I jakoś sobie żyłam. Aż do czasu, kiedy zaczęły się jakieś dziwne zjazdy. Np. gdy tylko się wyluzowałam - mój organizm szalał. Po wypiciu połowy piwa zdrętwiały mi ręce, przestałam widzieć chwilowo na lewe oko. Stres jak nigdy, byłam pewna że mam wylew. Lekarz rodzinny stwierdził, że to na pewno na tle nerwowym. Innym razem po sylwestrze wizyta na pogotowiu, bo myślałam, że mi klatkę piersiową rozsadzi - wyniki dobre, możliwe na tle nerwowym. W domu stres, na dwór nawet nie wychodzę, żeby wyciągnąć mnie gdzieś wieczorem - nie ma opcji. Zamknęłam się kompletnie w sobie i nie mogę się z nikim dogadać. Prócz tego od sześciu lat notoryczne samookaleczanie, które przez przez ostatni rok po diagnozie "nieco ustało".

Ale do rzeczy. Drugi raz w życiu zdarzyło mi się hiperwentylować. Nocka kompletnie z głowy, rano w pracy zombie. Wzięłam pierwszy raz hydroxyzynę 10 mg i niby coś tam mnie omamiła i koniec końców po 2h walki, zasnęłam. Pytanie do was jest takie: czy codziennie przed snem mogę brać jedną tabletkę Hydroxyzyny 10 mg(ewentualnie nawet dwie, albo półtora, czyli 10-20 mg) czy lepiej wziąć Afobam 0,25 mg? Czy w ogóle mogę brać hydroxyzynę codziennie przed snem? Dzisiaj już się sama nakręciłam i myślę, że bez tabletki się nie obejdzie, a nie chcę brać Afobamu, bo naczytałam się tu jak bardzo uzależnia, a wizytę u psychiatry po konkretne leki mam dopiero 29.06. To są dwa tygodnie i nie mam pojęcia jak przeżyję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Od wielu miesięcy cierpię na zaburzenia nerwicowe wraz z derealizacją. Przez parę miesięcy brałem escilatopram, ale w związku ze strasznymi skutkami ubocznymi i pogłębieniem derealizacji musiałem go odstawić. Teraz jestem od miesiąca na tianeptynie ( tianesal ). Od około 2 miesięcy zacząłem też stosować xanax, jednak w bardzo małych dawkach, ponieważ wiem czym grozi regularne stosowanie benzo. Może będziecie się śmiać, ale mam tabletki 0,5 mg, które dzielę na 5-6 porcji i taką porcję zażywam 3 x dziennie ( to wychodzi około 0,08 – 0,1 mg na jedną porcję ). Dziennie biorę xanaxu w granicach 0,25 mg łącznie. Podejrzewam, że to efekt placebo takiej ilości ale wkręciłęm sobie , że mi pomaga i faktycznie czuję się po nim spokojniej. Teraz pytanie do was kochani, czy od takiej dawki można się uzależnić, czy raczej jest ona zbyt mała, żeby było uzależnienie. Z góry dzięki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie może wywołać uzależnienie fizyczne w takich dawkach ale musiałbyś sobie już to dłużej pobrać. Skumulować lek, przyzwyczaić organizm. Myślę, że zacząłbyś zwiększać. Może nie.

Uzależnienie fizyczne nie jest takie proste do wypracowania za pomocą alprazolamu. To nie helupa. No ale jeśli masz skłonności, szczególnie psychiczne to droga do fizycznego jest znacznie łatwiejsza.

Sprawa indywidualna.

Odstawić? Skoro bierzesz takie dawki to nie bardzo wiem jak chcesz to odstawiać. Ewentualnie pomijając dawki, bo zmniejszyć nie ma co. Albo cold turkey, przy takich dawkach po prostu odstawiasz i już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie może wywołać uzależnienie fizyczne w takich dawkach ale musiałbyś sobie już to dłużej pobrać. Skumulować lek, przyzwyczaić organizm. Myślę, że zacząłbyś zwiększać. Może nie.

Uzależnienie fizyczne nie jest takie proste do wypracowania za pomocą alprazolamu. To nie helupa. No ale jeśli masz skłonności, szczególnie psychiczne to droga do fizycznego jest znacznie łatwiejsza.

Sprawa indywidualna.

Odstawić? Skoro bierzesz takie dawki to nie bardzo wiem jak chcesz to odstawiać. Ewentualnie pomijając dawki, bo zmniejszyć nie ma co. Albo cold turkey, przy takich dawkach po prostu odstawiasz i już.

 

Dzięki za pomoc, póki co postanowiłem nie zwiększać dawki i na nich trwam od 2 miesiecy. Chciałbym to odstawić, ale problem polega na tym, że niweluje to u mnie w znaczacym stopniu derealizację, której dostałęm chyba po escilatopramie a to uczucie masakra. Mam je od paru miesiecy i wogóle nie mogę się do tego przyzwyczaić a co dopiero olać to jak radzą na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć tak jak piszesz od esci może od zaburzeń. Ale jest też możliwość że to skutek tamtego + nie przyjmowanie dawki alprazolamu. Skoro bierzesz codziennie od 2 miesięcy to mogła się rozwinąć jakaś zależność organizmu/psychiki i to dodatkowo przy odstawianiu potęguję efekt derealizacji. Może spróbuj sobie ten lek zmienić na coś słabszego. Jeśli to benzo Ci pomaga to inne też powinno. Szczególnie przeciwlękowe. Albo spróbować czegoś uspokajającego nie będącego benzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć tak jak piszesz od esci może od zaburzeń. Ale jest też możliwość że to skutek tamtego + nie przyjmowanie dawki alprazolamu. Skoro bierzesz codziennie od 2 miesięcy to mogła się rozwinąć jakaś zależność organizmu/psychiki i to dodatkowo przy odstawianiu potęguję efekt derealizacji. Może spróbuj sobie ten lek zmienić na coś słabszego. Jeśli to benzo Ci pomaga to inne też powinno. Szczególnie przeciwlękowe. Albo spróbować czegoś uspokajającego nie będącego benzo.

