Czy powinienem otrzymać rentę socjalną?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Tak
5
33%

Nie
10
67%

Liczba głosów : 15

przez take 04 paź 2015, 15:54
Jestem poważne chory i nie jestem trollem czy po prostu rozpieszczonym, roszczeniowym dzieciakiem. Nie zgadzam się na pozostawanie bez grosza i wyzysk. Sprzeciwiam się "systemowi". Czy staracie się wmówić mi, że jestem "normalny"? Że nie grozi mi bezrobocie bez zasiłku? Mogę mieć i prostacką pracę, jakaś banalna czynność zajmująca trzecią część doby. To nie byłby dla mnie powód do wstydu. Wy nie jesteście tacy jak ja. Zdaje mi się, że jesteście normalnymi ludźmi, którzy nie wiecie, jak to jest być "dałnem" od małego. Moja sytuacja a wasza raczej nie nadaje się do porównania. To, że nie chcę dać się wyzyskiwać czy zostać bez grosza macie mi za złe? Raczej nie to, ale to, że dopuszczam możliwość pobierania renty socjalnej w mojej sytuacji może być dla was bulwersujące.
F21, F42.2, F84.5

przez khaleesi 04 paź 2015, 16:29
take napisał(a):Jestem poważne chory i nie jestem trollem czy po prostu rozpieszczonym, roszczeniowym dzieciakiem. Nie zgadzam się na pozostawanie bez grosza i wyzysk. Sprzeciwiam się "systemowi". Czy staracie się wmówić mi, że jestem "normalny"? Że nie grozi mi bezrobocie bez zasiłku? Mogę mieć i prostacką pracę, jakaś banalna czynność zajmująca trzecią część doby. To nie byłby dla mnie powód do wstydu. Wy nie jesteście tacy jak ja. Zdaje mi się, że jesteście normalnymi ludźmi, którzy nie wiecie, jak to jest być "dałnem" od małego. Moja sytuacja a wasza raczej nie nadaje się do porównania. To, że nie chcę dać się wyzyskiwać czy zostać bez grosza macie mi za złe? Raczej nie to, ale to, że dopuszczam możliwość pobierania renty socjalnej w mojej sytuacji może być dla was bulwersujące.

ale póki co starasz się pokazać, że jesteś bardziej chory niż naprawdę jesteś. Jestes zwyczajnie wygodny a nie tak bardzo chory. Co studiujesz? Tak na marginesie sam fakt, że kończysz studia sprawia, że nie można nazwać Cie upośledzonym czy downem. Spójrz prawdzie w oczy, ze starasz się być bardziej chory niż jesteś ale takie zagrania to maja dzieci w szkole podstawowej udają grype by nie iśc na lekcje. manipulujesz swoim zaburzeniem by osiągnąć co chcesz czyli mieć rente za nic za siedzenie na tyłku. Starasz się nas rozmówców przekonać do swojej cięzkiej choroby a gdy Ci się to nie udaje sugerujesz bezduszność. To zwykła manipulacja.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez koszykova 04 paź 2015, 16:51
nie rozumiem po co ten głupi temat i lament. Czy powinieneś otrzymać rente? Idz i udowadniaj państwu że Ci się należy. Nie takie wałki w tym kraju przechodzą... Nas to grzeje czy Ty bedziesz miał, czy Ci się należy czy nie. Wiekszosc osób twierdzi, ze Ci sie nie nalezy i juz, w oparciu o to co piszesz.
Jak ktoś jest w moim wieku psychicznie niezdolny do małżeństwa (nie wspominając o kapłaństwie czy życiu zakonnym), to jest to jakieś "upośledzenie", poważniejszy problem ze zdrowiem psychicznym.

a ile masz lat? 50? To wtedy moze byc problem, fakt.
Umiłowanie mądrości.
_____
INTJ

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez jetodik 04 paź 2015, 17:13
już pisałem, forum nie jest komisją, tylko się nakręcasz opiniami innych, odpuść sobie Take, dobrze Ci radzę.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez take 05 paź 2015, 21:13
Dziś przyszło do mnie wezwanie na komisję w sprawie renty socjalnej... Ma być w tym tygodniu, tak rano, że boję się, czy zdążę dojechać... Mamie wyraźnie się nie spodobało to, że taka przesyłka do mnie dotarła, że robię z siebie idiotę... Bulwersuje mnie postawa mamy. Mentalność może mieć ochotę zrobienia jej krzywdy. Mama wręcz "maltretuje" mnie. Czy liczy na gruszki na wierzbie z mojej strony typu robienie doktoratu czy prawko? Nie zdaje sobie sprawy z tego, że jestem inwalidą... Co do pracy - z psychocosiami nie rozmawiałem zbytnio (mamie się nie spodobało, kiedy znalazła kartkę z ośrodka zajmującego się autyzmem jakiś czas temu)... Mógłbym wykonywać najbanalniejszą pracę za trzy piąte płacy minimalnej, trzy dni w tygodniu po osiem godzin (na miesiąc ponad 750 zł, o ponad 100 zł więcej niż renta netto) poza tym jeden dzień wolny, jeden na wielogodzinną terapię i wolny weekend. Formy wyzysku typu praca za piątaka na godzinę odpadają, to patologie. Postawa mamy mnie wręcz oburza.
F21, F42.2, F84.5

