Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Alexandra 09 lip 2017, 00:09
YYmleko, rozważ wizytę u psychiatrę i leki- naprawdę zamęczysz się. Musisz zlagodzić objawy i moze podjąć terapię. Odpisałam Ci już w innym wątku.
Ola. Jeszcze będzie przepięknie,jeszcze będzie normalnie.

przez Teksas 09 lip 2017, 23:04
Przede wszystkim przestań czytać internet. Od tego się tylko nakręcasz. nie czytaj o żadnych chorobach. Po drugie, mimo że w to nie wierzysz, to jesteś zdrowa. A raczej zdrowa fizycznie. Co do psychiki, to radzę udać się do dobrego specjalisty. Do laryngologa możesz pójść, ale to pomoże tylko na chwilę - wiem z autopsji. Uspokoisz się na kilka dni, a potem wymyślisz inną śmiertelną chorobę, na którą cierpisz. A o szumach w uszach, ja i jeszcze kilkoro innych osób stąd mogłoby napisać kabel doktorski. Czy tam przewód. To jeden ze sztandarowych objawów silnej nerwicy.
Pamiętaj że jeśli ludzie mają z Tobą problem........, to jest to ich problem.

przez mroweck 28 sie 2017, 22:28
Witam wszystkich, jestem tu nowy.
Zarejestrowałem się, bo od pewnego czasu czytam forum i widzę dużo podobieństw u siebie z opisywanych tu problemów.
Mam 23 lata, od pewnego czasu mój stan psychiczny stał się bardzo uciążliwy. Wydaje mi się, że mam nerwicę, a być może nawet depresję. Otóż jestem osobą neurotyczną, bardzo się wszystkim przejmuję, nie potrafię przyjmować krytyki, porażki zamiast motywować totalnie mnie załamują. Jednocześnie jestem strasznie melancholijny, bardzo dużo myślę i się zastanawiam, a z drugiej strony potrafię być impulsywny i niemiły dla najbliższych.

Problemy zaczęły się kilka lat temu, gdy moja mama zachorowała na ciężką depresję po śmierci babci - miała kilka prób samobójczych, a ja jako 16-latek, w zasadzie zostałem z tym sam, próbując jej pomóc. Poza tym, mój ojciec ma problem z alkoholem, z siostrą też nie jest kolorowo.. Wydaje mi się, że od tamtego czasu jest mi wciąż bardzo ciężko odnaleźć radość życia, mimo ze mama już wyszła na prostą.

Kiedyś byłem niezwykle rezolutnym chłopakiem, wszędzie było mnie pełno, nie bałem się wyzwań, ale z dorastaniem i opisanymi problemami, to wszystko zamieniło się w bierność, poczucie braku sensu, lęki i nieopanowany strach, a przede wszystkim stres. I to właśnie lęk, stres i ogromny strach są moim problemem na co dzień.

Kilka tygodni temu, będąc świeżo upieczonym absolwentem lingwistyki, znalazłem dobrze płatną pracę w jednym z centrów BPO, jako pracownik service desku z językiem francuskim. Niestety, stres jaki towarzyszył nauce procesu, wdrażaniem się w firmę, poznawaniem nowych ludzi i pracą na słuchawce wywoływał we mnie reakcje masakryczne reakcje - odruchy wymiotne rano, trzęsły i pociły mi się ręce, bolał mnie brzuch i wiele innych. Zawsze stresowałem się nowym środowiskiem, ale to w pracy zawsze ten lęk jest nie do opanowania. W efekcie, zwolniłem się po 2 tygodniach. Co więcej, zawsze mam poczucie, że ucieka mi życie, że teraz inni robią coś ważnego, lepszego, a ja marnuję czas (absurdalne myślenie, ale tak mam ).

Obecnie wszystko mnie przeraża, na nic nie mam siły - nawet zwykły prysznic wydaje się być wyprawą na Mount Everest . Brakuje mi jakiegoś bodźca, który by mnie zmobilizował. Wiem, że to nie jest lenistwo, bo zawsze byłem pracowity, lubiłem mieć dzień wypchany obowiązkami. To leży gdzieś wewnątrz mnie, razem ze strachem i lękiem przed zmianami, przed nowym.

Przepraszam, jeśli post jest zbyt chaotyczny, ale nawet nie potrafię teraz ubrać w słowa mojej sytuacji w jakiś ustrukturyzowany sposób.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Monika8181 26 wrz 2017, 17:38
Witam chciałam się zapytać poradzić czy jak nerwica powraca po kilku latach może objawiać się jakoś inaczej.Pierwszym razem jak mnie wzięło miałam objawy kołatania serca,bezsenność i nieustające napięcie wewnętrzne i ciągły lęk przed śmiercią ciągłe nakręcenie. Teraz od jakiegoś czasu zaczęło się osłabieniem jestem zmęczona brak mi werwy do działania do życia nic mi się nie chce, mam bóle głowy, światło wstręt, szumy uszne najgorzej jak jestem w pracy dziś to już przeszłam siebie czułam się jak by odrealniona otumaniona jakoś mi było słabo jak bym miała zaraz zemdlec myślałam że z pracy do domu nie dojdę a weszłam do domu i minęło już sama niewiem,ostatnio miałam jakiś atak natłok myśli że nie daje sobie z niczym rade każdy coś odemnie chce zaczęłam sie pocic myślałam ze zwariuje zamknęłam się w łazience i po malu się uspokajalam i przeszło niewiem juz co mam o tym myśleć nie chce robić z siebie jakiejś hipohondryczki ale dłużej ja tak nie dam rady

przez MAREK XYZ 03 paź 2017, 09:52
hej Monika8181 :)

Pewne objawy mogą świadczyć że do nerwicy dołączyła do Ciebie też depresja , weź urlop, odpocznij trochę, może warto skonsultować się z psychiatrą. On zadecyduje czy dać jakiś lek ..... a może wystarczy tylko psychoterapia :)
Miłego , spokojnego dnia :)

przez Monika8181 03 paź 2017, 16:50
Witam od kilku dni sztywnieje i boli mnie kark promieniuje na głowę czuje taki jak by ucisk, chodzę jak otempiala dobrze że mam kilka dni wolnego nogi mam jak z waty i to napięcie i pulsujące ciepło które mnie ogarnia.Zauważyłam że jak idę sama na zakupy do sklepu typu biedronka czy tp .to ledwo stoję w kolejce czuje jak bym miała zemdlec czy ja już wariuje?idę jutro do lekarza pierwszego kontaktu nawet niewiem jak ja mam mu o tym powiedzieć żeby nie wyśmiał mnie że jestem jakoms wariatka

przez Tynka98 03 paź 2017, 17:39
U mnie w rodzinie też był przypadek nerwicy.

przez MAREK XYZ 11 paź 2017, 13:30
Pozdrawiam wszystkich :)

Zmagam się z silną nerwicą.... :)

Mam ogromną prośbę aby ktoś zechciał odpowiedzieć na pytanie..... :)

Czy macie takie objawy jak ..... dreszcze i uczucie zimna..... ?

Sortuj wg