 

Biorę tianesal 3 x 12,5 mg, ale jakoś nie bardzo czuję jego działanie, plusem jest 0 efektów ubocznych. Brałęm też hydroksyzynę, pomagała na lęki ale na mnie działała strasznie usypiająco. Mój problem jest wogóle skomplikowany bo poszedłęm do psychiatry ze zwykłą nerwicą ( kołatanie serca, drżenia, hiperwentylacja ) a dostałęm lek po którym tamte objawy ustąpiły ale dostałem czegoś o wiele gorszego - derealizacji. Trochę to ustąpiło teraz już nie powiem, ale do normalności póki co daleka droga a sam odkryłem, że benzo pomaga na derealizację, stąd będąc świadomym co to jest benzo zacząłem to brać. Ech ciężkie jest życie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zapytaj doktora o tranxene. Dawka 5mg powinna Ci wystarczyć, no może być 10 (cloranxen) można go jakoś podzielić. Ten lek ma długi okres działania, nie musiałbyś (jeśli by ci pomagał) brać tak często. 2 dawki powinny wystarczyć. A i zjawisko uzależnienia w przypadku korazepatu jest znacznie mniejsze niż przy alprze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zapytaj doktora o tranxene. Dawka 5mg powinna Ci wystarczyć, no może być 10 (cloranxen) można go jakoś podzielić. Ten lek ma długi okres działania, nie musiałbyś (jeśli by ci pomagał) brać tak często. 2 dawki powinny wystarczyć. A i zjawisko uzależnienia w przypadku korazepatu jest znacznie mniejsze niż przy alprze.

 

Dzięki za radę, za tydzień mam wizytę to zapytam. Mam jeszcze w domu lorafen, ale go nie stosowałem bo same negatywy o nim wyczytałem. Myślałem o xanaxie SR ale widzę, ze dawki są od 0,5 mg a więc dużo jak dla mnie a tego nie powinno sie łamać z tego co wiem. Ok zapytam o te długodziałające :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę Xanax od ok 10dni, na nerwicę depresyjno-lękową. Miał mi pomóc na lęki. Pomaga, ale nie tak jak czytam. Nie czuje tego "amerykańskieg relaxu" Lęk niweluje, ale nie do końca. No i nie trwa to dłuo. Po ok.2-3 godz od wzięcia zaczyna mi cholernie walić serce. Wziety na noc, powoduje, że szybko zasypiam, ale mam koszmary ( najcześciej śnią mi się zmarłe osoby), mdłości, które czuje nawet przez sen i wcześnie się budzę. Biorę lek 12-1godz a budzę ok.6 rano z waleniem serca, niesmakiem w ustach i lękiem.

W szpitalu leżałam z dziewczynami, które brały po paczkę Xanaxu dziennie, popijając wódką. Nie mogły się go nachwalić. Ze po nim chce się żyć, że daje kopa .... Dlaczego tak na mnie nie działa? czy to się jeszcze zmieni? czy te nieprzyjemne skutki miną? czy może jednak alprazolam nie dla mnie. A, chciałam zaznaczyć, że biorę oryginalny Xanax, bo może to też ma znaczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie usypia do 0,5mg. Dawka 0,5 jest już wystarczająco nasenno-przymulająca by łatwo zasnąć. A co ciekawe dopiero dawka 1mg i wyżej działaaktywizująco i przeciwlękowo. Zawsze jak miałem dostać alprazolam to prosiłem o xanax 1mg takie ładne lawendowe tabletki. Był najlepszy, przy generykach czułem różnicę w działaniu przeciwlękowym, było znacznie gorsze. Ja za SR 1mg zapłaciłem 45zł :( Stracona kasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Afobam akurat zaliczam do tych dobrych generyków, jest bardzo dobry. Choć zanax działał na mnie bardziej prolękowo.

Przecież Xanax to oryginał i MUSI być najlepszy!

 

akurat jest rożnica w generykach , xanax najlepszy i afobam , neurol juz slabszy i inne

 

przy zolpidemie różnica duża w apo-zolpin a stilnox czy zolpic lub nasen . ten apo-zolpin u mnie wcale ne dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, aktualnie nawet Alprox, Alpragen niczym się nie różni od Xanaxu, ten sam kształt/kolor i skład tabletek, wypełniaczy itp.

kiedyś była różnica teraz nie ma, producenci po prostu nie chcą tracić klientów i wyrównali produkcję, btw. podobno wszystko jest produkowane w 1 fabryce, ktoś

już kiedyś o tym pisał tutaj, jakiś farmaceuta, chodzi jedynie o brand.

nie wiem jak jest z Afobamem i Neurolem, bo dawno nie brałem, tak samo Zomirenem.

 

inaczej jest przy antydepresantach, tam max. wahanie jest do max 10% różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×