przez Sigrun 05 paź 2015, 21:16
take, ja /cenzura/... Czlowieku tys to by chcial za duzo... Do roboty!!! I jak jestem osoba pelna empatii tak z calego serca Ci zycze zebys tej renty nie dostal. Bo jak dostaniesz to Cie znajde i zakwestionuje Twoja rente. Bo z moich podatkow nie bedziesz zyl. Amen
Lieb's oder lass es, alles dazwischendrin gibt's nicht

przez take 05 paź 2015, 21:20
Znowu "bezduszność" :) Nie strasz mnie, boję się. Serio :(
F21, F42.2, F84.5

przez Sigrun 05 paź 2015, 21:21
take, widocznie masz czego

Ja Cie nie strasze...ja informuje. Bo nie bede zapietdzielac na takich darmozjadow i leniow jak Ty

przez take 05 paź 2015, 21:23
Nie nazywaj mnie tak. Zachowujesz się niegrzecznie.
F21, F42.2, F84.5

przez TruchłoBoga 05 paź 2015, 21:27
take to darmozjad darmozjad darmozjad
TruchłoBoga

przez take 05 paź 2015, 21:29
Kolejny niegrzeczny użytkownik :( Po takich postach przynajmniej nie będę mieć powodu do smutku, jak mi nie dadzą renty :) A do tej renty niektórzy dorabiają, ho niby jest za całkowitą niezdolność do pracy. Nie chcę pieniędzy z renty, chcę (wy)godnego życia (zresztą każdy powinien je mieć).
F21, F42.2, F84.5

przez acherontia-styx 05 paź 2015, 21:38
take, zadecyduje o tym orzecznik w ZUSie, ale o rencie jak dla mnie możesz pomarzyć. Nie próbowałeś podjąć żadnej pracy, a zakładasz, że nie podołasz? Jest pierdyliard różnych zajęć. Nie rób z siebie bardziej chorego niż jesteś. A za lenistwo renty nie dają :bezradny:

Spotykam osoby rzeczywiście niezdolne do pracy, po udarach, z niedowładami i takie osoby renty nie dostają, a Ty byś chciał za leserstwo? No way.
I to, że masz 3 czy nawet 5 diagnoz jak dla mnie nadal nie kwalifikuje się na rentę. Mam w rodzinie osobę chorą na schizofrenię, która do końca pracowała - czyli do osiągnięcia wieku emerytalnego. Ja sama mam objawy, które utrudniają mi bardzo życie, pracę a o rencie mogę pomarzyć. Zresztą wcale jej nie chcę. Sam chcesz się wykluczać z życia? Uwierz, że wcale nie jest prosto później wrócić do normalnej aktywności.

A co do wieku, to że kiedyś ludzie brali śluby w wieku 20 lat to już przeszłość. Jestem od Ciebie rok starsza, a o małżeństwie jak na razie nawet nie myślę. Zresztą, dojrzej najpierw, później możesz gadać i myśleć o tym czy szukać żony czy nie :roll:
Świat zwariował, a wielu z nas wraz z nim...
Jemy szybko, pracujemy szybko, odpoczywamy szybko...
i umieramy zaskoczeni, że nasze życie już się skończyło.

Sertralinum 200mg
Quetiapinum 75mg

przez take 05 paź 2015, 21:41
Lepiej żenić się wcześnie niż późno. Starsi rodzice oznaczają większe ryzyko pewnych poważnych chorób. Wy nie jesteście nienormalni i aż takiej pomocy w sferze zatrudnienia nie wymagaliście. Skoro jestem nienormalny, to raczej nigdy w życiu nie będę zdolny do małżeństwa. Wniosek o rentę to kazali mi złożyć, psycholog powiedział, że to u mnie formalność... Nie muszę mieć renty, ale muszę (wy)godnie żyć. Jakbym nie dostał renty, to miałbym spokojniejsze sumienie :) :) :)

A posty dwóch osób w tym temacie bardzo mi się nie podobają. Oni "zachowują się jak moja matka". Zamiast pomóc, szkodzą swoimi nieodpowiednimi słowami.

Moja matka ma może i trudniej od was. Ona żyje z nienormalnym dzieckiem, siostra może mieć coś podobnego do mojej "anomalii". Była ofiarą przemocy ze strony męża w dzieciństwie. Moja rodzina jest chora (chodzi o rodzinę jako całość, niekoniecznie każdy z jej członków musi mieć jakiś problem psychiatryczny).
Ostatnio edytowano 05 paź 2015, 21:47 przez take, łącznie edytowano 1 raz
F21, F42.2, F84.5

przez Sigrun 05 paź 2015, 21:45
take napisał(a): Nie chcę pieniędzy z renty, chcę (wy)godnego życia (zresztą każdy powinien je mieć).

Zpieniedzy od panstwa... To wszystko o Tobie mowi..

Sortuj wg