Skocz do zawartości
Nerwica.com

Samookaleczenia.


Samara

Rekomendowane odpowiedzi

- wyszukuje sobie minusy, bo wie, że terapia boli i jest nieprzyjemna.

 

No ja trafiłam na terapeutę, który lubi stosować przemoc zarówno fizyczną, psychiczną jak i seksualną, więc TAK - ta "terapia" była nieprzyjemna, :)

To są tacy terapeuci? Jak tak to ja już wolę nie wracać do terapii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to się do niczego nie dojdzie, bo w każdej znajomości są wzloty i upadki, problemy, które trzeba rozwiązywać, a nie skreślać człowieka i znajomość.

To prawda. Miałam problem ostatnio, że mnie paczka nie zaprosiła na kręgle, podczas gdy wszyscy poszli.

Był tam mój dawny przyjaciel, z którym się znienawidziłam, dlatego mnie nie zaprosili.

Ale i tak czuję sie gorsza, go wybrali ode mnie. :)

No ale trudno, muszę zacząć się przyzwyczajać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są tacy terapeuci? Jak tak to ja już wolę nie wracać do terapii.

No wiadomo. Są. Tak jak było niedawno w tv, że dyrektor Domu Dziecka molestował dzieci... Ten praktycznie taki sam.

No ale to ja na takiego trafiłam. Różni są ludzie. Przecież jest też pełno terapeutów z powołania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są tacy terapeuci? Jak tak to ja już wolę nie wracać do terapii.

No wiadomo. Są. Tak jak było niedawno w tv, że dyrektor Domu Dziecka molestował dzieci... Ten praktycznie taki sam.

No ale to ja na takiego trafiłam. Różni są ludzie. Przecież jest też pełno terapeutów z powołania.

To ja już wolę nie szukać kolejnego terapeuty, bo jeszcze trafię na kogoś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Miałam problem ostatnio, że mnie paczka nie zaprosiła na kręgle, podczas gdy wszyscy poszli.

Był tam mój dawny przyjaciel, z którym się znienawidziłam, dlatego mnie nie zaprosili.

Ale i tak czuję sie gorsza, go wybrali ode mnie. :)

No ale trudno, muszę zacząć się przyzwyczajać.

Tu bym taką strategię zastosowała - jak zawsze albo z reguły wybieraliby jego a nie mnie, a ja bym była dobra tylko wtedy, kiedy on nie może, to olałabym takich znajomych (może bez demonstracyjnych gestów, ale raczej zainwestowałabym czas w innych ludzi), ale jeśli siłą rzeczy CZASEM wybierają jego, a CZASEM Ciebie, bo razem się nie da, to - no nie bardzo mają wybór, nie? A ogólnie są w porządku.

 

Brewik, to jak mnie napadnięto w autobusie i próbowano zgwałcić, to mam przestać jeździć autobusami, bo jeszcze znowu ktoś napadnie? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Berwick, Twoja sprawa. Trzeba liczyć się z tym, że można trafić na oszusta, a można trafić na bardzo mądrego człowieka, który chce Ci pomóc.

 

raczej zainwestowałabym czas w innych ludzi

Niestety prawda jest taka, że dla nich poświęciłam kiedyś cały swój czas io praktycznie nikt prócz nich mi nie został.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brewik, to jak mnie napadnięto w autobusie i próbowano zgwałcić, to mam przestać jeździć autobusami, bo jeszcze znowu ktoś napadnie? ;-)

Ja na Twoim miejscu bym nie jeździł. Kiedyś bandyci próbowali mnie pobić w autobusie i od tamtego czasu nie jeżdżę autobusem jeśli nie muszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monar, dużo pesymizmu jest w twoich postach. i takie nastawienie negatywne w wielu kwestiach.

co do terapeuty to nikt Cię tam chyba siłą nie prowadza prawda? złóż na niego skargę i spróbuj poszukać kogoś innego.

tak jak mówi Vian, ludzie często podświadomie kierują swoim życiem tak, by to co robią się nie udawało. bo wtedy można powiedzieć 'widzisz? próbuję, wkładam w to ogrom energii i nic się nie zmienia'.

ja Cię Monar, w żadnym wypadku nie atakuję i nie oskarżam- czuję że zaczynasz to tak odbierać. próbuję tylko coś pokazać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Berwick, Twoja sprawa. Trzeba liczyć się z tym, że można trafić na oszusta, a można trafić na bardzo mądrego człowieka, który chce Ci pomóc.

