Co się stało mojemu koledze?co to za zaburzenie psychiczne?

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

przez lyszka55 25 cze 2013, 04:03
Znam kolege od dziecka zawsze był normalny towarzyski i zaczeło mu coś od tego roku odbijać . Jest strasznie niezdecydowany , nie da rady z nim "normalnie" porozmawiać tylko gada jakies głupoty odzielające od tematu , lubi pojedyńcze słowa uzywać albo po kimś powtarzać zrobił się dziwny był towarzyski teraz lubi sam gdzieś chodzić na pustkowia i patrzeć sie w niebo, gdy jestesmy w towarzystwie osób których mniej zna to praktycznie nic się nie odzywa . Zaczoł kompletnie nie żyć , idzie do domu slucha muzyki ogloda filmy nic po za tym . bardzo wstydzi się jeść w miejsach publicznych , w ogole po miescie jak chodzi to dziwnie sie czuje jakby kazdy cos o nim gadał , czyta rózne napisy na miescie ktore widział setki razy interesują go jakieś dziwne symbole lub związki liczb , jak mamy gdzieś iść to zawiesza sie na pare minut i mysli czy tam iść a wczesniej był spontaniczny , boi sie dotyku drugiej osoby , czesto ale to czesto odpowiada do kogos poprostu nie wiem . Dodam ze pali marihuane , rzadko kiedy zazywal amfetamine , raz w zyciu sprobował lek acodin i tantum rosa . Co to może być? jak macie za mało informacji to proszę pytać z góry dzieki za pomoc : ) dodam ze jak zapali marihuane to już w ogole potrafi mysleć i nic sie nie odzywać 8 H na domówce masakra

przez Nicky 25 cze 2013, 07:41
fobia społeczna - bardziej zaawansowana odmiana nieśmiałości.

przez Siding Spring 25 cze 2013, 09:51
Ciezko powiedziec.Lepiej udac sie z tym do lekarza niech zdiagnozuje. Ile lat ma kolega?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lyszka55 25 cze 2013, 15:56
ma 19 lat

przez Siding Spring 25 cze 2013, 16:59
Mowisz ze kiedys byl inny? Wspominales o uzywkach wiec mu tu nalezy szukac powodu...

Wiesz czesto jest tak ze ludzie moga sie drastycznie zmienic po okresie dojrzewania...Kiedys to bylo widocznie dziecko wiec takie spontaniczne zachowania,bycie towarzyskim mozna powiazac z tym okresem.

przez lyszka55 25 cze 2013, 17:33
no tak zmienił sie tylko jak ma teraz taki pozostać to on sobie w życiu nie poradzi ... problem dla niego jest np zamówic w barze piwo czy coś bo ma zaraz jakieś mysli ze coś sie stanie , zrobić coś dla niego cięzko , a jak dziewczyna mu coś powie jakaś to robi dziwne ruchy głowy i mówi "COO? NIE WIEM" i takie tam bez sensu nie jest w stanie odpowiedzieć i czesto gada cos po cichu

przez Siding Spring 25 cze 2013, 17:58
Sam nie wiem...ciezko powiedziec. Moze to po czesci wina uzywek ktore stosowal?

przez 0Rh+ 25 cze 2013, 18:25
lyszka55
Witaj. Najlepszym rozwiązaniem jest namówienie kolegi na wizytę u lekarza. Na forum szukaj pomocy ,zrozumienia ,ale diagnozę musi postawić lekarz. Czy Twój kolego rozmawiał na ten temat ze swoimi rodzicami ?

przez lyszka55 25 cze 2013, 19:21
On nie chce iść samodzielnice do lekarza ,a tak do gdzie on musi się zglosić to sie go jakos namowi

Sortuj wg