Skocz do zawartości
Nerwica.com

ZOLPIDEM(ApoZolpin, Hypnogen, Nasen, Noxizol, Onirex, Polsen, Sanval, Stilnox, Zolpic, Zolpidem Genoptim/Vitabalans, ZolpiGen, Zolsana)


Gość

Czy zolpidem pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

92 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zolpidem pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      71
    • Nie
      10
    • Zaszkodził
      14


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem na jakiej zasadzie to działa, ale na większości zagranicznych stron dla ćpunów piszą, że tolerancja na właściwości rekreacyjne zolpidemu wzrasta bardzo szybko - już po 3-4 dawkach, szczególnie jeśli dawki były brane w odstępie mniejszym niż 2 miesiące. Na właściwości nasenne nie ma aż takiej dużej tolerancji, ale z czasem się nieznaczna pojawia. Resetowanie tolerancji na zolpidem trwa parę miesięcy, nawet lat, albo nie jest w pełni możliwe. Za to duże dawki dxm (powyżej 150mg) skutecznie resetują tolerancję na zolpidem i znów można doświaczyć właściwości rekreacyjnych po przerwie. Ponadto dxm resetuje tolerancję na kodeinę i nasila działania kodeiny jeśli jest brany dzień przed kodeinowym tripem lub razem z kodeiną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to duże dawki dxm (powyżej 150mg) skutecznie resetują tolerancję na zolpidem i znów można doświaczyć właściwości rekreacyjnych po przerwie. Ponadto dxm resetuje tolerancję na kodeinę i nasila działania kodeiny jeśli jest brany dzień przed kodeinowym tripem lub razem z kodeiną.

Skąd taka informacja? I czy na BZD także to działa (reset)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam efektów rekraacyjnych po zolpie nie miałam oprócz jednego razu,

co do wzrastającej tolerancji w sprawie spania u mnie rośnie i jak to zauważam to wiem,że czas na przerwę i tolerancja znowu się zmniejsza, najgorzej jak ktoś zauważy ,ze tolerancja wzrasta i zamiast przerwać wtedy branie zwiększa dawkę z benzo jest tak samo, można się wtedy uzależnić szybko biorąc coraz większe dawki i nagle się okazuje ,ze funkcjonować bez tego jest trudno już,

mechanizm jest prosty bardzo i nie trzeba żadnej filozofii dopisywać, w ten sposób można i na benzo jechac całe lata nie uzależniając się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorere ten lek ale o nazwie ONIREX gdyz kosztuje 8 zl z groszami ostatnio po pol ale dziaiaj wzialem cala bo popilem vodeczke wiec zapodalem pol, czekammmmmmmm i nic wiec zapodalem 2 ppolowe i tak ani na kalkaz ani na tatry chociaz dziwnie sie pisze po alku nie maja tak fajnego dzialania ce bnez niego stracilem tyko tabsa sorry za bułendy ale jestem tak zaffffalony tym tabsikiem ze masamroczka teraz nioe bede bardo wiarygodny ale powiem wam, ze jesli kltos cierpi nja bezsennosc lub odrealnienie ktore w tym towarzyszy tonaprawde ten lek pomaga ja czuje sie gorzej jak go nie wezme a jak wezme to pospie troche i prychicznie jest o wiele lepiej, bralem pol ale teraz jakos wyszlo ze cala wzialem gdyz nie czulem dzialania tamtej polowki na alkooo wiec wzial 2. i mam popruchniale klawisze jakby dostaly```pruchnicy i kory z drzewa masakra chyba sobie lykne vode pamietajcie ONIREX ten sam sklad ale tanszy kosztuje 8 z groszamigora 10 zalezy jaka apteka a aolpidem 20 wiec chyba lepiej tani co he?ok zaryzykuje i wysle to i mam nadzieje ze to jakos wyglada a nie jakies ple ple bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorere ten lek ale o nazwie ONIREX gdyz kosztuje 8 zl z groszami ostatnio po pol ale dziaiaj wzialem cala bo popilem vodeczke wiec zapodalem pol, czekammmmmmmm i nic wiec zapodalem 2 ppolowe i tak ani na kalkaz ani na tatry chociaz dziwnie sie pisze po alku nie maja tak fajnego dzialania ce bnez niego stracilem tyko tabsa sorry za bułendy ale jestem tak zaffffalony tym tabsikiem ze masamroczka teraz nioe bede bardo wiarygodny ale powiem wam, ze jesli kltos cierpi nja bezsennosc lub odrealnienie ktore w tym towarzyszy tonaprawde ten lek pomaga ja czuje sie gorzej jak go nie wezme a jak wezme to pospie troche i prychicznie jest o wiele lepiej, bralem pol ale teraz jakos wyszlo ze cala wzialem gdyz nie czulem dzialania tamtej polowki na alkooo wiec wzial 2. i mam popruchniale klawisze jakby dostaly```pruchnicy i kory z drzewa masakra chyba sobie lykne vode pamietajcie ONIREX ten sam sklad ale tanszy kosztuje 8 z groszamigora 10 zalezy jaka apteka a aolpidem 20 wiec chyba lepiej tani co he?ok zaryzykuje i wysle to i mam nadzieje ze to jakos wyglada a nie jakies ple ple bedzie.

