Skocz do zawartości
Nerwica.com

Cytaty, aforyzmy.. (i inne fajne teksty)


ewa125

Rekomendowane odpowiedzi

"Żyje­my tak jak śni­my – samotnie."
Joseph Conrad

"Czas jest nasz, ale wie­czność na­leży do Boga."
"Bóg może is­tnieć al­bo i nie, ale cier­pienie is­tnieje z całą pew­nością. Jest ab­so­lut­nie rzeczy­wis­te i niezap­rzeczal­ne. I z tej realności wy­nika właśnie mo­je zaan­gażowa­nie, jądro mo­jej wiary." Anne Rice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będą nazywać cię „szalonym”, ponieważ urodziłeś się z darem patrzenia na rzeczy inaczej i to ich przeraża.

Nazywają cię „intensywnym”, ponieważ urodziłeś się z odwagą i odwagą, aby móc żyć i czuć to w pełni, a to ich onieśmiela.

Będą nazywać cię „samolubnym”, ponieważ odkryłeś, że jesteś najważniejszą rzeczą w swoim życiu i nie przynosi im to korzyści.

Przez długi czas będą cię naznaczać na wiele sposobów, z wieloma osądami, ale pozostań w sobie, w swoich pragnieniach i wierny swojej istocie, ponieważ w końcu będą cię szukać, tego co przekazujesz, po co zarażasz, kim jesteś, swoją magią.

Alejandro Jodorowsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wreszcie, jak nigdy zdaję sobie sprawę, że nie ma dla mnie miejsca, dokąd mógłbym pójść, nie ma niczego, co mógłbym uczynić i nie ma nikogo, kogo mógłbym poznać. Głos w mojej głowie raz za razem powtarza te stare zasady. Ten głos jest jego głosem i ten głos jest także moim głosem. I są tam inne głosy, głosy, których nigdy wcześniej nie słyszałem; głosy już martwe albo dopiero zamierające w wielkiej, księżycowej ciemności. Bardziej niż kiedykolwiek wydaje mi się niezbędny nowy rodzaj ustaleń - dramatycznych, nieokreślonych ustaleń - cokolwiek, co tylko pozwoli mi znaleźć wybawienie od rozdzierającego serca smutku, który cierpię każdej minuty każdego dnia (i nocy), tego zabójczego smutku, który nie opuści mnie już nigdy, bez względu na to, gdzie pójdę, co uczynię, lub kogo poznam".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×