Skocz do zawartości
Nerwica.com

Stres związany z realcjami w pracy!


Aguńka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Mam na imię Agnieszka , mam 35 lat , mam cały czas lęk w sobie z różnych powodów! a szczególnie lękam się wszystkiego w pracy a przede wszystkim relacji między pracownikami.

Mimo wyższego wykształcenia mam bardzo niską samoocenę i jestem raczej osobą troche nieśmiałą jak i na pewno brak mi pewności siebi.

W mojej pracy w 99% to kobiety, gdzie plotkuje się notorycznie , ja ciagle szłyszę uwagi na temat innych, na temat dyrekcji , na temat tego, kogo nie ma obok- nie umiem sobie poradzić w takim młynie. Jestem chyba osobą spokojną , starm sie nie oczerniać innych ale, wszystko co robię to okrutnie przeżywam i się tego boję a najbardziej jakiejś krytyki (zazwyczaj bezczelnej) ze strony innych. Dzisiaj przez nie wiedzę poruszyłam a właściwie wdałam sie w dyskusję dotyczacą jakiejś poważnej choroby nie wiedzac o tym, że kobieta obok ma tego typu problemy w domu. (tak rzadko cokolwiek mówię , ze coś dopowiedziałam ...) i teraz mam lęk w sobie , ze wszyscy o tym będa wiedzieć, ze wszyscy będa o mnie plotkować. Nadminiam, że bardzo chciałambym mieć spokój ducha , ale nie potrafie nie myśleć o pracy, nie potrafie normalnie się zachowywać i nie wiem komu moża ufać.

W ostatnim czasie organizowałam wyjazd z pracy, starałam się dopiąć wszystko - za ten wyjazd byłysmy odpowiedzialne w trójkę i przy moich koleżankach rozmawiałam przez telefon z "miejscem, gdzie jechaliśmy". Na miejscu zostałam zaatakowana ( wyraźnie podniesiny ton, niezadowolenie), że nic nie jest dograne. W obronie powiedziałam, ze " byłysmy przecieź w trójkę odpowiedzialne za wyjazd. Z moich obseracji wywnioskowałam ,że osoba która stała obok , własnie była po stronie tej atakującej.

Nadmieniam, że pracuję,z kobietami, gdzie między nimi dochodzi dość częto do spięć , jednak, gdy sa razem tworza zgrany duet i w dodatu mają bardzo mocne osobowości. Mam wrażenie , ze wszstko co mówię jest złe, dlatego nie rozmawiam ot tak, bo boję się kompromitacji , odrzucenia przez wszystkich, strasznie się motam, brak mi pewności siebie a do tego ciągle boję się , ze kogos urażę! Pomimo nawet choroby nie biorę zwolnienia bo lękam sie , że po powrocie będzie coś nie tak...

Bardzo chciałabym normalnie żyć, ale ciągle się boję nawet tego, ze stacę pracę!!! a to byłby dla mnie dramat.

W dodatku ostatnio ktoś parę razy powiedział mi że robię dziwne miny- co oczywiście może być wynikiem stresu.

Jęśli ktos może mi pomóc to bardzo proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj Agunka

zapewne pracujesz w firmie w ktorej wymaga sie profesjonalizmu i nieomylnoci i bycia qwa nie do zdarcia znam to bo ja pracuje w korporacji dosc sporej gdzie codziennie jestem narazona na walke ,na udowadnianie swoich umiejetnosci i wiedzy oraz doswiadczenia///gdzie słysze jak ludzie gadaja na innych i tez boje sie o strate pracy ale...wziełam na luzzzz.....bo praca jak nie ta to inna..to po pierwsze a 2 trzeba nauczyc sie grac:)udawac niestety jak jestes zbyt szczera inni to wyczuwaja i wykorzystuja to....mie daj sie i walcz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie z tego powdu zwolniłam się z jednej pracy. Była to zwykła restauracja, ale pracowaly bardzo fałszywe, dwulicowe dziewczyny, ktore szefowi donosiły, mówiły że wolno pracuję, ciągle wytykały jakies błędy nie pamiętając o swoich...

 

W końcu doszło do tego, że jak miałam tam jechac to miałam złe sny z powodu tej pracy, albo miałam ataki dziwne, dusiłam się.

 

W końcu powiedzialam, ze rezygnuję i że skoro się nie nadaję, i nie radzę sobie to niech nie wydzwaniaja co tydzien czy przyjdę do pracy. A tym dziewczynom też powiedzialam co o nich sądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×