Witam wszystkich ia szczególnie tych z ChAD

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

przez lemmy26 13 cze 2013, 06:57
Witam wszystkich użytkowników forum.
Mam na imię Malgosia i bardzo liczę na to że z waszych doświadczeń dowiem się jak radzicie sobie z ChAD
jakie leki zapisywali Wam lekarze jak na Was działały i ktore okazywaly sie naprawde skuteczne
Ja ChAD mam zdiagnozowaną od 3 lat Oczywiście wczesniej brałam antydepresanty, ktore przepisywal mi lekarz pierwszego kontaku
Jednak w koncu /mając totalnego doła/trafiłam do psychiatry i tam dostałam alventa,ketilept i convulex.Poprawiło się o tyle że znowu dostałam jazdy na remonty,zmianę swojego życia nowe pomysły na pracę ,niekontrolowane zakupy kredyty ,wszechmoc, itp.itd.
Potem doł i znowu do lekarza Ta sytuacja trała do 2012r.Lekarka do ktorej chodzilam odeszla a kolejny lekarz kazal mi odstawic convulex
stwierdzil ze nie widzi u mnie objawow tej choroby, przepisal lerivon,biotropil i bioxetin I wystrzelilam w kosmos dostalam hipomani
Koleżanka poleciła mi dwoch innych lekarzy ktorzy jednym glosem mowią że mam ChAD
Teraz biore ketilept i depatinę/przedtem convulex na ktorym przytylam ok.12 kg/-od jednego lekarza/
Drugi lekarz przepisał mi lamotrix i kepilept oraz Abilify/miałam psychozę,omamy/
wiem że musze zdecydować się na jednego lekarza ,ale jak to zrobić i czym się kierować.?
jestem bardzo nieufna w tym temacie Boję się brać ten lek lamotrix bo dużo naczytałam się o odwarstwieniu naskórka czy faktycznie jest to czesty efekt uboczny?Znowu depatina to tycie.Mieć odwarstwiony naskorek czy być gruba a zatem chora
Tak trudno mi podjąc decycję Pomóżcie pozdrawiam

przez Łapa 13 cze 2013, 11:36
Cześć,
Ja jestem chorym na ChAD na którego leki działają i moje leczenie od samego początku przebiega bardzo dobrze.
Jeśli byś chciała o coś zapytać pytaj śmiało postaram się odpowiedzieć. Też biorę convulex.
Czy uczestniczyłaś w terapii indywidualnej lub grupowej?
ObrazekObrazekObrazekObrazek

przez lemmy26 13 cze 2013, 13:27
Dzięki za odpowiedz,
Oprócz tego że mam zaburzenia nastroju to jestem rownież uzależniona od alkoholu
12 lat temu przeszlam terapię grupowa w warszawskiej Petrze Terapia trwała 2,5 roku.
Nadal chodze do psychologa i od 12 lat udaje mi sie utrzymaywać abstynencje
Jednak stan w jakim jestem teraz jest dla mnie bardzo niepokojący

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez amelia83 13 cze 2013, 13:51
lemmy26, hejka
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez Łapa 13 cze 2013, 14:56
Wydaje mi się, że przy dobrze dobranych lekach nie powinno Cię bujać, tak samo jak nie powinnaś mieć jakiś nawrotów.

przez Lord Kapucyn 13 cze 2013, 14:58
Co do Lamotrixu to jest najnowszy normotymik. Poszukaj w dziale Leki - Indeks Leków tematu o lamotryginie. Pogadaj z Kalebx3- jest starym wyjadaczem jesli chodzi o Lamotrix.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez lemmy26 15 cze 2013, 08:29
Dziękuję za zainteresowanie :szukam: :smile:

przez Amon_Rah 15 cze 2013, 08:43
Tu masz caly watek poswiecony CHAD: chad-choroba-afektywna-dwubiegunowa-cz-iii-t36459.html

Natomiast co do Lamotryginy, martwica naskorka zdarza sie nadzwyczaj rzadko i jeszcze nigdy nie slyszalem o takim przypadku. To bardzo dobry stabilizator, o wiele lepszy od Depakiny i nie wahalbym sie przd braniem.
KOCOBO JE CPБИЈА!

Sortuj wg