czarna zakompleksiona owca się wita

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

przez czarna_owca 06 mar 2013, 22:43
witam wszystkich. Mam na imię Kasia i w zasadzie nie wiem co dokładnie mi dolega bo nigdy nie byłam u psychologa. Napewno coś ze mną nie tak. Mam prawie trzydziestkę na karku i połowę swojego życia uważam za koszmar. Trudne dzieciństwo doprowadziło do tego, że wszystko biorę do siebie. w słowach ludzi doszukuje się złego nastawienia do mnie, mam wrażenie że nikt mnie nie lubi i nie akceptuje. Są oczywiście lepsze momenty... w końcu jestem mężatką i jednocześnie mamą. A jednak nie czuję się dobrze sama ze sobą... forum znalazłam przez przypadek wpisując w google hasło: jak nabrać pewności siebie. Liczę, że znajdę tu odpowiedzi na dręczące mnie pytania. pozdrawiam

przez ekspert_abcZdrowie 06 mar 2013, 23:16
Witaj Kasiu na forum! Przez Internet nikt Cię nie zdiagnozuje, ale już po tak krótkim wpisie można wywnioskować, że masz prawdopodobnie problem z niską samooceną. Osoby z zaniżonym i niestabilnym poczuciem własnej wartości są często niezadowolone ze swojego życia, nie potrafią się cieszyć, są pesymistami, nie ufają ludziom, doszukują się aluzji w neutralnych wypowiedziach, podejrzewają innych o nieczyste intencje, nie potrafią zaakceptować siebie, nie wierzą w swoje możliwości. Część z tych objawów pojawia się u Ciebie. Wspomniałaś coś o "trudnym dzieciństwie". Nie wiem, co dokładnie masz na myśli, pisząc "trudne dzieciństwo". Na pewno jednak miało to wpływ na Twoją samoocenę i sposób odbioru świata. Wierzę, że na forum uda Ci się odnaleźć odpowiedzi przynajmniej na część Twoich pytań. Pozdrawiam!
Psycholog

przez Candy14 06 mar 2013, 23:33
czarna_owca, hej hej :papa:
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez czarna_owca 06 mar 2013, 23:53
dziekuje doktorze za odpowiedź. Bardzo liczę na pomoc na tym forum. Jeśli chodzi o trudne.dzieciństwo to napisałam oddzielny post z.moją historią - wpływ dzieciństwa na dalsze życie w innych zaburzeniach

przez freya 07 mar 2013, 00:50
czarna_owca, witaj! ;)
'Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?'

Venlectine
Symla
Topamax
Ketrel
doraźnie Afobam

Sortuj wg