Skocz do zawartości
Nerwica.com

Mój paraliżujący stres!


Amelia92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mój problem polega na tym, że okropnie się stresuję. Cały dzień chodzę znerwicowana, chociaż czasem nie wiem dlaczego i nie mam ku temu jakichkolwiek powodów. Często próbuję się wyluzować i głęboko oddychać, bo naprawdę nie wiem, czym w danej chwili się stresuję ale to i tak nie pomaga. Jestem strasznie niespokojna i ten stres dobija mnie na tyle, że nie mam nawet ochoty nigdzie wychodzić. W szkole, kościele czy w podobnych zatłoczonych miejscach czasami mam wrażenie, że cała uwaga wszystkich ludzi skupiona jest na mnie, a kiedy nauczyciel się na mnie spojrzy, to zawsze serce aż zawali. To uniemożliwia normalne funkcjonowanie... Trzęsą mi się ręce, włosy wypadają garściami i mam tiki. Przecież wszyscy to widzą. A to wszytko przez stres... Ale jak mówiłam, nie rozumiem dlaczego go mam... Czasami jakoś nie potrafię się wyluzować, przystosować do innych i wtedy jest najgorzej.

Jak sobie z tym poradzić...?

Gorąco pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak samo..czasem się tak zestresuję, że nawet nie pamiętam o co mi tak naprawdę chodzi. Nic odkrywczego tutaj nie napiszę, ale najlepszą metodą na takie napięcie, jest jego minimalizanie. Ludzie mają na to różne sposoby, w zależności od tego co im samym sprawia przyjemność. Jeden musi pójść pobiegać, popływać, drugi woli porysować, trzeci potańczyć inny jeszcze coś.....Sztuką jest znaleźć sobie właśnie to co nam służy. Oczywiście nie przyniesie to rezultatów od razu. Na początku trzeba się pogodzić, że napięcie będzie się jakiś czas utrzymywało, ale konsekwencja potrafi z czasem dokonać cudów:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×