 

 

Good job man!

Ja ostatnio wziąłem zolpi nawalony i popiłem wódką to się pobiłem z gumową kaczką do kąpieli bo się spod byka na mnie patrzyła.

Załatwiłem ją na ostro stary.

Cześć Tahelka :*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tahela, biorę zolsane i nie czuje żadnej różnicy w działaniu porównując np.do Nasenu czy Zolpicu,a mam tendencje do wyłapywania roznic w generykach różnych lekow .

 

-- 04 cze 2012, 12:47 --

 

A Ty bralas jeszcze jakiś inny zolpidem oprócz zolpiku?,jeśli tak to czy odczulas jakas różnice miedzy nimi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samuraxo,

cześc co tam, sporo czasu ;) ,bidna kaczuszka, ech też sobie miksa fudnąłeś fajnego

cytrynka84,

ja biore Zolsane włąśne,ale, ze to wszystko zolpidem to mowię na to zolpik , a pytałam sie dlatego o zolsane bo chciałam sie dowiedziec czy ludzie po niej mają jakies jazdy czy nie, bo niektórzy piszą ,że pomiedzy poszczegolnymi zolpidemami czują róznice a inni ,ze nie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj będę miał okazję pierwszy raz przetestować Stilnox. Pobudzenie po wysokiej dawce (aby zasnąć zwiększałem i zwiększam...) mianseryny dnia następnego jest nie do zniesienia, w związku z czym chcę odpocząć od niej z tydzień, dwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za późno. Poza tym farmaceuta pipka był, bo powiedział, że wyda mi wyłącznie to co jest na recepcie - bez zamienników. Pierwszy raz z tym się spotkałem. Oczywiście receptę czytał wzdłuż i wszerz... z tyłu i z przodu, no cóż. Czasem dziwni są (domyślam się, że pewnie chodzi o fałszowanie recept).

 

Nie wiem czy zaczynać od 5 mg czy od 10 mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi kiedyś nie wydali, bo dawkowanie miałem ''doraźnie 10 mg przed snem''. :lol:

a jak to uzasadnili, bo jak ktoś ma dawkowanie doraźne to chyba wyraźnie wynika z tego ,ze lek jest tej osobie przepisany i go potrzebuje,tylko po co se kłócić pójdziesz z receptą do apteki obok i Ci sprzedadzą bez problemu i głowa wolna, ale chore to jest podejście farmaceutów niektórych

 

-- 04 cze 2012, 18:21 --

 

moze niech sprzedaja doraźnie co drugi dzień do apteki po jednego tabsa ,ale płacić na początku trzeba oczywiście za całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc. jestem tutaj nowa.cierpie na nerwice od 2 lat. na sen biore apo-zolpin, stilnox i hypnogen. najlepszy moim zdaniem jest apo-zolpin. natomiast po hypnogenie mialam niezle jazdy, bol w klacie, jakies koszmarne leki, nie moglam lykac. powrocilam do apo i jest zdecydowanie lepiej. poza tym macie jeszcze jaies dobre propozycje na sen???? :uklon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc. jestem tutaj nowa.cierpie na nerwice od 2 lat. na sen biore apo-zolpin, stilnox i hypnogen. najlepszy moim zdaniem jest apo-zolpin. natomiast po hypnogenie mialam niezle jazdy, bol w klacie, jakies koszmarne leki, nie moglam lykac. powrocilam do apo i jest zdecydowanie lepiej. poza tym macie jeszcze jaies dobre propozycje na sen???? :uklon:

 

 

Trazodon czyli Trittico CR, wręcz mogę zagwarantować, że zaśniesz. Tylko chodzi tu o zaśnięcie, a nie przyjemne uwalenie się zolpidemem co pewnie lubisz odczuć, ten chillout i bardziej bajkowy świat.

