Skocz do zawartości
Nerwica.com

związek z osobą o wiele lat starszą


monika88

Rekomendowane odpowiedzi

Czasami nieświadomie szuka się starszego męzczyzny czy kobiety. Chodzi tu o relacje z matką bądź z ojcem. NIeodpowiednia postawa ojca w dzieciństwie raczej może rzutować na późniejsze dorosłe życie, jako nieświadome poszukiwaie tego ojca. Ale nie zawsze tak musi być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monika88, To błąd ,powinnaś zostać w pracy i powiedzieć temu typkowi ,ze było to chwilowe ..taka jakaś słabość . Takie jest moje zdanie -ucieczka to nie rozwiązanie problemu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanów się czy warto z tego powodu zmieniac pracę? to poważna decyzja. jeśli jest dobra - na pewno nie. a ten Twój amant pomyślał choćby przez chwilę o zmianie pracy? dlaczego to tylko Ty masz ponosić konsekwencje? przemyśl to dobrze.może warto pójść za radą Maślanki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

betty_boo, I ja tak myślę . Podejrzewam ,ze w budowaniu poczucia własnej wartości ,ucieczka (zmiana pracy) będzie elementem destrukcyjnym ,a pozostanie i wyjaśnienie sprawy z tym kolesiem podniesie Twoja samoocenę .Zastanów się . To ,ze chcesz zmienić prace ,moim zdaniem jest dowodem na poczucie winy ( w tym wypadku nie uzasadnione) stało się, jak się stało -kijem Wisły nie zawrócisz. Ale rozwiązując problem ,pozbywasz się go , a uciekając oddalasz ...a oddalone problemy uderzają w nas w najmniej oczekiwanych momentach ,na dodatek ze zwielokrotnioną siłą .

 

[Dodane po edycji:]

 

Piszesz ,ze nadajecie na podobnych falach .A za przeproszeniem g***o prawda !!!

nie chce Cierpieć dużo bym dała żeby być z nim, ale jest jego rodzina i to jest dla mnie najważniejsze

Zobacz co napisałaś , masz priorytet ,nie tylko egoistyczny ,szanujesz inne (trzecie osoby) mogące na tym ucierpieć .

A on? Facet z rodzina biorący się za młodszą koleżankę z pracy ? Zacznij nazywać rzeczy po imieniu .Ten gość to zwykły sku***l i tyle .

Świnia nie szanująca własnej rodziny ,ani miejsca pracy .

Co więcej,uświadom sobie ,ze koleś prawdopodobnie szaleje z powodu kryzysu wieku średniego ,nawet jak by się rozwiódł i związał z Tobą . To czy masz pewność ,ze za kilka miesięcy ,lat w pracy nie pojawi się jakaś młoda atrakcyjna .Za pomocą której będzie chciał udowodnić sobie ,ze nadal jest mężczyzna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

namiestnik, mój ojciec był starszy od mojej mamy o 15 lat. mój dziadek od babci o 13 (a to była wielka miłość!!!).

więc 11 lat dla mnie jest nienajgorzej. mam 34 lata, jestem chora, facet w moim wieku mnie nie ogarnie..., natomiast dojrzały 45-latek już tak. ja 34 on 45 - to chyba nic nadzwyczajnego, tak mi się zdaje :)

 

[Dodane po edycji:]

 

zastanów się czy warto z tego powodu zmieniac pracę? to poważna decyzja. jeśli jest dobra - na pewno nie. a ten Twój amant pomyślał choćby przez chwilę o zmianie pracy? dlaczego to tylko Ty masz ponosić konsekwencje? przemyśl to dobrze.może warto pójść za radą Maślanki.

 

całkowita racja.

rób to, co jest dla CIEBIE najlepsze. no i najlepiej ogranicz kontakty z tym panem....

rzucać pracę po jednym pocałunku? nie warto.

warto natomiast złapać dystans i zaopiekować się sobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korba, A czy nie zastanawiałaś się kiedyś ,nad tym czy związek ze starszym facetem nie wynika czasem z ...Piszesz sama ,że i babcia i mama . Wiec może jest to szablon nabyty w dzieciństwie ( pytam z ciekawości nie ze złośliwości ) Zakodowany wzorzec rodziny ,związku ?

 

 

a to się dopiero okaże :mrgreen:

Tylko nie przeginaj w celu poznania jego poziomu cierpliwości :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korba, A czy nie zastanawiałaś się kiedyś ,nad tym czy związek ze starszym facetem nie wynika czasem z ...Piszesz sama ,że i babcia i mama . Wiec może jest to szablon nabyty w dzieciństwie ( pytam z ciekawości nie ze złośliwości ) Zakodowany wzorzec rodziny ,związku ?

 

myślałam o tym, ale przede wszystkim całe życie tak się układało, że byłam z młodszymi facetami.

a do tego, że w mojej rodzinie to się tak pokoleniowo układało z tym wiekiem doszłam kilka dni temu dopiero.

ja się czego innego obawiam. straciłam ojca w młodym wieku, psychologiczna interpretacja byłaby taka, że szukam tatusia :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×