No nie wiem, ja jak na razie nie za dobrze trafiam. Co kolejny to gorszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dużo pesymizmu jest w twoich postach. i takie nastawienie negatywne w wielu kwestiach.

trudno o optymizm kiedy władają mną złe, niepozytywne emocje.

 

co do terapeuty to nikt Cię tam chyba siłą nie prowadza prawda? złóż na niego skargę i spróbuj poszukać kogoś innego.

taaa... teraz już wiem, że to był palant i że wiele krzywdy mi wyrządził, ale po fakcie - jak zaczął mówić o mojej osobie i o seksie, to już tam nie wróciłam.

a skargi nie złożę, bo już były na niego skargi i nikt nic z tym nie zrobił :) a po sądach szlajać się nie mam zamiaru, wyjeżdżam na studia w październiku...

 

-- 05 lip 2013, 13:49 --

 

bardziej chciałabym umieć te chwile wykasować z pamięci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Berwick, w Warszawie, dość niedawno, spadł na kobietę jakiś facet. leciał z 7 piętra i spadł dokładnie na nią. czyli wprowadzić zakaz chodzenia tuż przy wysokich budynkach bo się zdarzyło?

wypadki chodzą po ludziach tak jak czasem trafiamy na kogoś toksycznego. ale to nie powód by zamykać się na ludzi. zwłaszcza jeśli motywatorem do tego jest historia obcej osoby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Berwick, w Warszawie, dość niedawno, spadł na kobietę jakiś facet. leciał z 7 piętra i spadł dokładnie na nią. czyli wprowadzić zakaz chodzenia tuż przy wysokich budynkach bo się zdarzyło?

wypadki chodzą po ludziach tak jak czasem trafiamy na kogoś toksycznego. ale to nie powód by zamykać się na ludzi. zwłaszcza jeśli motywatorem do tego jest historia obcej osoby.

Wiesz, ja wolę uważać. Zostałem ostrzeżony, więc nie ma co na siłę szukać kłopotów. Co do tego faceta który spadł na tą kobietę: niestety to był wypadek, a nie przejaw czyjejś złej woli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dużo pesymizmu jest w twoich postach. i takie nastawienie negatywne w wielu kwestiach.

trudno o optymizm kiedy władają mną złe, niepozytywne emocje.

już nie będę się rozkręcać, chciałam tylko zwrócić uwagę na ten kawałek. widzisz? takie 'to nie ja, to emocje'. zupełnie jakbyś nie miała władzy nad swoim życiem. a co robisz w kierunku zepchnięcia tych emocji na dalszy plan? nie przyjmuj tego jak normy. i nie neguj tego posta od razu. o tyle Cię proszę. pomyśl o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Berwick, nie było tu żadnych ostrzeżeń. Ja piszę co mnie trapi. Weź mnie teraz nie wpędzaj w poczucie winy, nie chcę czuć się odpowiedzialna teraz za to, ze Ty nie pójdziesz do terapeuty, bo napisałam, że mój t był manipulatorem i poebem...

 

-- 05 lip 2013, 14:01 --

 

a co robisz w kierunku zepchnięcia tych emocji na dalszy plan?

walczę o normalne życie, a w tej chwili jest tak jak było, więc mam myśli, by się pociąć. cóż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o rety Berwick.. to taki przykład tylko. bo dla mnie to absurd żebyś rezygnował z szukania terapii bo komuś coś.

w szkole nauczyciel uderzył ucznia? zabierzmy dzieci ze szkół!

ksiądz molestował dzieci? przestańmy chodzić do kościoła! (wróć, to nawet dobry pomysł..)

ale rozumiesz o co mi chodzi? wrzucasz teraz terapeutów do wspólnego wora z tym od Monar,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Berwick, nie było tu żadnych ostrzeżeń. Ja piszę co mnie trapi. Weź mnie teraz nie wpędzaj w poczucie winy, nie chcę czuć się odpowiedzialna teraz za to, ze Ty nie pójdziesz do terapeuty, bo napisałam, że mój t był manipulatorem i poebem...

Spokojnie, to nie Twoja wina. I tak nie miałem zamiaru kontynuować terapii, bo wiem jacy są ludzie.