Trazodon 150-300mg ścinał mnie z nóg pięknie i wyregulował sen, a siedziałem po nocach zawsze, a i dymać się chce bardziej. Możliwe, że niższe dawki też by Ci pomogły. Tylko nie będzie żadnych przyjemnych efektów, jedynie nogi z waty i mega senność.

 

Tahela coś pisałaś tam o zolpi :P

Ja po 30mg miałem lekkie halunki i nie mogłem złożyć zdań, człowiek gada wtedy jak dziecko od rzeczy i bez ładu składu. Ale jako tako kontaktowałem bo siebie nagrywałem, wyglądałem strasznie :D Wytrzeszcz i smarowanie palcami ekranu (przestawiłem szyki wyrazów palcami, skoro się ruszały to tak jak bym miał dotykowy monitor się czułem :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śpi się całkiem, całkiem. Nie działa w ogóle przeciwlękowo, nie odczułem też działania "rekreacyjnego". Po prostu poszedłem spać. 5-6h stabilnego snu i tyle. Bez szczególnych rewelacji. Mianseryna przyjemniej działa, bo rozluźnia i wycisza. Chyba, że to pierwsze wrażenie po zoldpi. Zobaczymy jak będzie dzisiaj, wezmę wcześniej, jeszcze za jasności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę go codziennie od bodajże półtora miesiąca i nie przeszło :bezradny:

Nie boisz się, że się władujesz w uzależenienie? Najbezpieczniej jest brać 2-3 razy w tygodniu i (co najmniej) tygodniowa przerwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tahela, dokładnie niech sprzedają doraźnie co drugi dzień 1 tabsa ;) ,ale my pacjeci placmy za całe opakowanie zolpi.Normalnie ręce opadają na teksty niektórych farmaceutow :?

Kiedyś też poprosiłam o zamiennik jakiegoś leku,a ona na to,ze psychotropow się nie zamienia-totalny absurd,powiedziałam,ze to nieprawda i mi w końcu wydała ten zamiennik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytrynka84,

n ie wiem jak wygląda program studiów na farmacji, ale chyba mają jakieś podstawy prawa dla farmaceutów , może Maciej farmceuta by sie wypowiedział w temacie,

Bellatrix,

codziennie przez półtora miesiaca mozesz jeszcze zasnąc bez tego? :shock: , pewnie bedziesz miała trudnosć teraz z zaśnieciem bez wspomagacza, ale po sesji juz odstawiaj bo teraz byś mogła mieć problem ze spaniem i w zwiazku z tym z nauką,co do bólu głowy to znam ten bół,ale zolp chyba nie pomaga na ból głowy, tulam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tahela, dokładnie niech sprzedają doraźnie co drugi dzień 1 tabsa ;) ,ale my pacjeci placmy za całe opakowanie zolpi.Normalnie ręce opadają na teksty niektórych farmaceutow :?

Kiedyś też poprosiłam o zamiennik jakiegoś leku,a ona na to,ze psychotropow się nie zamienia-totalny absurd,powiedziałam,ze to nieprawda i mi w końcu wydała ten zamiennik

 

Jak bym miał chodzić do apteki po jedną tabletke to szybko ktoś by w niej umarł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę leki nasenne już 5 miesięcy. Najpierw zopiklon, teraz zolpidem. Codziennie. Bez tego nie zasnę, nie ma takiej możliwości. Lekarz wie o wszystkim. Nie wiem czy mam się tym martwić, czy nie? Najpierw brałem jedną tabletkę wieczorem. Potem 1 wieczorem, drugą w nocy, po obudzeniu. Ale tylko chwilowo. Teraz wieczorem łamię tabletkę na pół. Pierwsze pół wieczorem, drugą o 3 (tak się budzę co noc). Nie ciągnie mnie do tej tabletki tak fizycznie, ale bez niej po prostu mogę leżeć całą noc bez zmrużenia oka. Czy jestem uzależniony?

Kupiłem sobie melatoninę, czekam na paczkę. Chciałbym przestać jeść tą chemię. Wypróbuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×