Skocz do zawartości
Nerwica.com

PERAZYNA (Perazin, Pernazinum)


Gość

Czy perazyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

53 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy perazyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      36
    • Nie
      12
    • Zaszkodziła
      10


Rekomendowane odpowiedzi

Może inaczej

jest lekiem często przepisywanym , bo na wiele osób działa .Mówie tu na na podstawie mojego przypadku , gdzie w państwowej przychodni faszerowali mnie perazyną ,bo było duze prawdopodobieństwo , ze poskutkuje .Jednak tak sie nie stało .Tak na powaznie moje leczenie zaczęło sie w prywatnej przychodni , tam od razu odstawiłem perazyne i zaczałem testowac na innych lekach , które miały znacznie mniej skutków ubocznych .ża trzecim razem udało się trafić z lekiem .

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mi przepisała permazynę. Biorę xetanor od roku, próbowałem odstawić ale przy dawce 10mg dopadła mnie depersonalizacja, teraz biorę znowu 20mg ale coś nie chce zadziałać i nadal źle się czuję, uczucie odrealnienia, chore myśli w głowie, wszystko takie dziwne się wydaje.

Warto próbować tą permazynę? Nie ma później problemów z odstawieniem tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja brałem pernazyne przez 2 lata w najniżyszch dawkach, uspokaja, wycisza...bardzo dobry lek podsumowując...z pewnością pewien potencjał przeciwlękowy też ma...

Majkel86 - a czy lekarz kazał Ci odstawić Xetanor?? ja biore go od 3 lat obecnie bez żadnego innego leku i ani myśle odstawiac spoko lek...

pernazyny teraz nie biore ale kiedys byłem w identycznej sytuacji jak Ty, brałem xetanor i lekarka dała mi do tego pernazyne i okazała sie to najlepsza opcja...

pernazyna z xetanorem(paroksetyną) moim zdaniem doskonale sie sprawdza w celu osiągnięcia spokoju wewnętrznego, zwalczania dodatkowo niepokoju i krzywych myśli...

Majkel86 - co do xetanoru to moge powiedziec że to jest najcięższy do odstawienia lek z SSRI, nic dziwnego że gorzej sie czujesz...

wróciłeś do 20 i lada dzien powinno wrócić wszystko do normy, musisz dać organizmowi kilka dni żeby spowrotem sie przestawił na 20 mg, znam doskonale ten lek i wiem że przy modyfikacjach dawkowania trzeba kilka dni poczekac, ja zazwyczaj w połowie 3 doby już czuje ustabilizowanie leku.....

na te objawy co piszesz pernazyna powinna sie sprawdzić idealnie....ale zanim zacznie działać trzeba jakiś tydzien poczekać, senność na początku będzie większa

uspokojenie również, dlatego pernazyne najlepiej brać na noc, ze skutków ubocznych obniżenie libido, większa potliwość, zwiększone drżenia...

co do odstawienia to nie jest trudne, ale trzeba sie liczyć z tym że objawy sprzed brania(przynajmniej niektóre mogą wrócić...ale niektóre mogą być wyleczone...

ja czuje że troche mnie wyleczyła pernazyna i xetatnor z niepokoju i lęków....

po odstawieniu czułem i czuje na codzien przyspieszenie myślenia, większą stymulacje, pozostał jeszcze delikatny niepokój, obsesyjne myśli i mam ochote jeszcze

spróbować dorzucić do xetanoru jak kiedys pernazynke^^

trzeba też pamiętać że trzeba dać pernazynie na pełen efekt zadziałania 3 tygodnie bo po tym czasie ponoć zaczyna działać przeciwpsychotycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z xetanorem mam już drugi raz do czynienia, kilka lat temu też brałem i pamiętam nawet, że sam go sobie odstawiłem bez problemu, tym razem już nie poszło tak łatwo nie wiem czemu.

 

Teraz sama lekarka zaproponowała odstawienie, kazała brać co drugi dzień ale ja wolałem stopniowo zmniejszać.

