Puste Hey, witam bez emocji .

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

przez lukk79 30 sie 2013, 22:13
:smile:
cześć olivia, witaj na forum :)
Pierwszy Romantyk Forum

przez niosaca_radosc 31 sie 2013, 18:29
oliviakrasnal napisał(a):Hey jestem Olivia, mam prawie 14 lat. Od 11-stego roku życia chodzę do psychiatry, cięłam się miałam ataki furii .
Otóż mój problem to to że nie posiadam emocji, albo inaczej cierpię na zanik emocji. Czyli nie odczuwam emocji, tylko czasem wpadam w furie wtedy mam tak zwany "atak emocjonalny" taki napad emocji, zmieniają się one z chwili na chwilę tu szczęście tu nagle płacz tu radość a tu przeraźliwy ryk , krzyk. Taki "atak" trwa z 30 minut czasem dłużej . Podczas niego mogę zrobić coś sobie, komuś albo coś zniszczyć. Psychiatra stwierdził że cierpię na zanik emocji i na rozdwojoną osobowość, czasem po prostu jestem inną osobą, jestem wtedy agresywna, taka po prostu twarda, a tak na ogół to jestem miła, taka wyluzowana.
Aha, i na początku podejrzewano u mnie schizofrenię.
Ten psychiatra to chyba taki trochę przyślepawy jest. Jak można przy atakach furii, czy jak to nazwałaś atakach emocjonalnych, w których dosłownie Cię roznosi od nadmiaru emocji, stwierdzić że ktoś cierpi na zanik emocji? Do tego jeszcze samookaleczanie. Nie od dziś wiadomo, że najczęstszą przyczyną zachowań autoagresywnych jest nieumiejętność radzenia sobie z emocjami, więc gdzie tu ten jego zanik emocji?
Jak dla mnie to Ty jesteś wulkanem emocji, ale przez większość czasu chowasz je głęboko w sobie. Z jakiegoś powodu nie pozwalasz sobie na ich przeżywanie. Nie wiem, może jakaś presja, żeby się nie złościć, nie krzyczeć, nie biegać, bo grzeczne dziewczynki tak nie robią? A jeśli przez dłuższy czas emocje się w Tobie kumulują, nie wyrażone na zewnątrz, nadchodzi w końcu taki moment, że nie wytrzymujesz i masz te "napady".
Jak dla mnie to przydałaby Ci się terapia i nauczenie się przeżywania emocji, a nie ich tłamszenia.
Problemem nie jest problem. Problemem jest Twoje nastawienie do problemu
Moderator

przez Nortt 31 sie 2013, 18:33
Są cycki, są 3 strony tematu zapełnione, już widzę jej skrzynkę pw. 8)

Witam serdecznie na forum, i cóż... ze względu na naturę twojego problemu, nawet tutaj możesz spotkać się z nieprzyjemnościami.
Nortt

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Candy14 02 wrz 2013, 00:03
Ponizej moje zdjecie.

Nie masz jednej reki?
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez PoznacSiebie 02 wrz 2013, 00:57
Nie masz jednej reki?

rzeczywiście, dopiero teraz zwróciłem uwagę, patrzyłem na coś innego
"Gdy myślisz, że możesz lub nie możesz- w obu przypadkach masz rację"

przez Powietrzny Kowal 02 wrz 2013, 07:34
Chodzi lisek koło drogi..... Obrazek
Ma renke! Ino z tyłu! Obrazek
Tylko loty dla lotuffff! xD ;) xD :* :DDDD - https://www.youtube.com/watch?v=NUgcygzQAwM

przez true 02 wrz 2013, 15:26
hahahahaa sorry rozbawily mnie te posty , kurde moja cora ma 12 lat i nawet w polowie tak nie wyglada :roll: i lalkami sie jeszcze potrafi bawic .

przez violett1233 02 wrz 2013, 15:55
Witaj.

Co do problemu to fajnie, że tutaj napisałaś itd itp... Ale po co te (to?) zdjęcie? Przecież mamy Ci jakoś poradzić psychicznie a nie w Twoim wyglądzie...
violett1233

przez Candy14 02 wrz 2013, 19:13
Chodzi lisek koło drogi..... Obrazek

Kowal!!! :lol: :lol: :lol:
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

przez Powietrzny Kowal 03 wrz 2013, 13:28
(Tej ręce pourywało a Ta się cieszy... :hide: ) Obrazek Obrazek Obrazek
Tylko loty dla lotuffff! xD ;) xD :* :DDDD - https://www.youtube.com/watch?v=NUgcygzQAwM

przez Masked_Man 04 wrz 2013, 20:14
O cycki :D :D :D (dobra, to zart, nie chce byc chamski :P). Witaj. Nie wygladasz na tym zdjeciu na 14 lat, raczej na wiecej. No ale w sumie ta fotka jest dosyc malo wyrazna :)
Masked_Man

przez anna.anakaia 04 wrz 2013, 21:12
Cześć Oliwia.

Skoro chodzisz do psychiatry o to pewnie przepisał Ci jakieś leki, nie?
Ze względu na te Twoje ataki pewnie masz przepisane jakieś uspokajacze, stabilizatory... napisz proszę co bierzesz.

Skoro Twój psychiatra twierdzi, że masz osobowość mnogą to czy pamiętasz coś kiedy jesteś tym "drugim ja"? Masz za sobą jakieś traumatyczne przeżycia? Wiesz jaka jest przyczyna tego, że zostałaś zdiagnozowana jako DID?

A te ataki... wpadasz furię, tak? Lekarze odrzucili zaburzenia afektywne? Labilność emocjonalną?

Odnośnie emocji... nie odczuwasz ich czy nie umiesz ich nazwać i wyrazić?

Aha, i na początku podejrzewano u mnie schizofrenię.

Ciekawe to. Podejrzewano schizofrenię na podstawie 30-stominutowych ataków agresji? Hm.

Nie masz jednej reki?

Pierwsze co zauważyłam patrząc na fotę :D
anna.anakaia

przez Candy14 04 wrz 2013, 22:47
anna.anakaia, ro swiadczy o tym ze patrzymy na osobe a nie jej cycki ;)

przez anna.anakaia 05 wrz 2013, 04:07
Candy14, ja na cyc spojrzałam dopiero jak przeczytałam 2 i 3 komentarz.
Fakt faktem, że fota w pierwszym poście może wzbudzać podejrzliwość odnośnie autentyczności problemu... na pierwszy rzut oka kojarzy mi się forumowym lansem, ale może autorka się jeszcze wypowie i coś objaśni bo póki co to ja niewiele rozumiem z tak chaotycznych wypowiedzi (w wieku 14 lat chyba posiada się już zdolność jasnego i złożonego formowania myśli...).
anna.anakaia

Sortuj wg