Skocz do zawartości
Nerwica.com

Problem z psychiką


Termofor

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu mam problem z własną psychiką. Chodzi o to ze zachowuje się jak dziecko. Mam 14 lat (wiem, mało) a każdy mi powtarza że zachowuje się jak dziecko. Główną tego przyczyną jest to że całkiem świadomie wykonuje jakieś nadpobudliwe "głupie" ruchy a potem się z tego śmieje.

 

Np. taka sytuacja

 

Stoje w lustrze i robie do siebie miny, potem się z tego śmieje, biegam po domu wymachuje rękami a gdy ktoś mnie nakryje to się jeszcze bardziej śmieje.

 

W szkole tak samo, biegam krzyczę wymachuje rękami (razem z moim kumplem który jest jeszcze bardziej stuknięty ode mnie) a potem się z tego śmieje. Śmieje się z tego że udaje debila. No ale co może sobie pomyśleć nauczycielka kiedy kolega kładzie sobie kartkę papieru na głowe a ja się śmieje jak opętany.

 

W szkole idzie dobrze, mimo że w domu wcale się nie uczę.

 

Na początku myślałem że to tylko wygłupy ale potem to było silniejsze ode mnie i musiałem sobie trochę w domu "powygłupiać" nawet sam do siebie. Powiedzmy potrafię przez 20min machać rękami udając że są to przewody i "strzelać" prądem i to nie są wygłupy czy popisy bo ja to robię sam do siebie.

 

Dodatkowo dodam jeszcze że mam zdolność rozśmieszania innych jednym słowem.

 

 

Ale mam jeszcze jeden problem. Od pewnego czasu mam problem ze snem. Mianowicie chodzi o to że, np. idę spać o 19.00 wstaje po 10 godzinach i jestem niewyspany. Często śpię w dzień i jest to silniejsze ode mnie. Jeżeli już się położę, mimo że nie chce mi się spać, to potrafie zasnąć w ciągu minuty i obudzić się na drugi dzień o 6, jeżeli zasnąłem przykładowo o 17. Mimo że w nocy spałem tyle ile trzeba.

 

Jedyne co mnie pobudza żebym nie spał to coś co wymaga wysiłku psychicznego, bo po fizycznym to chce mi się spać jeszcze bardziej.

 

Wiem że to są głupie problemy, pewnie tak samo głupiego gimnazjalisty, ale było by miło gdybyście mi się to w jakiś sposób wytłumaczyli bym przynajmniej spał spokojnie.

 

Z góry dziękuje za odp 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Termofor, Czy czujesz bardzo często,że rozpiera Cię energia, że masz jej za dużo? Nie chcę Tobie stawiać diagnozy bo specjalistka nie jestem, ale:

 

- z nauką nie masz problemów, z tego co przeczytałam ciągle doprowadzasz sie do stanów, w których rozładowywujesz swoją energię, może zapisz się na jakieś dodatkowe zajęcia fizyczne np. basen, siłownia, gra w piłkę, siatkówka itp.

- pisałeś też, że po wysiłku jesteś senny, moze wykonaj podstawowe badania lekarskie,żeby wykluczyć seność (morfologia, OB, rozmaz, poziom cukru)

- możesz też miec zaburzenia hormonalne, w Twoim wieku to normalne,

- możesz mieć zespół nadpobudliwości psychoruchowej, będziesz potrzebował szczególnych metod i form pracy-nauki, organizacji czasu wolnego,

- pisałeś,ze często ogarnia Cię śmiech. Czy ten śmiech jest bez powodu?Z kartki na głowie kolegi to ja też bym sie uśmiała, jednak w takich sytuacjach-na lekcji poprostu nie wypada, - może chcesz zwrócić na siebie uwagę w szkole? w domu? Co Twoi rodzice na Twoje prolemy?Opowiadałeś im o tym?

 

To co napisałam-nie bierz do serca.....szukamy przyczyny senności i "głupawki"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinines zostac zdiagnozowany w kierunku ADHD. Kolega z mojej klasy mial takie same objawy, a nawet gorsze-zupelnie nad soba nie panowal-potrafil wbic komus scyzoryk w reke (dla "zabawy" - nie bylo w tym agresji) lub popchnac kogos prosto na ulice, nie patrzac, czy cos nie jedzie...

 

Co do snu, spisz za dlugo i dlatego jestes niewyspany. Spij 9 h i poczujesz sie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×