Witam

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Witam

przez Fiskusmati 13 gru 2010, 21:41
witam wszystkich, odrazu mówie, mam problem z nauką, jestem w 1 liceum i jest TRAGEDIA
a ambicje mam wielkie, chciałem zostać mgr. inżynierem

Nie potrafie zapamiętywać i uczyć się.

Re: Witam

przez Tornado 15 gru 2010, 14:26
Witaj.
Jest to problem tak naprawdę wielu osób. Choć niewielu się do tego przyznaje.
W Twoim poście, krótkim acz treściwym, widać, że Ci mocno zależy - a to już pierwszy krok do sukcesu.
Drugim krokiem - piszę tak, bo znam takie przypadki i choć każdy jest inny i różne metody są tymi najlepszymi, ale to akurat zawsze się powtarzało w przypadkach, które znam - jest poznanie samego siebie, znalezienie tego, co wychodzi ci najlepiej, w czym najlepiej się czujesz. Rozwijając więcej swoje zainteresowania nabiera się ogólnie większą wiarę w siebie i własne możliwości. Zauważając drobne sukcesy - osiąga się sukcesy coraz większe...
Wiem, wygląda to jak mędrkowanie i w ogóle nieprzyjaźnie, ale dużo na ten temat czytałam i słuchałam w tym temacie wiele wypowiedzi psychologów (z audycji Polskiego Radia Programu Trzeciego).

Pytanie - czy słyszałeś kiedyś o akademii nauki? (http://www.akademianauki.pl) Osiągają niesamowite sukcesy w pomocy w nauce. Proponuję Ci zamówić ich biuletyny. są naprawdę ciekawe i choć często dotyczą bardziej dzieci niż młodzieży - i ja czasami coś cennego dla siebie wyciągnę.

Jeśli chodzi o pracę nad wiarą w siebie - może jakaś terapia? Albo/i rozmowy tu na forum :D

Zachęcam do pisania.
"Wolno dojrzewa człowiek. Wiele mu trzeba męstwa aby się nie dać wiatrowi i rosnąć w górę i w głąb, by triumfalną zielenią zaszumieć w końcu jak dąb zwycięstwa..."
[Konstanty Ildefons Gałczyński]

Sortuj wg