Skocz do zawartości
Nerwica.com

Neuroleptyki/leki przeciwpsychotyczne.


mefiboszet

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Wudezet znaczy zapytać mogę ale czy mi zamieni to nie wiem. Czyli lepiej brać tą olanzapinę niż nie brać? Mam wrażenie, że to po tej olanzapinie mi się bardzo pogorszyło no nie wiem może to zbieg okoliczności. W sensie, że nastrój mi się pogorszył i aż tak złego nie miałem nigdy wcześniej. Ale chyba muszę zmienić ten lek na coś innego bo ten nastrój momentami jest nie do wytrzymania. Kurwaa niewiem. Zobaczę jeszcze tak z miesiąc na tej olanzapinie a jak nie to zmienie. Jeszcze raz dzięki bo nie wiem co robic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogorszył się nastrój, ale obniża stan psychotyczny. Coś za coś. Leczenie schizofrenii zawsze jest bardziej ważne od np. pożądanego samopoczucia. Nie schodź z tego leku, ewentualnie spytaj się o zamianę na np. amisulpryd, ale daj się przyzwyczaić do tego leku pierw, daj mu czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mbleble1990 nie jestem lekarzem i potraktuj te wypowiedz jak moje skromne zdanie ale poparte doświadczeniem, beznadziejny lek dostałeś.

Olanzapina otumania. Nie będzie inaczej, co najwyżej troche mniej jak organizm przyzwyczai się do leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sailorka, on nie ma psychozy, a zresztą wiele innych neurolepów też z niej wyciąga i przy tym tak nie otumaniają. mnie akurat z psychozy lepiej wyciągał amisulpryd niż olanza po której w dodatku tyłem i spałem zbyt dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy hustawka nastrojow minęła . Ale za to wczoraj jak 10 mg wzialem to po godzinie czulem takie ogłupienie i osłupienie że masakra :D ale to akurat mi nie przeszkadza xd Jak sie rozni dzialanie np olanzapiny od innych neuroleptykow np. tego ampisulprydu czy jak to sie zwie. I jeszcze pytanie czy dlugotrwale przyjmowanie psychotykow ma jakies skutki? np stosowane rok czy pare lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak psychiatra mi da taki jaki on bedzie chcial, nie wiem czy bede w ogole proponowal, da mi taki jaki on uwaza za sluszny ale po cichu i tak bede mial nadzieje na ten ampisulpryd . No ale jak dalej tą olanzapine ktora dajmy dalej by nie dzialala to pierdziele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja sytuacja lekowa, od jakiś dwóch tygodni biorę olanzapinę pierw 5 mg przez tydzień, potem przez tydzień 10 mg, wczoraj zmniejszyłem do 7.5 mg a dzisiaj zmniejszam do 5 mg, będę brał 5 mg a zwiększę dopiero jak huśtawki nastroju miną ewentualnie i chętnie zapytam psychiatry o inny lek. Bo ten działa na izolowanie się od ludzi ale wywołuje u mnie huśtawki nastroju a właściwiej silnie pogarsza nastrój. Za zgodą psychiatry oczywiście zmniejszyłem bo powiedział, że mogę sobie zmniejszyć jak będzie za mocno. Czy ten lek jest w ogóle dla mnie? takie pytanie do Was. Od jakiś paru dni biorę też paroksetynę, dodałem ją do olanzapiny. Mam nadzieję, że paroksetyna mnie znieczuli i wtedy będę mógł zwiększyć dawkę olanzapiny bo olanzapina działa na coś ale pogarsza co innego. Najchętniej wypróbował bym inne neurolepty. Yy znaczy dzisiaj zmniejsze do 6.25 mg a od jutra 5 mg będę brał albo nawet mniej np. 2.5 mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×