Skocz do zawartości
Nerwica.com

Odradzam branie wszelkich leków p/depresyjnych.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Thazek, Uwierz mi ,że lęki też mogą być różne. Ja codziennie stałam w oknie i ryczałam ze złości , strachu i bezsilności. Miałam małe dziecko i nie byłam w stanie wyjść z nim na spacer. Wieczorami przed zaśnięciem obiecywałam sobie ,że jutro już wyjdę i każdego dnia było to samo, przejście progu i paraliżujący strach. Uwierz nie dało się, a motywację miałam silną. Nie wiem czy bym to zniosła gdyby mi w końcu leki nie pomogły :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie typowych leków nie ma.Zaleca się Buspiron(Spamilan),SSRI-sertralina,paroxetyna,NSRI-wenlafaksynę,neuroleptyki-flupentixol w małych dawkach.Niektórym pomaga propranolol-super w tzw.lęku scenicznym(jego nowe oficjalne zastosowanie)Doraźnie:jeśli przeważają dolegliwości somatyczne-medazepam,bromazepam;gdy jest więcej napadów paniki,lęku-nieśmiertelny alprazolam.Ostatnio się pisze,że sertralina,paroksetyna powinne być zalecane w nerwicy lękowej.Ogólnie-leki w tym przypadku nie powinne zamulać,otępiać,żeby pacjent świadomie żył i nauczył się,że można żyć bez lęku.Nie można zostawić pacjenta bez leków-wtedy spirala sama się nakręca,pacjent się alienuje i jest jeszcze gorzej.Najczęstszy schemat leczenia:SSRI+flupentixol lub spamilan(flupentixol do tego aktywizuje)+doraźnie jakieś benzo.Jutro będę na katedrze psychiatrii,to się dokładnie profesora dopytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z GABA nie ma żartów,uzależniają(benzo,barbiturany)Ciekawym lekiem też jest Baklofen-środek zwiotczający mięśnie.Działa na GABA,powoduje często zniesienie lęku i odhamowanie,stosowany w terapii alkoholizmu,narkomanii,uzależnienia od benzodiazepin(w Polsce rzadko,ale we Francji już tak).Jeśli jest stosowany w celach terapeutycznych a nie rekreacyjnych nie uzależnia.Dobra była "pigułka gwałtu"-gammahydroksymaślan stosowana terapeutycznie,ale przerwano badania z powodów używania jej w celach "niemedycznych".Anafranil (klomipramina) nie bardzo działa na GABA..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×