Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIRTAZAPINA (Auromirta ORO, Mirtagen, Mirtor, Mirzaten, Remirta ORO)


yoan22

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

169 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      122
    • Nie
      37
    • Zaszkodziła
      31


Rekomendowane odpowiedzi

estera1, jak pracuję 20 godzin, to potem zasypiam, ale na benzo najczęściej, ew. czasem na onierexe, albo benzo + onirex. Ale kompletnie mam rozregulowany rytm dobowy. Doba mogłaby dla mnie trwać 30 godzin, wtedy mój sen by się jakoś w to wpisywał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kalebexżeby zasnąć to musze dołożyc ketrelu 25-50.Ostatnio próbowałam nie wziąść ketrelu to zasnełam o 7 ramo na chwilke...Tak małe dawki chyba nie musze stopniowo zmniejszac.Nie wiem czemu nie potrafie zasnać na takiej dawce?może to moja wina ,że dołożyłam ketrel?ale przeciez musiałam jakos spac :(

Czarnobiała mery i Anna.Może wy z przepracowania nie możecie spac?Anna czemu miałby cie kopnąć mąż>?nie jestescie szczesliwi?Czarna a ty czemu az tyle godzin pracujesz?jestes pracoholikiem czy kasy potrzebujesz?nie mozesz skrócic godzin pracy?moze i sen by powrócił?jestes juz na dawce 45 czy dalej na 30?wiesz ,że jak wpadniesz po uszy w benzo to ciezko bedzie wyjsc z tego?

 

-- 17 wrz 2014, 17:08 --

 

mirta dziala po ok 2h wiec jak pracujesz 20h to ta mirta nie zdarzy dobrze sie rozkrecic bo za chwile bedziesz musiala wstawac.Ile godzin spisz?

 

Annaschodzisz juz z tej dawki 90?jak wyglada spanie u ciebie?po takiej dawce to chyba scina cie od razu co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

estera1, ja pracuję tak długo w tym celu, żeby się wystarczająco zmęczyć, żeby spać, wcześniej tak nie miałam. Ja nie muszę tyle pracować, mogę pracować, ile mi się podoba - mam twórczą pracę w domu, to ode mnie zależy ile zrobić. Ale co mam robić, jak nie mogę zasnąć, biorę się za to, co kocham, czyli za pisanie.

Brałam dotąd 30, ale dzisiaj spróbuję 45.

A benzo biorę jakieś 2 tygodnie, niedługo idę do psychiatry, to może coś zaradzi. Bo wiem, że nie można tego za długo brać

 

-- 17 wrz 2014, 17:12 --

 

Śpię normalnie - jakieś 6 godzin, tylko doba mi się przesuwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to masz sie fajnie skoro pracujesz z domu z drugiej strony rzadkie wychodzenie z domu też na psychike dobrze nie wpływa.Pamiętaj ,że jak wezmiesz 45 to ona od razu może nie zadziałac tylko np.po tygodniu

6h snu to nie jest źle.Ech gdzie te czasy gdzie spałam po 10h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy bardzo szczęśliwi ale boję się, że przez te wszystkie moje jazdy będzie miał kiedyś dość. Nie ma co krakać.

 

Jeszcze nie schodzę z 90mg, postaram się po weekendzie. Raz próbowałam zasnąć na 45mg ale nie udało się. Przyznaję jednak, że trochę się nakręciłam, że nie zasnę a dodatkowo miałam za sobą kiepski dzień w pracy i perspektywę powtórki. Jeszcze byłam piekielnie głodna a w lodówce tylko światło było bo nie chciało mi się iść na zakupy.

 

Wątpię żebym była przepracowana bo nie mam męczącej pracy ani fizycznie ani psychicznie. Zresztą nie mogę za dużo siedzieć w domu bo popadam w marazm i wymyślam cholera wie co. Może gdyby mąż był cały czas na miejscu byłoby mi łatwiej. A tak on ciągle w rozjazdach bo jest specjalistą w bardzo wąskiej dziedzinie w dodatku anglojęzycznym więc jeździ po całej Europie. Teraz jest w Stockholmie. Nawet jak jest w kraju to zwykle w Krakowie a ja w Opolu.

 

Z poradnią to świetny pomysł. Muszę się zorientować gdzie jest najbliższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja di Wawy jade mam az 400km ;( kolejna jest chyba nad morzem.Jak chcesz schodzic to zmniejszaj powoli dawke w dluzszym odstepie czasu.Niby mirta nie uzaleznia a jak sie odstawi nagle to bezsennosc wraca ;(

Aniu to ty jestes "slomiana wdowa" dobrze ,ze masz prace samemu w domu idzie zwariowac :P

Probuje zejsc z mirty ale bezskutecznie :(

 

-- 17 wrz 2014, 19:21 --

 

Skad u ciebie wziela sie bezsennosc?mąż wie co ci dolega?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słomiana wdowa? Chyba tak :)

Przywykłam już do tego ale czasem jak jest gorzej to wolałabym mieć Maćka przy boku. Może byłoby mi łatwiej.

Ciężko tak jeździć do Warszawy ale gdyby leczenie miało mi pomóc to bym się zdecydowała.

Co do zmniejszenia dawek mirty, kupię jutro gilotynkę do tabletek i będę kroiła na kawałki. Może się uda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostrym nożem dziele.Moze najpierw zagadaj z lekarka doradzi ci ile mg i w jakim odstepie czasu masz zmniejszac.Dla mnie ta poradnia to ostatnia deska ratunku.Sa blizej ale prywatnie zostajesz na 3-4dni i robia ci mase badan

 

 

Pomogli Ci w tej poradni? Długo już tam jeździsz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

estera1, no właśnie z tego artykułu nie wynika, żeby mieli jakieś inne metody niż psychiatrzy. Gdyby były jakieś inne metody, niż leki zapisywane przez psychiatrów, to psychiatrzy też by je stosowali.

Według mnie nie warto sobie tym zawracać głowy.

 

-- 17 wrz 2014, 20:10 --

 

Wszystkie leki wypisane w tym artykule brałam - oprócz starych neuroleptyków, ale to dlatego, że odmówiłam, bo nie warto się truć czymś co bardziej szkodzi niż pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię, że nie lubię neuroleptyków - biorę. Ale nie te starej generacji - po nich się czułam jak żywy trup, nigdy więcej.

Nie robię żadnych dzienniczków.

Na terapię żadną nie idę, bo byłam na pozn-beh, to kobieta mi mówiłam, że jestem problemem dla ludzi, jestem bezczelna i miałam ochotę się zabić po tych spotkaniach z nią. Nigdy więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×