 

-- 05 lip 2013, 14:08 --

 

o rety Berwick.. to taki przykład tylko. bo dla mnie to absurd żebyś rezygnował z szukania terapii bo komuś coś.

w szkole nauczyciel uderzył ucznia? zabierzmy dzieci ze szkół!

ksiądz molestował dzieci? przestańmy chodzić do kościoła! (wróć, to nawet dobry pomysł..)

ale rozumiesz o co mi chodzi? wrzucasz teraz terapeutów do wspólnego wora z tym od Monar,

Wiesz, jak mnie jakiś typ zwyzywał w szkole, to przeszedłem na nauczanie indywidualne. Po prostu trzeba unikać złych zdarzeń. I nie wrzucam wszystkich terapeutów do jednego wora tylko po tym co napisała Monar, ale również po moich własnych doświadczeniach z terapeutami. Co kolejny to gorszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kite,

Ciekawe czy szukała jakiegoś? :twisted:

 

czyli wprowadzić zakaz chodzenia tuż przy wysokich budynkach bo się zdarzyło?

Albo zakaz spadania z wysokich budynków na kobiety :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety prawda jest taka, że dla nich poświęciłam kiedyś cały swój czas io praktycznie nikt prócz nich mi nie został.

To nie poświęcaj CAŁEGO czasu jednej osobie czy grupce, bo wiadomo, że jak coś się posypie, to zostaniesz na lodzie.

 

A co do terapeuty - dlatego bym nagrała gnoja i puściła do internetu czy gazet. To zawsze lepiej działa niż sama skarga.

 

 

Brewik, to jak mnie napadnięto w autobusie i próbowano zgwałcić, to mam przestać jeździć autobusami, bo jeszcze znowu ktoś napadnie? ;-)

Ja na Twoim miejscu bym nie jeździł. Kiedyś bandyci próbowali mnie pobić w autobusie i od tamtego czasu nie jeżdżę autobusem jeśli nie muszę.

No to ja bym musiała popełnić samobójstwo, bo raz próbowali mnie napaść w moim własnym domu, więc literalnie nigdzie bym się nie czuła bezpieczna. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli wprowadzić zakaz chodzenia tuż przy wysokich budynkach bo się zdarzyło?

Albo zakaz spadania z wysokich budynków na kobiety :D

to też :P

ja już sobie chyba pójdę. w dobrej wierze się produkuję a grochem o ścianę. bo łatwiej od razu odrzucić niż się zastanowić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Brewik, to jak mnie napadnięto w autobusie i próbowano zgwałcić, to mam przestać jeździć autobusami, bo jeszcze znowu ktoś napadnie? ;-)

Ja na Twoim miejscu bym nie jeździł. Kiedyś bandyci próbowali mnie pobić w autobusie i od tamtego czasu nie jeżdżę autobusem jeśli nie muszę.

No to ja bym musiała popełnić samobójstwo, bo raz próbowali mnie napaść w moim własnym domu, więc literalnie nigdzie bym się nie czuła bezpieczna. ;-)

Ja bym na Twoim miejscu zmienił mieszkanie. Nie mógłbym mieszkać w takim miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do terapeuty - dlatego bym nagrała gnoja i puściła do internetu czy gazet. To zawsze lepiej działa niż sama skarga.

W sumie... Szkoda, że o tym nie pomyślałam. Myślałam, by z tymi dziećmi z Domu Dziecka pogadać i wspólnymi siłami coś zdziałać...

Ale... Wolę o tym zapomnieć. Niedługo zacznę inne, mam nadzieję, że lepsze życie... Mam dość problemów, by zamartwiać się jeszcze terapeutą

 

-- 05 lip 2013, 14:19 --

 

Ja bym na Twoim miejscu zmienił mieszkanie. Nie mógłbym mieszkać w takim miejscu.

Emmm. mnie napadli w pracy u matki, latała siekiera, młot... i co? jak muszę, to idę pomagać tam w tej pracy... i żyję.

młotów i siekier też nie unikam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu zmienił mieszkanie. Nie mógłbym mieszkać w takim miejscu.

Emmm. mnie napadli w pracy u matki, latała siekiera, młot... i co? jak muszę, to idę pomagać tam w tej pracy... i żyję.

młotów i siekier też nie unikam :D

Ja mam tak, że unikam jakichkolwiek rzeczy które mi się kojarzą z niebezpiecznymi i nieprzyjemnymi sytuacjami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×