Witam wszystkich proszę o pomoc :)

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

przez kamilao 24 cze 2014, 22:24
Witam mam pewien problem dodam na samym początku że mam 20 lat i jestem 4 miesiące po porodzie, mam dziwne objawy czego wcześniej nie doświadczyłam mam dziwne bóle w różnych miejsach ciała plecy ( ale to możliwe, że od noszenia dziecka ), bóle w głowy krótkie w pojedyńczych miejscach ale te bóle można porównać tak jakby wpychania skóry w środek nie jest to ból ale dziwne uczucie, do tego towarzyszy mi dziwne uczucie w głowie gdyby była ciężka i gdyby coś mi się w niej działo, czasem robi mi się gorąco bardzo,bardzo szybko reaguje gniewem gdy ktoś mnie zdenerwuje, często płacze, nachodzą mi do głowy różne myśli a na dodatek wkręcam sobie, że mam jakies choroby ciężkie do wyleczenia, ostatnio miałam uczucie zimnej krwi na plecach, bolą mnie kości , miałam bardzo dużo stresów w ciąży i po ciąży ogólnie mam bardzo dużo przykrych i stresujących chwil, do tego dodam że ciężko mi się oddycha nie chodzi tu o duszność tylko tylko gdybym miała jakąś blokadę czasami, robiłam badania morfologiczne oraz moczu i wyszły mi bardzo dobrze, jednak cytologia po ciązy mi wyszła gorzej okazało mi się, że mam stan zapalny, czy to początek nerwicy czy może coś innego? czy ktoś z was miał tak samo? proszę o pomoc ponieważ denerwuję się bardzo :( w trakcie ciąży leczyłam się na tarczyce ale odstawiłam tabletki po tygodniu chyba ponieważ miałam je brać 30 min przed 1 posiłkiem ale po tygodniu poprostu już nie wytrzymywałam i musiałam zjeśc :P może to tarczyca znowu mi się odzywa? Do tego dodam, że nie jem zbyt dużo bo niestety praca nad dzieckiem wymaga czasu i nie zawsze mogę cokolwiek zjeść, piję mało napojów zwłaszcza wody, ale za to przez wszystkie nerwy więcej pale papierosów. Bardzo Proszę o pomoc :(

przez ekspert_abcZdrowie 25 cze 2014, 12:56
Witaj kamilao!

Niestety, nie można Cię zdiagnozować przez Internet. Niewykluczone, że spadek samopoczucia wynika z przemęczenia wskutek opieki nad dzieckiem albo z powodu zaburzeń hormonalnych po ciąży czy depresji poporodowej. To są jednak tylko spekulacje, które należałoby zweryfikować u specjalisty. Zdaję sobie sprawę, że opieka nad niemowlęciem jest absorbująca i wyczerpująca, dlatego możesz źle się czuć. Na pewno Twojemu samopoczuciu nie pomaga fakt, że palisz papierosy i źle się odżywiasz. Powinnaś zadbać o zbilansowaną dietę, odpowiednie nawodnienie organizmu, tym bardziej, kiedy np. karmisz dziecko piersią. Wspomniałaś też o tym, że leczyłaś tarczycę, ale przerwałaś terapię. Niewykluczone, że nieprzyjemne dolegliwości, jakie relacjonujesz, to właśnie skutek zaprzestania leczenia tarczycy. Uważam, że powinnaś skonsultować się z endokrynologiem, a jeżeli on niczego nie wyjaśni - skorzystać z pomocy lekarza psychiatry, gdyż możliwe, że objawy pojawiają się na tle psychicznym. Jeśli masz możliwość, żeby ktoś Ci pomógł w opiece nad dzieckiem (mąż, partner, mama, babcia etc.), skorzystaj z tej pomocy. Stres i napięcie na pewno nie sprzyjają Twojemu samopoczuciu. Pozdrawiam i życzę powodzenia!
Psycholog

Sortuj wg