Bierzesz 3lata, wiem, że to spoko lek i bezpieczny ale co chcesz go brać do końca życia? :)

Ja tam mam nadzieję, że leki + praca nad sobą w końcu dadzą efekt, na razie też sobie dam spokój z odstawianiem ale w końcu przyjdzie na to czas ;)

 

Dzisiaj już generalnie jest w miarę dobrze, ogólnie od środy czuję jakby poprawę, wczoraj tylko jeszcze taki gorszy dzień się trafił, myślę, że będzie coraz lepiej.

 

Ogólnie to doraźnie sobie brałem teraz hyrdoxyzyne, czasem rano czasem na wieczór, żeby się lepiej spało, może teraz zamiast tego spróbuje tej permazyny.

 

Aha a jak się ma ta permazyna z alkoholem? Bo na xetanorze zdarzało mi się wypić i problemów nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przywykłem do myśli że przynajmniej jeden lek będe zawsze brał paroksetyne(xetanor), wiem że zawsze depresja wróci bez leku, narazie nie chce mi sie pracować psychologicznie nad sobą i dlatego tak myśle, ale wiem że terapia psychologiczna to jedyna droga do wyzdrowienia, bo leki same leczą ale w większości przypadków bez terapi sie niepowiedzie

 

pernazyna z alkoholem nasilają na wzajem swoje działanie, w większych dawkach połączenie z alkoholem może niezbyt dobrze sie skonczyc

 

rada: jak pić to na pewno nie po wzięciu, albo jak sie idzie pić to pominąć dawke jedną

 

no na xetanorze to nic, nie gryzie sie z alkoholem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem na kilku sesjach u psychologa, podpowiedziała mi trochę co robić dalej to już ode mnie zależy. Stosuje sobie treningi relaksujące Schultza i Jacobsona, do tego przerabiam terapie Richardsa. Nie wiem na ile to pomaga a ile to zasługa leków no ale coś tam na pewno bo inne mam podejście do wielu rzeczy niż kiedyś.

 

Pernazyne sobie będę zarzucał przed snem tylko 25mg bo czuję, że xetanor już swoje robi i jest w miarę ok. Czyli jak wrócę % to sobie odpuszczę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zmiana koloru oczu na Perazynie jest trwała? Nie rozumiem, dlaczego wystąpił u mnie skutek modyfikacji pigmentacji, skoro zażywam najmniejszą dawkę (25mg, parę dni 50, ale już z niej schodzę).. Z czym związana jest zmiana barwnika - coś się wypłukuje czy odkłada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam coś ta perazyna chyba pomogła, poprawę oceniam tak na 80%, umysł mi się zrobił jaśniejszy, nie mam już tego silnego odrealnienia, dziwnych myśli, że wariuje. Czasem jeszcze to wraca ale nie jest tak silne i mija po jakimś czasie. A ogólnie to poprawę samopoczucia po braniu leków oceniam na może 60%, nie wiem czy jest możliwe, żeby czuć się po nich całkowicie wyleczonym, chyba nie... brak mi wiary, że z tego da się całkowicie wyjść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam coś ta perazyna chyba pomogła, poprawę oceniam tak na 80%, umysł mi się zrobił jaśniejszy, nie mam już tego silnego odrealnienia, dziwnych myśli, że wariuje. Czasem jeszcze to wraca ale nie jest tak silne i mija po jakimś czasie. A ogólnie to poprawę samopoczucia po braniu leków oceniam na może 60%, nie wiem czy jest możliwe, żeby czuć się po nich całkowicie wyleczonym, chyba nie... brak mi wiary, że z tego da się całkowicie wyjść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalbex3

perazynę biorę sporadycznie i tylko wtedy jak mnie za bardzo nosi w dawkach 25-50mg.

Kiedy bierzesz tą pernazyne w dzień czy na noc na sen? Czy może ją bierzesz na uspokojenie, lęki? Jak na Ciebie działa?

Pytam bo nią jestem zainteresowany jako lek na sen, wyciszający.

 

Jak biorę Tisercin na noc na sen to odstawiłem 100mg Sulpirydu branego w dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem Pernazinum jakoś w październiku 2012, na silną derealizację. Nie pomógł, ale nadal mam jej spory zapas i czasami się nią ratuję. Właśnie wziąłem 75mg, umysł jaśniejszy, zapachy czuję mocniej... Zastanawiam się, czy nie jestem już przeładowany serotoninowcami, skoro dobrze działają na mnie dopaminowe leki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×