Skocz do zawartości
Nerwica.com

PERAZYNA (Perazin, Pernazinum)


Gość

Czy perazyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

53 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy perazyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      36
    • Nie
      12
    • Zaszkodziła
      10


Rekomendowane odpowiedzi

wydaje mi się że ludzie w psychozie nie korzystają z internetu

 

Jest zupełnie na odwrót.

 

są opisane na zagranicznych stronach przypadki trwałej akatyzji np po odstawieniu leku przeciwpsychotycznego

 

Po dawkach szpitalnych lub zbyt dużych i długoterminowym stosowaniu, przypuszczam...

 

na jednym forum znalazłam wypowiedź że dziewczyna nie zasnęła nawet na minutę przez pół roku a ja w to uwierzyłam , a moja lekarka mówiła że gdyby tak było to już by w grobie spała wiecznym snem

 

Nie ma takiej osoby na świecie. Nie jest możliwe funkcjonowanie organizmu bez odpoczynku i regeneracji w tak rozległym czasie.

 

Jestem dzień po odstawieniu akatyzji jeszcze nie ma ale ona może się pojawić do 6 tyg :(:(

 

Nikłe szanse.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akineton albo coś podobnego powinno załatwić sprawę, już ci o tym mówiłem. Obawiając się o takie objawy lek odstawiałbym w porozumieniu z lekarzem. Być może przepisałby ci taki lek, a jak nie to zawsze pozostaje neurolog. Rozdrażnienie i niepokój ruchowy zawsze u mnie występuje po odstawieniu neuroleptyków, ale to mija.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie zastanawiałem się, czy to jest akatyzja :P Ale tak, trudno jest mi wtedy utrzymać pozycję, z tym że ja potrafię w miarę to opanować, ale wtedy dochodzi jeszcze wielkie rozdrażnienie wewnątrz siebie i niewyjaśniony niepokój. Akineton biorę wtedy, gdy naprawdę jest to nie do opanowania, ale wiem, że to i tak minie, w zależności od dawki jaką przyjmowałem i właściwie leku. Lecz przechodziło to zazwyczaj w ciągu kilku dni, tygodnia. Poza tym jest to spowodowane neuroleptykiem, to jest taki objaw uzależnienia.

 

-- 14 gru 2011, 23:46 --

 

Ja za Akineton zapłaciłem niecałe 30 zł. To trochę dużo, ale starcza na długo, o ile stosuje się go sporadycznie i w niskich, ale skutecznych dawkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 zł? a mi ktoś mówił że 150

 

To masz złe informacje. Myślę, że jeśli masz ubezpieczenie, zapłacisz mniej więcej tyle co ja. Na dowód trzymaj to: http://www.bloz.pl/bloz/lek/show/4049101 Nawet bez "P" nie zapłacisz więcej niż 30 zł w większości aptek.

 

czytałam że akatyzja po odstawieniu pojawiała się dopiero po 6 tygodniach :cry::cry:

 

A ile było takich przypadków? Czy ta osoba przyjmowała lek korygujący i w jakich dawkach brała neuroleptyk oraz jak długo była leczona? I czy podczas leczenia wystąpiły podobne objawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chcę brać żadnych tabletek do końca życia

 

Nikt tu nie mówi, że taki lek miałabyś przyjmować do końca życia. To mało prawdopodobne.

 

pozatym akineton pogarsza pamięć

 

W małych dawkach nie wykazuje takiego działania, a jeśli chodzi o sedację, to mija dosyć szybko. Po regularnym stosowaniu znika na zawsze.

 

opisano 2 przypadki po odstawieniu pochodnych fenotiazyny

 

To faktycznie bardzo dużo... 8) Nie martwiłbym się o to tym bardziej, że oba te przypadki zdarzyły się ubiegłej ery. Wtedy, gdy pojęcie o stosowaniu psychotropów było zapewne dużo mniejsze i nikt nie wiedział, jak radzić sobie z takimi przypadkami. Ba, nawet teraz istnieją psychiatrzy, którzy bez konsultacji z neurologiem nie byliby w stanie poradzić sobie z tym problemem.

 

czemu akurat ja mam być tym przypadkiem 1/1000?

 

Jeśli faktycznie by tak było, to lek dawno wyszedłby z użycia.

 

ja myślę że pernazyny nikt już nie stosuje

 

Lek nadal jest stosowany, ale wyparły go (jak i pozostałe) leki nowej generacji, silniejsze i bardziej wybiórcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mam to rozumieć że wywołuje akatyzję po odstawieniu?

 

Nie, ta część odnosiła się do późnych dyskinez, choć to prawda, że po odstawieniu leku może pojawić się krótkotrwała akatyzja, o ile będzie dobrze leczona.

 

Jak ludzie mogą pisać że nie śpią pół roku i jaki mają w tym cel? straszyć innych którzy we wszystko wierzą?

 

Bezsenność a kompletny brak snu to dwie odmienne rzeczy. Po tym drugim się umiera i następuje to dosyć szybko, z kolei bezsenność wpływa na jakość życia, pogarszając ją.

 

dostałam akatyzji. Nie mogę wysiedzieć w jednej pozycji, zmieniam ciągle pozycję

 

Może przyjmą cię na dyżurze. Ja bez Akinetonu pod ręką nigdy bym leku nie odstawił. Zawsze wezmę tabletkę i przejdzie, wtedy nie muszę się męczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pier....ę

też miałam akatyzję, przy innym leku

przeszła po tygodniu

 

sama się nakręcasz tym wszystkim

i przez to że wyczytałaś tyle o objawach ubocznych teraz je dostajesz. jutro pewnie przyjdzie kolejny.

a potem przezeczytasz o tym że ktoś miał po tym sraczkę i dostaniesz sraczki.

takie jest moje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przestałąm brac, rozregulował mi sie strasznie cykl :(

i teraz znów mam problemy ze spaniem :(

nie moge zasnąć, budze sie po kilka razy.... :(

najgorzej nad ranem 4-5

i przestałam spac w dzień

nie potrafie zasnąć mimo zmęczenia

ale sie bałam....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suchość w ustach-działanie cholinolityczne.Powinno się zmniejszyć w trakcie,ale może zostać - pernazyna to stary lek p.psychotyczny,ale b.łagodny.Domowa metoda-ssanie kwaśnych cukierków,nawet pomyślenie o czymś bardzo kwaśnym powoduje ślinotok :D dużo gumy do żucia-zwiększone przez brak śliny ryzyko próchnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukrainka, Jak odstawiać ? Tez zażywałem tzw mikrodawki na polepszenie snu. 50-75 mg. Codziennie przez kilkanascie miesiecy.

 

Odstawiłem z dnia na dzień. Bez najmniejszych dolegliwości, po prostu nic.

 

Moze po prostu twoje dolegliwosci biorą z lęku przed potencjalnymi skutkami z odstawienia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę pernazynę rano 25 i na noc 100mg albo jak się lepiej czuję to 50mg. Nijak mi to nie pomaga w zaśnięciu, ale minęły myśli samobójcze z czego jestem zadowolona. Już lepiej po zwykłym ataraxie chyba śpię niż po tym leku. Może lekarka powinna mi go zmienić, żebym się w końcu wyspała! A może za małą dawkę biorę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×