Szukam Zrozumienia

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Re: Szukam Zrozumienia

przez klaudia83 12 wrz 2010, 16:12
Dokucza mi depresja i bulimia od kilku lat.

przez brokenwing 12 wrz 2010, 17:31
klaudia83, Myślę ,ze znajdziesz tu ludzi od których otrzymasz wsparcie i może uda się komuś zmotywować Cie .
brokenwing

przez klaudia83 12 wrz 2010, 18:40
brokenwing napisał(a):klaudia83, Myślę ,ze znajdziesz tu ludzi od których otrzymasz wsparcie i może uda się komuś zmotywować Cie .

Chcialabym znależć tu ludzi od których otrzymam wsparcie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nnn 12 wrz 2010, 19:56
Bulimie...Wielu ludzi cierpiących na to schorzenie ujawnia depresję

[Dodane po edycji:]

Bulimia nervosa

Występuje wtedy, gdy jednostka spożywa skrajne ilości pokarmów a potem wymiotuje, oraz przyjmuje środki farmakologiczne, aby pozbyć się jedzenia z organizmu. Nadmierne uprawianie sportu, wykonywanie ćwiczeń mogą także mieć miejsce w celu upewnienia się, czy nie zwiększyła się waga ciała po obżarstwie. Ludzie z tym schorzeniem nie mają żadnego poczucia kontroli podczas gdy, jedzą w nadmiarze. Choroba ta rozpoczyna się często w późniejszych nastoletnich latach lub we wczesnej dorosłości. Podobnie jak osoby z anoreksją, osoby z bulimią ujawniają skrajny poziom zamartwiania się względem żywności, wagi ciała i sylwetki. Wielu ludzi z bulimią obżera się i oczyszcza organizm z pożywienia w tajemnicy oraz wciąż utrzymuje normalną wagę ciała. Przez takie działanie, jednostka może często ukrywać chorobę latami. Uczucia wstrętu i wstydu po obżeraniu się są powszechne, podobnie jak uczucia ulgi po oczyszczeniu organizmu z pożywienia. Epizody obżarstwa mogą zdarzać się raz lub dwa razy w tygodniu oraz nie rzadziej niż klika razy dziennie. Mogą być powodowane depresją, nudą, złością, gniewem. u. Obżarstwo powoduje, że w organiźmie zmniejsza się ilość potasu, co może uszkodzić mięsień sercowy oraz zwiększyć ryzyko wystąpienia zawału serca. Częste wymiotowanie może doprowadzić do zaognienia przełyku i uszkodzenia zębów. Jeszcze jednym problemem spowodowanym bulimią są blizny na opuszkach palców spowodowane ich wpychaniem do gardła, by spowodować wymioty, zmiany cykli menstruacyjnych i zanik popędu seksualnego. Ludzie cierpiący na tą chorobę mogą wykazywać kłopoty w radzeniu sobie i kontrolowaniu impulsów, stresów, niepokoju. Mogą także ujawniać depresję, zaburzenie obsesyjno-kompulsywne (choroba, w której występują niepożądane myśli oraz zachowania, od których powtarzania nie można się powstrzymać) oraz inne choroby umysłowe. Problemy z alkoholem i narkotykami są także powszechne, u osób z bulimią.
nnn

przez Roberrrto 12 wrz 2010, 22:03
[quote="nnn'']
Introwerycy zyskują energię w samotności...[/quote]
Introwertycy może tak, ja zdecydowanie nie zyskuję energii w samotności. Ja ją tracę. W dodatku świruję...
Roberrrto

przez Dori26 14 wrz 2010, 22:08
klaudia83, Witaj Klaudio83 ja tez jestem sama i tez chetnie porozmawiam z kims o tej paskudnej chorobie,jesli jest ci zle to pisz na moj nr gg 21024637 pozdrawiam

przez Milutki 15 wrz 2010, 18:15
klaudia83 napisał(a):Dokucza mi depresja i bulimia od kilku lat.

klaudia83 napisał(a):Chcialabym znależć tu ludzi od których otrzymam wsparcie.

Klaudia83,

BULIMIA ----> Zaburzenia odżywiania http://www.nerwica.com/zaburzenia-od-ywiania-f27.html

DEPRESJA ----> Depresja http://www.nerwica.com/depresja-f18.html

WSPARCIE ----> linki j.w. + "Kroki do wolności" http://www.nerwica.com/kroki-do-wolnosci-f14.html

:papa:
Moja NN >>> post230132.html#p230132

Co było, to było
Co może być - jest
A będzie to, co będzie...
:bezradny:

przez montechristo 15 wrz 2010, 18:19
Hej,

Jesteśmy z Tobą:)
Ja też prawie 1 rok temu dostałem gigantyczne wsparcie
Trzymaj sie i do psychiatry
weź leki na deprchę - potem zobaczymy

przez domin1 15 wrz 2010, 18:57
Cześć. Jakby co, to ja jestem i mogę pogadać. Mój staż na forum na razie jest krótki, ale już czuję, że dużo tu dobrego ludu.

Sortuj wg