Skocz do zawartości
Nerwica.com

ZOLPIDEM(ApoZolpin, Hypnogen, Nasen, Noxizol, Onirex, Polsen, Sanval, Stilnox, Zolpic, Zolpidem Genoptim/Vitabalans, ZolpiGen, Zolsana)


Gość

Czy zolpidem pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

92 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zolpidem pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      71
    • Nie
      10
    • Zaszkodził
      14


Rekomendowane odpowiedzi

Dostalem wczoraj lek Nasen i mialem wziac w nocy pół tabletki czyli 5mg. Powiem ze wcale to nie dzialalo. Polozylem sie, myslalem ze za chwile odpłyne a tutaj leze leze, pisze sobie smsy i nic, nawet mi sie spac nie chcialo. Pozniej jak zasnalem za godzine to po 3 godzinach sie obudzilem i juz nie spalem do rana czyli standard ostatnio. Dzis wezme 10 mg, jesli nie pomoze to zwieksze dawke max do 20mg. Zaden lek nasenny na mnie nie dziala ;/. Nie moge spac wiecej niz 3 godziny w nocy a pozniej czuje sie jak naćpany w ciagu dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odradzam Onirex. Pierwszy lek, na którym doświadczyłem słabszego działania generyku. Żeby osiągnąć ten sam efekt co przy Polsenie musiałem brać 3 tablety zamiast 2. Przerabiałem większość generyków i najlepszy zolpidem, którego działanie niczym nie różni się od oryginalnego Stilnoxu to Polsen.

 

-- 26 lut 2012, 13:15 --

 

Stilnox cena - ok. 23 zł

Polsen cena - ok. 12 zł (w niektórych aptekach nawet 19 zł !!!)

Onirex cena -ok. 9 zł (nie polecam)

 

-- 26 lut 2012, 13:20 --

 

Zolpic i Nasen też są dobre ale droższe od Polsenu.

Aktualnie testuję jeden z tańszych Apo-Zolpin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zolpidem to totalne nieporozumienie. W ogóle nie odczuwam działania tego środka leczniczego.

Wieczorem wziąłem 30mg zolpidemu i do teraz nie mogę zasnąć.

Być może ten lek jest jakoś specyficznie metabolizowany, bo przecież niemożliwe by większość ludzi wymyślała te historie o urwaniu filmu po 10mg zolpidemu-może częśc osób silniej ma taki metabolizm, iż wystarczy 10mg by zasnać, a na innych w ogóle nie działa.

Na mnie w każdym razie w ogóle nie działa-niezależnie w jakiej ilości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diosmektyt, Dla mnie 10-30mg zolpida to jest siekiera. Czuję się jak naćpany, czuję euforię, mam roboci chód- zaburzenia koordynacji ruchowej, na drugi dzień problemy z pamięcią, dziwne sny, prędzej czy później zwala mnie z nóg i urywa mi się film.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie...Czyli dochodzę do wniosku, iż z lekami ,nazwijmy to ogólnie, psychotropowymi, to jest po prostu loteria.

Nieuprawnione sa tezy, iż dany lek jest zły czy dobry; słaby czy mocny.

Swoją droga jednak jest to ciekawe-przecież mózg generalnie rzecz biorąc mamy tak samo zbudowany, kazda jednostka ludzka-tak jak serce czy płuca, wiec teoretycznie dany lek działa na dane receptory i powinien działać na kazdego mniej wiecej tak samo a tak nie jest.

 

W kazdym raziejezeli chodzi o leki nasenne praktycznie żaden na mnie nie działa, a zresztą tak wielkiego wyboru znowu nie ma. Lekarz po zapytaniu o coś na sen odparł mi ,,zolpidem"-a co poza zolpidemem? yyy...., po bardzo długim namyśle padły jakiekolwiek inne nazwy.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie...Czyli dochodzę do wniosku, iż z lekami ,nazwijmy to ogólnie, psychotropowymi, to jest po prostu loteria.

 

Swoją droga jednak jest to ciekawe-przecież mózg generalnie rzecz biorąc mamy tak samo zbudowany, kazda jednostka ludzka-tak jak serce czy płuca, wiec teoretycznie dany lek działa na dane receptory i powinien działać na kazdego mniej wiecej tak samo a tak nie jest.

 

Dokładnie mózg mamy tak samo zbudowany, ale dodatkowo uwarunkowany jest przez wczesne dzieciństwo, dobre lub złe przykłądy dawane przez rodziców,warunki w jakich wzrastaliśmy, doświadzcenia w szkole itp. I wszystko to wpływa na to, że u każdego hormony mózgowe bedą pracować inaczej, a także neorprzekaźniki przez dane doświadzczenia ukształtuja się u każdego inaczej, bo nie ma identycznych rodzin.

 

A próbowales na spanie tego leku http://www.doz.pl/leki/p2109-Zopiratio To najsilniejszy lek nasenny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowales na spanie tego leku http://www.doz.pl/leki/p2109-Zopiratio To najsilniejszy lek nasenny.

 

Zopiklon nie jest silniejszy od zolpidemu. Najsilniejsze są niektóre benzo (np. Dormicum), ale lepiej spróbować kombo zolpidemu/zopiklonu z jakimś lekiem uspokajającym czy neuroleptykiem (ludzie chwalili tu sobie np. tisercin).

 

U mnie na szczęście zolpidem dalej działa (razem z trittico) - i to po zmniejszeniu dawki od 5mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takich ciekawostek to rekreacyjne dawki dekstrometorfanu-dxm drastycznie resetują tolerancję na zolpidem- chodzi o tolerancję na właściwości rekreacyjne.

 

______

tak samo jak na kodeinę

 

To i może na tramal???

Wielkie "być może" .Jednak ciężko mi w to uwierzyć.Jakieś dodatkowe wyjaśnienia?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×